База Данни
Класиране
Казанлък(17.08 - 19.08)
ДИП по ускорен шах и блиц - девойки до 16,18 и 20г.
ДИП по ускорен шах за девойки до 16г.
Place Name Rtg Loc Club Score 1 Adriana Nikolova 1920 CK 64 7 2 Dilyana Kirova CK Gebedzhe 5.5 3-4 Vanya Nedelcheva CK Lokomotiv 2024 4.5 Hristina Hristova 1982 CK G. Daskalov 4.5 5-7 Petya Dzhurdzheva CK Lokomotiv 2024 4 Marina Harizanova Stolichen Center 4 Neda Petrova CK Dunav 4 8-9 Veselina Vasileva 1960 CK Pristis 3 Velislava Lucheva CK Gebedzhe 3 10 Preslava Yordanova CK Gebedzhe 2.5 11-12 Irena Nedyalkova CK Mihail Tal 2 Magdalena Baltova CK Kazanlak 2 13-14 Ralica Chipeva CK Osogovo 1.5 Ralica Georgieva CK Osogovo 1.5
ДИП по блиц за девойки до 16г.
Place Name Rtg Loc Club Score 1 Adriana Nikolova (3) 1920 CK 64 7 2-3 Velislava Lucheva (10) CK Gebedzhe 5 Hristina Hristova (1) 1982 CK G. Daskalov 5 4 Petya Dzhurdzheva (6) CK Lokomotiv 2024 4.5 5-7 Denica Pelovska (13) CK Al. Alehin 4 Marina Harizanova (8) Stolichen Centar 4 Ralica Georgieva (7) CK Osogovo 4 8-11 Neda Petrova (14) CK Dunav 3.5 Dilyana Kirova (9) CK Gebedzhe 3.5 Vanya Nedelcheva (11) CK Lokomotiv 2024 3.5 Veselina Vasileva (2) 1960 CK Pristis 3.5 12 Magdalena Baltova (4) CK Kazanlak 3 13 Preslava Yordanova (15) CK Gebedzhe 2.5 14 Irena Nedyalkova (12) CK Mihail Tal 2 15 Ralica Chipeva (5) CK Osogovo 1
ДИП по ускорен шах за девойки до 18г.
Place Name Rtg Loc Club Score 1 Elitsa Raeva (1) 2190 2170 CK Pristis 7.5 2 Stefi Bednikova (2) 2024 2100 CK Kapablanka 7 3 Iva Videnova (3) 1994 1985 CK Lokomotiv 2024 6.5 4-7 Maya Dincheva (5) 1855 CK Hemus 3.5 Diana Vladimirova (6) 1855 CK Hadzopulos 3.5 Stefka Stefanova (7) 1810 CK Vraca 3.5 Elitca Nguen (10) CK Viktori 3.5 8 Svetlana Tcvetkova (4) 1925 CK Pleven XXI 3 9 Nadya Ivanova (9) CK Kazanlak 1.5 10 Maya Hristova (8) CK Osogovo 0.5ДИП по блиц за девойки до 18г.
Place Name Rtg Loc Club Score 1-3 Iva Videnova (3) 1994 1985 CK Lokomotiv 2024 8 Stefi Bednikova (2) 2024 2100 CK Kapablanka 8 Elitsa Raeva (1) 2190 2170 CK Pristis 8 4-5 Elitca Nguen (5) 2024 CK Viktori 5 Diana Vladimirova (7) 1855 CK Hadzopulos 5 6-7 Veronika Andreeva (4) 1935 1940 CK Pleven XXI 4 Stefka Stefanova (8) 1810 CK Vraca 4 8 Maya Dincheva (6) 1855 CK Hemus 2 9 Nadya Ivanova (9) CK Kazanlak 1 10 Aneliya Nedyalkova (10) CK Mihail Tal 0ДИП по ускорен шах за девойки до 20г.
