База Данни
Класиране
Слънчев бряг(05.04 - 10.04)
ДИП девойки 8,10,12,14,16,18 г.
Момичета до 8 г.
Rank Name FED Club Birth Pts Res. Koya SB.
1 Салимова Нургюл BUL ØК Бургас 2024/00/00 6,0 0,0 3,0 15,00
2 Раäева Виктория BUL ØК Рокаäа 2024/00/00 4,5 0,0 2,0 9,25
3 Хиöовска Виктория BUL ØК Плевен 21 2024/00/00 4,0 0,0 1,0 6,50
4 Кралева Елена BUL ØК Бургас 2024/00/00 3,0 0,0 0,0 3,50
5 Стратева Маргарита BUL ØК СÖØ 2024/00/00 2,5 0,0 0,5 3,25
6 Костаäинова Мариета BUL ØК Асеновеö 2024 2024/00/00 1,0 0,0 0,0 0,00
7 Øомова Карина BUL ØК Свиленграä 2024 2024/00/00 0,0 0,0 0,0 0,00
Момичета до 10 г.
Rank Name Rtg FED Club Birth Pts BH. BH. vict
1 Госпоäинова Николета 0 BUL ØК Г.Äаскалов 1999/00/00 6,0 21,0 28,0 5
2 Вълева Ана 0 BUL ØК Г.Äаскалов Варна 2024/00/00 5,5 18,0 26,5 5
3 Øивачева Äоника 1780 BUL ØК Тунäжа Ямбол 1999/00/00 5,0 20,0 29,0 5
4 Каравасилева Мария 0 BUL ØК Виктори Благоевграä 1999/00/00 4,5 20,5 28,5 4
5 Äимитрова Раäа 0 BUL ØК Локомотив София
ØК Л 2024/00/00 4,5 20,0 28,5 4
6 Балимезова Маргарита 0 BUL ØК СÖØ София 2024/00/00 4,5 19,5 25,5 4
7 Василева Виктория 0 BUL ØК М.Ботвиник-София 1999/00/00 4,5 19,0 25,0 4
8 Äимитрова Гергана 0 BUL ØК Плевен 21 1999/00/00 4,5 18,0 24,5 4
9 Миранäжева Сиана 0 BUL ØК СÖØ София 1999/00/00 4,0 23,5 32,5 4
10 Петкова Наäежäа 0 BUL ØК Варна 2024/00/00 4,0 23,5 32,5 3
11 Мирчева Нона 0 BUL ØК Øумен 2024 1999/00/00 4,0 18,0 26,5 3
12 Илиева Никол 0 BUL ØК Плевен 21 1999/00/00 4,0 17,0 24,0 4
13 Любомирова Златина 0 BUL ØК М.Ботвиник-София 2024/00/00 3,0 19,0 27,5 3
14 Калбанова Мария 0 BUL ØК Г.Äаскалов 1999/00/00 3,0 18,0 24,5 3
15 Илиева Габриела 0 BUL ØК Плевен 21 2024/00/00 3,0 16,5 23,5 3
16 Тоäорова Магäалена 0 BUL ØК Бургас 2024/00/00 3,0 16,0 22,0 2
17 Метоäиева Ева 0 BUL ØК СÖØ София 2024/00/00 3,0 14,5 21,5 2
18 Бурева Раäилена 0 BUL ØК СÖØ София 2024/00/00 3,0 14,5 20,5 3
19 Георгиева Маргарита 0 BUL ØК СÖØ София 2024/00/00 3,0 14,0 20,0 3
20 Христова Анна 0 BUL ØК СÖØ София 2024/00/00 2,0 14,5 22,0 1
21 Маäжарска Верка 0 BUL ØК ÖСКА София 1999/00/00 2,0 13,0 19,0 1
22 Стоянова Калина 0 BUL ØК Спартак-Плевен 21 2024/00/00 2,0 11,5 16,0 1
23 Начева Яна 0 BUL ØК Асеновеö 2024 2024/00/00 2,0 10,0 16,0 1
Момичета до 12 г.
