Преглед на покана

Нови Сад (Сърбия и Черна гора)
26.06 - 04.07
Детска Олимпиада - до 16г.
В общ турнир по швейцарска система ще се състезават всички участници. Класирането ще се прави за отделните възрастови групи индивидуално и отборно. Максималният брой представители от една страна е 6. За да се участва в отборното класиране минималният брой представители от една страна е 3.
Първите трима от всички възрастови групи при момчетата и момичетата получават парични награди - 300 EUR, 200 EUR, 100 EUR. Победителят в отборното класиране получава 1 000 EUR.

23.08.2005
От 23-ти август до 1-ви септември в Истанбул се провежда силен опен с участието на 20 GM и 18 IM. Нашите преставители са П. Генов, Д. Божков, Е. Янев, Д. Мархолев, К. Русев, М. Василев, Ж. Братанов, С. Кожухаров, К. Каракехайов, П. Дренчев, П. Младенов, М. Стойнев, Н. Милчев, П. Арнаудов, Н. Йорданов, Л. Генова, С. Бедникова и И. Виденова.
Официален сайт

Европейското отборно първенство в Гьотеборг (Швеция)
25.07.2005
От 29-ти юли до 8-ми август в Гьотеборг (Швеция) се проведе Европейското отборно първенство. Отборът на мъжете се класира с 17,5 т. на 35-то място, а отборът на жените с 21 т. - на 4 място. Нашите отбори бяха в следните състави с личен резултат както следва:

18.07.2005
От 19-ти до 28-ми юли в Белфор (Франция) се проведе Световното първенство за юноши и девойки. Сребърен медал при момчетата до 14г. спечели Мариан Бойчев. Другите представители в отделните възрастови групи се класираха както следва:
до 18 г. - Елица Раева - 12

На вниманието на кандидат-организаторите на състезания от Вътрешния календар за 2024г.
15.07.2005
Всички шахматни клубове, желаещи да организират състезания от Държавния спортен календар на Българската федерация по шахмат за 2024 г. следва да направят писмена заявка в срок до 30 СЕПТЕМВРИ 2024г., в която да посочат ясно:
Подробности

Първият български електронен часовник
27.04.2005
Първият български електронен часовник е вече реалност! Той е изобретен от инж. Т. Манев от Велико Търново. Първото му практическо изпитание бе на ДИП за жени (5 - 15 май 2024г.).
Цента на часовника е 85 лв.
За информация и заявки на тел: 0886 495921
Подробности

Покани за турнири

В тази секция се публикуват пристигнали в БФШ покани за участие в турнири. Желаещите трябва да дадат заявка. Предимство се дава на заявки от ШК.