Place Name Rtg Loc Club Score 1-2 Zvezdelina Boneva (2) 2024 2024 CK Vraca 6 Veneta Petkova (6) 1985 CK G. Daskalov 6 3 Slaveja Shtereva (1) 2112 2024 CK Varna 5 4-6 Plamena Andreeva (3) 1998 1955 CK Pleven XXI 4 Inna Dinkova (5) 1990 CK Pristis 4 Krasimira Rusimova (7) 1915 CK G. Daskalov 4 7 Veronika Andreeva (4) 1935 1940 CK Pleven XXI 3.5 8-9 Viktoriya Stoyanova (12) CK Kazanlak 3 Zlatina Dobreva (8) CK Gebedzhe 3 10 Denica Pelovska (11) CK Al. Alehin 2.5 11 Darina Dobreva (9) CK Gebedzhe 1 12 Aneliya Nedyalkova (10) CK Mihail Tal 0ДИП по блиц за девойки до 20г.
Place Name Rtg Loc Club Score 1-2 Plamena Andreeva (3) 1998 1955 CK Pleven XXI 8.5 Slaveja Shtereva (1) 2112 2024 CK Varna 8.5 3 Zvezdelina Boneva (2) 2024 2024 CK Vraca 7 4 Veneta Petkova (5) 1985 CK G. Daskalov 6.5 5 Svetlana Tcvetkova (6) 1925 CK Pleven XXI 6 6-7 Zlatina Dobreva (9) CK Gebedzhe 5 Inna Dinkova (4) 1990 CK Pristis 5 8 Krasimira Rusimova (7) 1915 CK G. Daskalov 3.5 9-10 Viktoriya Stoyanova (11) CK Kazanlak 2 Maya Hristova (10) CK Osogovo 2 11 Darina Dobreva (8) CK Gebedzhe 1
Последна проява
Последни новини
Веселин Георгиев е бронзов медалист!
08.10.2012
08.10.2012
От 27 септември до 7 октомври в Алмати (Казахстан) се проведе Световното индивидуално първенство по тих шахмат. В него, нашият представител, международен майстор Веселин Георгиев зае третото място и с това постигна нов, пореден успех за българския шахмат - 5 медал в рамките на последните 4 месеца за годината!
Браво, Веско!
Браво, Веско!
Веселин Топалов е победител на FIDE Гранд При в Англия 2024!
03.10.2012
03.10.2012
От 20 септември до 4 октомври в Лондон (Англия) се проведе турнир, част от серията FIDE Гранд При за 2024 година. В него, нашият представител, водачът на националния отбор, гросмайстор Веселин Топалов зае първото място и с това постигна втория си забележителен успех за българския шахматен спорт в рамките на 3 месеца за годината!
Благодарим ти, Веско!
Благодарим ти, Веско!
Редовно годишно отчетно Общо събрание на Българска федерация по шахмат
21.09.2012
21.09.2012
Българска федерация по шахмат (БФ Шахмат) уведомява председателите на шахматните клубове, членове на БФ Шахмат, че съгласно решение на Управителния съвет на БФ Шахмат от свое заседание на 20.09.2012 г. свиква редовно годишно отчетно Общо събрание на БФ Шахмат на 27 октомври 2024 година (събота) от 15:00 часа в залата на хотел Банкя Палас, гр. Банкя при следния дневен ред:
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
ДОП Б и А групи за мъже и жени - 2024
19.09.2012
19.09.2012
Българска федерация по шахмат уведомява шахматните клубове, че за Държавните отборни първенства за мъже и жени - Б и А групи за 2024 година в к.к. Слънчев бряг: ...
Иван Чепаринов е победител във финалния турнир от веригата за Купата на черноморските страни - 2024
19.09.2012
19.09.2012
От 12 до 19 септември в гр. Бургас се проведе финалният турнир от веригата за Купата на черноморските страни за 2024 година. В надпреварата от елитната XVIII категория, едноличен победител стана българският гросмайстор, състезаващ се за националния отбор за мъже, Иван Чепаринов. ...
Цветан Стоянов и Нургюл Салимова са медалисти от ЕИП за момчета и момичета - 2024!
04.09.2012
04.09.2012
От 17 до 25 август в Прага (Чехия) се проведе Европейското индивидуално първенство за момчета и момичета до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години. В него, в групата до 8 години, Цветан Стоянов, с личен треньор Живко Жеков завоюва златния медал, а в групата до 10 години, Нургюл Салимова, с личен треньор Никола Спиридонов - бронзовия!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Олимпиада за мъже и жени в Турция - 2024
03.09.2012
03.09.2012
От 27 август до 9 септември в Истанбул (Турция) се провежда 40-та Олимпиада за мъже и жени.
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...