База Данни
Класиране
Казанлък(17.08 - 19.08)
ДИП по ускорен шах и блиц - момичета до 10,12 и 14г.
ДИП по ускорен шах за момичета до 10г.
Place Name Club Score 1-2 Tsveta Galunova Georgi Daskalov 6 Sandra Trifonova Drakon Pleven 6 3 Darena Sirkova Hadzopulos 5.5 4 Kristina Yankova Triaditza 4.5 5-10 Maria Nikolova Lukoil Neftohimik 4 Aleksandra Ivanova Drakon Pleven 4 Elitza Atanasova Yambol 4 Yana Tzakova Pleven XXI 4 Veronika Vasileva Drakon Pleven 4 Marina Georgieva Victory 4 11-15 Eva Kyuleva Georgi Daskalov 3 Martina Georgieva Triaditsa 3 Marina Tomeva Triaditza 3 Aleksandra Vasileva Stolichen centar 3 Petia Dimitrova Dryanovo 3 16-18 Milena Misheva Hadzopulos 2.5 Toni Ivanova Dryanovo 2.5 Stefka Grueva Kazanluk 2.5 19 Donika Shivacheva Yambol 1.5 20 Darina Purvanova Drakon Pleven 0
ДИП по блиц за момичета до 10г.
Place Name Club Score 1 Tsveta Galunova Georgi Daskalov 6.5 2-3 Darena Sirkova Hadzopulos 5.5 Aleksandra Vasileva Stolichen centar 5.5 4 Sandra Trifonova Drakon Pleven 5 5 Aleksandra Ivanova Drakon Pleven 4.5 6-8 Martina Georgieva Triaditsa 4 Yana Tzakova Pleven XXI 4 Veronika Vasileva Drakon Pleven 4 9-10 Kristina Yankova Triaditza 3.5 Milena Misheva Hadzopulos 3.5 11-16 Maria Nikolova Lukoil Neftohimik 3 Eva Kyuleva Georgi Daskalov 3 Donika Shivacheva Yambol 3 Marina Georgieva Victory 3 Marina Tomeva Triaditza 3 Petia Dimitrova Dryanovo 3 17-19 Elitza Atanasova Yambol 2 Toni Ivanova Dryanovo 2 Stefka Grueva Kazanluk 2
ДИП по ускорен шах за момичета до 12г.
Place Name Loc Club Score 1 Kalina Todorova 1820 Varna 6.5 2-3 Mihaela Georgieva Triaditza 4.5 Violeta Georgieva Hadzopulos 4.5 4 Asenia Dimitrova Hadzopulos 4 5 Yoana Kosturska Pleven XXI 3 6-7 Manuela Kirova Gebedzhe 2.5 Mirena Beicheva Kazanluk 2.5 8 Militza Hristova Lukoil - Neftohimik 0.5
ДИП по блиц за момичета до 12г.
Place Name Club Score 1 Violeta Georgieva Hadzopulos 6 2 Yoana Kosturska Pleven XXI 5.5 3 Mirena Beicheva Kazanluk 5 4 Kalina Todorova Varna 4.5 5 Manuela Kirova Gebedzhe 3 6 Mihaela Georgieva Triaditza 2 7-8 Asenia Dimitrova Hadzopulos 1 Militza Hristova Lukoil - Neftohimik 1ДИП по ускорен шах за момичета до 14г.
Place Name Club Score 1 Milena Stefanova Vratza 6 2 Yordanka Naidenova Hadzopulos 5.5 3 Gabriela Todorova Vratza 4.5 4-8 Maria Vladimirova Hadzopulos 4 Elitsa Harizanova Stolichen centar 4 Monika Dilova Kapablanka 4 Konstantina Georgieva Hemus 4 Nevena Yalumova Orlovetz 4 9-10 Djesica Moiseenko Kazanluk 3.5 Vasilena Ivanova Mihail Tal 3.5 11 Ivelina Georgieva Alehin 3 12-13 Dimitrina Drenska Rilski Sportist 1.5 Katerina Rusinova Orlovetz 1.5
ДИП по блиц за момичета до 14г.
