Начало Календар
Календар
Вътрешен Календар
София
09.01 - 10.01
Купа България Полипост
ШК Ивис - 02 9818218



Пловдив
24.01 - 30.01
74-то ДИП Полуфинал мъже
БФ Шахмат



Пловдив
24.01 - 30.01
59-то ДИП Полуфинал жени
БФ Шахмат



София
19.02 - 21.02
Квалификации за Б РШГ - мъже
БФ Шахмат



София
08.03 - 14.03
ДИП младежи и девойки до 20 г.
ШК НСА



София
12.03 - 12.03
ДИП блиц младежи и девойки до 20 г.
ШК НСА
 
София
15.03 - 16.03
ДИП ускорен шах младежи и девойки до 20 г.
ШК НСА
 
Дупница
20.03 - 21.03
Югозападна зона - Отборни първенства за юноши и девойки мл.възраст до 12 и 16 г.
Георги Бедников, 0896 631643
 
Дряново
20.03 - 21.03
Северна централна зона - момчета и момичета до 8,10 и 12 г.
Марин Денев, 0888 077375


Пловдив
27.03 - 02.04
ДИП юноши и девойки 8,10,12,14,16,18 г.
СКШ Локомотив


Пловдив
02.04 - 03.04
ДИП ускорен шах юноши и девойки 8,10,12,14,16,18 г.
СКШ Локомотив
 
Пловдив
04.04 - 04.04
ДИП блиц юноши и девойки 8,10,12,14,16,18 г.
СКШ Локомотив
 
Kюстендил
07.04 - 17.04
74-то ДИП Финал - мъже
БФ Шахмат
 


Дупница
08.04 - 17.04
59-то ДИП Финал - жени
БФ Шахмат
 


В.Търново
23.04 - 25.04
Купа България "Търновска царица"
ВШК Г.Даскалов


София
13.05 - 19.05
ДИП Ветерани
ШК Ивис-Плюс



Албена
27.05 - 02.06
ДОП А и Б групи
БФ Шахмат
 

Стара Загора
04.06 - 06.06
Купа България "Златко Кръстев"
Ангел Арахангелов, 0898 483806


Червен бряг
09.07 - 11.07
ДОП Ветерани
ШК Михаил Тал



Враца
25.07 - 31.07
20-ти Открит шампионат на България - жени
СКШ Враца
 


Варна
24.08 - 30.08
Купа България "Морско конче"
Коста Ангелов, тел: 052 634608


Велико Търново
08.10 - 10.10
Северна централна зона - момчета и момичета 14, 16 г.
Светла Йорданова, 0886 495921


Благоевград
09.10 - 10.10
Югозападна зона - индивидуални първенства по класически шах за всички възрастови групи
Марин Атанасов, 0889 070718

София
09.10 - 21.11
Зона София-град - първенства 2010
Николай Тодоров, 0885 806060


Стара Загора
15.10 - 17.10
ДИП ускорен и блиц мъже и жени
Ангел Арахангелов, 0898 483806


Русе
30.10 - 31.10
Купа Пристис 2010
Румен Раев, 0888 281674


София
03.11 - 07.11
ДИП - Студенти
Радислав Атанасов, 0888 787 640


Дупница
06.11 - 07.11
Югозападна зона - ускорен шах и блиц за всички възрастови групи
Георги Бедников, 0896 631643

Шумен
06.11 - 07.11
Североизточна зона - индивидуални първенства
Ангел Яначков, 0899 939882


Боровец
10.11 - 14.11
ДОП момчета и момичета до 12 и 16г.
БФ Шахмат


Добрич
20.11 - 21.11
Североизточна зона - отборни първенства
Ангел Яначков, 0899 939882

Дупница
27.11 - 28.11
Югозападна зона - отборно мъже и жени класически шах
Георги Бедников, 0896 631643

Разград
27.11 - 28.11
Северна централна зона - мъже
Росен Русев, 0886 320186
 

Благоевград
04.12 - 05.12
Купа България Васил Сотиров
Марин Атанасов, 0889 070718
 

Русе
11.12 - 12.12
Северна централна зона - жени
Румен Раев, 0888 281674
 

Открити Турнири
Плевен
10.01 - 17.01
Балкан Гран При - финал
БФ Шахмат
 


Благоевград
11.01 - 17.01
2-ри Мемориал Нино Киров
Георги Ангелов, 0895 869679
 


Пловдив
31.01 - 06.02
32-ри Открит Шампионат на България
Харалампи Ванев, 0885 291961
 


София
06.02 - 07.02
1-ви опен МГУ
Димитър Илиев, 0888 955542
 


София
13.02 - 14.02
17-ти опен ЦСКА
Димитър Илиев, 0888 955542
 


Бургас
19.02 - 21.02
2-ри Мемориал Александър Хаджипетров
Живко Жеков, 0888 454034


София
20.02 - 21.02
2-ри опен МГУ
Димитър Илиев, 0888 955542
 


Белоградчик
27.02 - 27.02
М-тел Мастърс Джуниър
Евтим Стефанов, 0887 222883


София
27.02 - 28.02
3-ти опен МГУ
Димитър Илиев, 0888 955542
 


Шумен
06.03 - 07.03
Верига Купа Шумен 2010
Ангел Яначков,0899 939882

София
06.03 - 07.03
4-ти опен МГУ
Димитър Илиев, 0888 955542
 


София
21.03 - 27.03
3-ти Мемориал Христо Геренски
Булмар МЛ ООД



София
27.03 - 28.03
5-ти опен МГУ
Димитър Илиев, 0888 955542
 


Албена
27.03 - 28.03
Верига открити турнири
д-р Живко Димитров, 0888 922230

Варна
10.04 - 10.04
Каиса Чес Джуниър
Борис Христов, 0886 025403


Огняново
17.04 - 18.04
1-ви Мемориал Стилян Стругов
Димитър Илиев, 0888955542
 


София
21.04 - 27.04
Мемориал Венка Асенова-Антония Иванова
Димитър Илиев, 0888 955542