Rank Name Rtg FED Club Birth Pts BH. BH. vict
1 Иванова Симонета 1718 BUL ØК Червен бряг 1997/00/00 6,5 19,0 27,5 6
2 Васова Мария 1778 BUL ØК Берковиöа 1998/00/00 5,5 20,5 30,5 5
3 Пенчева Ива 1662 BUL ØК Г.Äаскалов 1997/00/00 4,5 20,0 27,5 4
4 Öветанова София 0 BUL СК Äебют 4,5 15,0 22,0 4
5 Петрова Боряна 1634 BUL ØК Øумен 2024 1998/00/00 4,0 19,0 28,0 4
6 Кръстева Стефка 0 BUL ØК СÖØ София 1997/00/00 4,0 13,0 19,5 4
7 Спасова Öветелина 1884 BUL ØК Ивис 1997/00/00 3,5 19,5 27,5 3
8 Колева Äжулиана 1677 BUL ØК Øумен 2024 1998/00/00 3,5 19,0 27,0 3
9 Кътова Теоäора 0 BUL ØК Г.Äаскалов 1998/00/00 3,5 18,5 26,0 3
10 Äимитрова Петра 0 BUL ØК Локомотив София 1997/00/00 3,0 19,5 27,0 3
11 Христова Мирослава 0 BUL ØК СÖØ София 2,5 13,5 19,0 2
12 Петкова Раäостина 0 BUL СК Äебют 1,5 15,0 20,5 1
13 Николова Симона 0 BUL СК Äебют 1,5 15,0 20,5 1
14 Фофо Патриöия 0 BUL ØК СÖØ София 1,0 14,5 20,5 1
Девойки до 14 г.
Rank Name Rtg FED Club Birth Pts Res. Koya SB.
1 Галунова Öвета 1974 BUL ØК Виктори-Благоевграä 1995/00/00 6,0 1,0 3,0 17,00
2 Венкова Полина 1970 BUL ØК Плевен 21 1995/00/00 6,0 0,0 3,0 16,00
3 Иванова Алексанäра 1757 BUL ØК Плевен 21 1995/00/00 5,0 0,0 2,0 13,50
4 Василева Вероника 1753 BUL ØК Мариöа -Изток 1995/00/00 3,5 0,5 1,5 8,75
5 Äрагиева Äениöа 1895 BUL ØК ÖСКА 1996/00/00 3,5 0,5 0,5 5,75
6 Попова Мина 0 BUL ØК СÖØ-София 1996/00/00 2,0 1,0 0,0 2,00
7 Тенева Ванелина 0 BUL ØК Г.Äаскалов 1996/00/00 2,0 0,0 1,0 3,50
8 Евстатиева Симона 0 BUL ØК СÖØ-София 1996/00/00 0,0 0,0 0,0 0,00
Девойки до 16 г.
Rank Name Rtg FED Club Birth Pts Res. Koya SB.
1 Крумова Ани 1985 BUL ØК Г.Äаскалов Варна 1994/00/00 6,0 0,0 3,0 17,00
2 Сиркова Äарена 2024 BUL ØК Локомотив 2024 Пловäив 1994/00/00 5,5 0,0 2,5 15,25
3 Öекова Виктория 1831 BUL ØК Плевен 21 1993/00/00 4,5 0,0 1,5 12,00
4 Георгиева Марина 1914 BUL ØК Виктори Благоевграä 1994/00/00 4,0 0,0 1,5 10,75
5 Митева Силвена 1800 BUL ØК Г.Äаскалов Варна 1994/00/00 3,5 0,0 1,5 8,50
6 Атанасова Елиöа 0 BUL ØК Тунäжа Ямбол 1994/00/00 2,5 0,0 0,5 3,75
7 Миланова Мария 1849 BUL ØК Øумен 2024 1994/00/00 2,0 0,0 1,0 3,75
8 Павлова Елиöа 0 BUL ØК МихаилТал Червен бряг 1993/00/00 0,0 0,0 0,0 0,00
Девойки до 18 г.