Place Name Loc Club Score 1 Milena Stefanova (1) 2024 Vratza 6.5 2 Maria Vladimirova (2) 1885 Hadzopulos 5.5 3-5 Monika Dilova (4) 1815 Kapablanka 4.5 Elitsa Harizanova (8) Stolichen centar 4.5 Yordanka Naidenova (10) Hadzopulos 4.5 6-7 Gabriela Todorova (12) Vratza 4 Konstantina Georgieva (7) Hemus 4 8 Djesica Moiseenko (9) Kazanluk 3.5 9-11 Nevena Yalumova (13) Orlovetz 3 Vasilena Ivanova (3) 1820 Mihail Tal 3 Ivelina Georgieva (6) Alehin 3 12 Katerina Rusinova (11) Orlovetz 2 13 Dimitrina Drenska (5) Rilski Sportist 1
Последна проява
Последни новини
Веселин Георгиев е бронзов медалист!
08.10.2012
08.10.2012
От 27 септември до 7 октомври в Алмати (Казахстан) се проведе Световното индивидуално първенство по тих шахмат. В него, нашият представител, международен майстор Веселин Георгиев зае третото място и с това постигна нов, пореден успех за българския шахмат - 5 медал в рамките на последните 4 месеца за годината!
Браво, Веско!
Браво, Веско!
Веселин Топалов е победител на FIDE Гранд При в Англия 2024!
03.10.2012
03.10.2012
От 20 септември до 4 октомври в Лондон (Англия) се проведе турнир, част от серията FIDE Гранд При за 2024 година. В него, нашият представител, водачът на националния отбор, гросмайстор Веселин Топалов зае първото място и с това постигна втория си забележителен успех за българския шахматен спорт в рамките на 3 месеца за годината!
Благодарим ти, Веско!
Благодарим ти, Веско!
Редовно годишно отчетно Общо събрание на Българска федерация по шахмат
21.09.2012
21.09.2012
Българска федерация по шахмат (БФ Шахмат) уведомява председателите на шахматните клубове, членове на БФ Шахмат, че съгласно решение на Управителния съвет на БФ Шахмат от свое заседание на 20.09.2012 г. свиква редовно годишно отчетно Общо събрание на БФ Шахмат на 27 октомври 2024 година (събота) от 15:00 часа в залата на хотел Банкя Палас, гр. Банкя при следния дневен ред:
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
ДОП Б и А групи за мъже и жени - 2024
19.09.2012
19.09.2012
Българска федерация по шахмат уведомява шахматните клубове, че за Държавните отборни първенства за мъже и жени - Б и А групи за 2024 година в к.к. Слънчев бряг: ...
Иван Чепаринов е победител във финалния турнир от веригата за Купата на черноморските страни - 2024
19.09.2012
19.09.2012
От 12 до 19 септември в гр. Бургас се проведе финалният турнир от веригата за Купата на черноморските страни за 2024 година. В надпреварата от елитната XVIII категория, едноличен победител стана българският гросмайстор, състезаващ се за националния отбор за мъже, Иван Чепаринов. ...
Цветан Стоянов и Нургюл Салимова са медалисти от ЕИП за момчета и момичета - 2024!
04.09.2012
04.09.2012
От 17 до 25 август в Прага (Чехия) се проведе Европейското индивидуално първенство за момчета и момичета до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години. В него, в групата до 8 години, Цветан Стоянов, с личен треньор Живко Жеков завоюва златния медал, а в групата до 10 години, Нургюл Салимова, с личен треньор Никола Спиридонов - бронзовия!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Олимпиада за мъже и жени в Турция - 2024
03.09.2012
03.09.2012
От 27 август до 9 септември в Истанбул (Турция) се провежда 40-та Олимпиада за мъже и жени.
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...