Албена
24.04 - 25.04
Верига открити турнири
д-р Живко Димитров, 0888 922230

София
28.04 - 29.04
Блиц Опен София
Димитър Илиев, 0888 955542


София
30.04 - 06.05
2-ри мемориал Милко Бобоцов
Димитър Илиев, 0888 955542



Сливница
01.05 - 01.05
8-ми опен
Димитър Илиев, 0888 955542
 

София
05.05 - 09.05
Открит турнир
Александрина Николиева, 0886 711253


София
08.05 - 08.05
Каиса Чес Джуниър
ШК НСА


Кула
08.05 - 09.05
Открит турнир
Евтим Стефанов, 0887 222883



София
09.05 - 09.05
Каиса Чес Джуниър - Финал
БФ Шахмат


Хаджидимово
09.05 - 09.05
21-ви Опен
Димитър Илиев, 0888 955542
 

София
09.05 - 09.05
Опен вестник Дума
вестник Дума
 
Търговище
16.05 - 16.05
Купа Мисионис V
Стойчо Божилов, 0899 376973

Ловеч
22.05 - 22.05
Открит турнир
Димитър Илиев, 0888 955542
 
Плевен
22.05 - 23.05
Верига Купа Евроинс - 2010
Христинка Илиева, 0886 026842

София
22.05 - 23.05
6-ти опен МГУ
Димитър Илиев, 0888 955542
 


Асеновград
28.05 - 28.05
2-ри ДЕТСКИ ШАХМАТЕН ТУРНИР
Димитър Илиев, 0888 955542
 
София
29.05 - 30.05
7-ми опен МГУ
Димитър Илиев, 0888 955542
 


Албена
03.06 - 11.06
Открит турнир
д-р Живко Димитров, 0888 922230
 


София
05.06 - 06.06
8-ми опен МГУ
Димитър Илиев, 0888 955542
 


Варна
12.06 - 21.06
Открито европейско първенство за детски клубни отбори
ШК В.Топалов
 
Варна
12.06 - 20.06
4-ти Варна Опен
ШК В.Топалов
 


Козлодуй
17.06 - 19.06
3-ти Опен Първа Атомна
Светлана Генова, 0887 229063


Варна
22.06 - 29.06
Открит европейски фестивал Надеждите на света
ШК В.Топалов
 
Белоградчик
26.06 - 26.06
Открит турнир
Евтим Стефанов, 0887 222883


Шумен
03.07 - 04.07
Верига Купа Шумен 2010
Ангел Яначков, 0899 939882

София
03.07 - 04.07
9-ти опен МГУ
Димитър Илиев, 0888 955542
 


София
10.07 - 11.07
10-ти опен МГУ
Димитър Илиев, 0888 955542
 


Разград
14.07 - 15.07
Купа Абритус 2010
Росен Русев, 0887 597757


София
17.07 - 18.07
11-ти опен МГУ
Димитър Илиев, 0888 955542
 


София
20.07 - 20.07
5-ти мемориал Стойко Стойков
Димитър Илиев, 0888 955542
 

София
24.07 - 25.07
12-ти опен МГУ
Димитър Илиев, 0888 955542
 


София
31.07 - 01.08
13-ти опен МГУ
Димитър Илиев, 0888 955542
 


София
07.08 - 08.08
14-ти опен МГУ
Димитър Илиев, 0888 955542
 


Тетевен
14.08 - 22.08
25-ти Опен
Димитър Илиев, 0888 955542
 

Слънчев бряг
28.08 - 05.09
9-ти мемориал Георгиев-Кесаровски
Живко Жеков, 0888 454034



Димитровград
04.09 - 05.09
Открит турнир
Димитър Илиев, 0888 955542
 
Белоградчик
05.09 - 12.09
Балкански шахматен фестивал за любители
Евтим Стефанов, 0887 222883
 
София
25.09 - 26.09
Открит турнир за деца до 14г.
Венета Петкова, 0889 479189


Шумен
02.10 - 03.10
Верига Купа Шумен 2010
Ангел Яначков, 0899 939882

Видин
09.10 - 10.10
МЕМОРИАЛ “НАЙДЕН ВОЙНОВ”
Евтим Стефанов, 0887 222883

Плевен
16.10 - 17.10
Верига Купа Евроинс - 2010
Христинка Илиева, 0886 026842

Банкя
29.10 - 31.10
Европейска лига по ускорен шах
Николай Велчев, 0888 241188


Пловдив
31.10 - 31.10
IX Мемориал Георги Дарков
Атанас Куртенков, 0899 203468


Русе
31.10 - 01.11
Опен Пристис 2010
Румен Раев, 0888 281674


Лом
19.11 - 21.11
I Мемориал Михаил Кантарджиев
Николай Велчев, 0888 241188


Пловдив
21.11 - 21.11
Кан Крум 2010
Ружка Генова, 0888 132 935
 
София
25.11 - 28.11
Мемориал Никола Бахаров
Николай Тодоров, 0885 806060



Шумен
04.12 - 05.12
Верига Купа Шумен 2010
Ангел Яначков, 0899 939882

София
11.12 - 12.12
Открит турнир - ЦСКА
Илиян Попов, 0884 323026


Банско
12.12 - 19.12
Открит турнир
Александрина Николиева, 0886 711 253
 
Плевен
18.12 - 19.12
Верига Купа Евроинс - 2010
Христинка Илиева, 0886 026842