Rank Name Rtg FED Club Birth Pts Res. Koya SB.
1 Костурска Йоана 1822 BUL ØК Ивис 1993/00/00 5,0 0,0 3,0 12,00
2 Äимитрова Асения 1802 BUL ØК ÖСКА 1992/00/00 4,0 0,0 2,0 10,25
3 Тоäорова Калина 1810 BUL ØК Георги Äаскалов 1992/00/00 3,5 0,5 2,5 8,75
4 Иванова Гергана 1620 BUL ØК Мариöа-Изток 1993/00/00 3,5 0,5 1,5 7,25
5 Йорäанова Йоана 1760 BUL ØК Øумен 2024 1992/00/00 3,0 0,0 1,0 5,75
6 Граäевска Äесислава 1742 BUL ØК Виктори 1992/00/00 2,0 0,0 1,0 3,50
7 Иванова Инна 0 BUL ØК Михаил Тал 1993/00/00 0,0 0,0 0,0 0,00
Последна проява
Последни новини
Веселин Георгиев е бронзов медалист!
08.10.2012
08.10.2012
От 27 септември до 7 октомври в Алмати (Казахстан) се проведе Световното индивидуално първенство по тих шахмат. В него, нашият представител, международен майстор Веселин Георгиев зае третото място и с това постигна нов, пореден успех за българския шахмат - 5 медал в рамките на последните 4 месеца за годината!
Браво, Веско!
Браво, Веско!
Веселин Топалов е победител на FIDE Гранд При в Англия 2024!
03.10.2012
03.10.2012
От 20 септември до 4 октомври в Лондон (Англия) се проведе турнир, част от серията FIDE Гранд При за 2024 година. В него, нашият представител, водачът на националния отбор, гросмайстор Веселин Топалов зае първото място и с това постигна втория си забележителен успех за българския шахматен спорт в рамките на 3 месеца за годината!
Благодарим ти, Веско!
Благодарим ти, Веско!
Редовно годишно отчетно Общо събрание на Българска федерация по шахмат
21.09.2012
21.09.2012
Българска федерация по шахмат (БФ Шахмат) уведомява председателите на шахматните клубове, членове на БФ Шахмат, че съгласно решение на Управителния съвет на БФ Шахмат от свое заседание на 20.09.2012 г. свиква редовно годишно отчетно Общо събрание на БФ Шахмат на 27 октомври 2024 година (събота) от 15:00 часа в залата на хотел Банкя Палас, гр. Банкя при следния дневен ред:
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
ДОП Б и А групи за мъже и жени - 2024
19.09.2012
19.09.2012
Българска федерация по шахмат уведомява шахматните клубове, че за Държавните отборни първенства за мъже и жени - Б и А групи за 2024 година в к.к. Слънчев бряг: ...
Иван Чепаринов е победител във финалния турнир от веригата за Купата на черноморските страни - 2024
19.09.2012
19.09.2012
От 12 до 19 септември в гр. Бургас се проведе финалният турнир от веригата за Купата на черноморските страни за 2024 година. В надпреварата от елитната XVIII категория, едноличен победител стана българският гросмайстор, състезаващ се за националния отбор за мъже, Иван Чепаринов. ...
Цветан Стоянов и Нургюл Салимова са медалисти от ЕИП за момчета и момичета - 2024!
04.09.2012
04.09.2012
От 17 до 25 август в Прага (Чехия) се проведе Европейското индивидуално първенство за момчета и момичета до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години. В него, в групата до 8 години, Цветан Стоянов, с личен треньор Живко Жеков завоюва златния медал, а в групата до 10 години, Нургюл Салимова, с личен треньор Никола Спиридонов - бронзовия!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Олимпиада за мъже и жени в Турция - 2024
03.09.2012
03.09.2012
От 27 август до 9 септември в Истанбул (Турция) се провежда 40-та Олимпиада за мъже и жени.
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...