База Данни
Класиране
София(22.05 - 28.05)
ДИП - ветерани
1-2 Liuben Spassov (1) 2394 2355 gm Davidov Sandanski 7 Petar Arnaudov (3) 2216 2265 CSKA-Sofia 7 3-4 Petar Orev (2) 2216 2340 im CSKA Sofia 6.5 Petar Ljangov (6) 2160 2150 Lokomotiv2000-Plovdiv 6.5 5 Dimitar Ivanov (16) 2024 Hemus Sofia 6 6-7 Stefan Cholakov (14) 2130 Levski Sofia 5.5 Hristo Gerenski (4) 2215 2234 Debjut-Orjahovo 5.5 8-15 Asen Anev (10) 2024 2145 Osogovo Kjustendil 5 Borislav Mitov (5) 2187 2105 CSKA Sofia 5 Doytzhim Jordanov (7) 2113 2024 Lokomotiv-Sofia 5 Savko Nikolov (12) 1938 2024 CSKA Sofia 5 Ivan Djakov (8) 2106 2024 Lokomotiv Sofia 5 Stoicho Doikov (31) Lokomotiv Sofia 5 Valentin Manolov (19) 2024 Perlovec - Sofia 5 Vasil Kosachki (9) 2024 2024 Bankia 5 16-19 Ivan Videnov (13) 2190 Perovec -Sofia 4.5 Atanas Mahlev (11) 2024 2024 Svishtov 4.5 Luben Stoikov (17) 2024 Hemus Sofia 4.5 Hristo Petrov (21) 2024 Perlovec- Sofia 4.5 20-21 Velio Kolev (29) 1895 SK Levski Elin Pelin 4 Stefan Dimitrov (18) 2024 Perlovec - Sofia 4 22-25 Nikolay Kostov (20) 2024 Hemus Sofia 3.5 Stoyan Bizov (30) 1850 SK Levski Elin Pelin 3.5 Bojidar Orev (15) 2024 Perlovetz Sofia 3.5 Anton Tonchev (28) 1930 Pleven XXI 3.5 26-28 Aleksandar Kolarov (22) 2024 Hemus Sofia 3 Ivan Vasilev (26) 1965 Pleven XXI 3 Nikolay Nenchev (23) 2024 Pleven XXI 3 29-30 Ljuben Jotov (25) 1970 HEMUS Sofia 2.5 Naiden Tzonchev (27) 1940 Izgrev Iablanitsa 2.5 31-32 Petar Peshev (32) Lokomotiv Sofia 2 Georgi Shiliafov (24) 1980 Perlovec -Sofia 2 Cross Table No Name Rtg Loc Title Club Total 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1. Liuben Spassov 2394 2355 gm Davidov Sandanski 7 17:1 13:= 6:1 3:1 2:0 8:= 4:1 9:1 7:1 2. Petar Orev 2216 2340 im CSKA Sofia 6.5 18:1 12:1 5:= 7:1 1:1 3:0 10:1 6:0 19:1 3. Petar Arnaudov 2216 2265 CSKA-Sofia 7 19:1 15:1 14:1 1:0 10:1 2:1 6:0 8:1 12:1 4. Hristo Gerenski 2215 2234 Debjut-Orjahovo 5.5 20:= 22:1 10:= 26:0 18:1 7:1 1:0 12:= 11:1 5. Borislav Mitov 2187 2105 CSKA Sofia 5 21:1 16:1 2:= 10:0 13:= 14:= 9:0 30:1 8:= 6. Petar Ljangov 2160 2150 Lokomotiv2000-Plovdiv 6.5 22:= 26:= 1:0 27:1 19:1 31:1 3:1 2:1 14:= 7. Doytzhim Jordanov 2113 2024 Lokomotiv-Sofia 5 23:= 11:1 13:1 2:0 16:= 4:0 20:1 29:1 1:0 8. Ivan Djakov 2106 2024 Lokomotiv Sofia 5 31:0 25:1 23:= 15:+ 26:1 1:= 12:= 3:0 5:= 9. Vasil Kosachki 2024 2024 Bankia 5 24:1 14:- 29:- 23:1 20:= 11:1 5:1 1:0 13:= 10. Asen Anev 2024 2145 Osogovo Kjustendil 5 25:1 31:1 4:= 5:1 3:0 12:1 2:0 14:= 16:0 11. Atanas Mahlev 2024 2024 Svishtov 4.5 26:= 7:0 32:1 18:= 29:1 9:0 30:= 20:1 4:0 12. Savko Nikolov 1938 2024 CSKA Sofia 5 27:1 2:0 31:1 29:1 14:1 10:0 8:= 4:= 3:0 13. Ivan Videnov 2190 Perovec -Sofia 4.5 28:1 1:= 7:0 30:1 5:= 26:1 14:0 16:0 9:= 14. Stefan Cholakov 2130 Levski Sofia 5.5 29:1 9:+ 3:0 20:1 12:0 5:= 13:1 10:= 6:= 15. Bojidar Orev 2024 Perlovetz Sofia 3.5 30:1 3:0 18:= 8:- 22:0 25:0 32:1 21:0 27:1 16. Dimitar Ivanov 2024 Hemus Sofia 6 32:1 5:0 20:0 22:1 7:= 17:= 26:1 13:1 10:1 17. Luben Stoikov 2024 Hemus Sofia 4.5 1:0 28:1 26:0 32:1 31:0 16:= 25:1 19:0 30:1 18. Stefan Dimitrov 2024 Perlovec - Sofia 4 2:0 27:1 15:= 11:= 4:0 22:1 29:0 31:- 25:1 19. Valentin Manolov 2024 Perlovec - Sofia 5 3:0 30:= 22:= 28:1 6:0 27:1 31:1 17:1 2:0 20. Nikolay Kostov 2024 Hemus Sofia 3.5 4:= 23:= 16:1 14:0 9:= 30:= 7:0 11:0 24:= 21. Hristo Petrov 2024 Perlovec- Sofia 4.5 5:0 32:0 30:0 25:= 28:= 24:= 27:1 15:1 22:1 22. Aleksandar Kolarov 2024 Hemus Sofia 3 6:= 4:0 19:= 16:0 15:1 18:0 23:- 25:1 21:0 23. Nikolay Nenchev 2024 Pleven XXI 3 7:= 20:= 8:= 9:0 30:0 32:= 22:+ : : 24. Georgi Shiliafov 1980 Perlovec -Sofia 2 9:0 29:0 27:0 31:0 25:0 21:= 28:= 32:= 20:= 25. Ljuben Jotov 1970 HEMUS Sofia 2.5 10:0 8:0 28:0 21:= 24:1 15:1 17:0 22:0 18:0 26. Ivan Vasilev 1965 Pleven XXI 3 11:= 6:= 17:1 4:1 8:0 13:0 16:0 : : 27. Naiden Tzonchev 1940 Izgrev Iablanitsa 2.5 12:0 18:0 24:1 6:0 32:1 19:0 21:0 28:= 15:0 28. Anton Tonchev 1930 Pleven XXI 3.5 13:0 17:0 25:1 19:0 21:= 29:0 24:= 27:= 32:1 29. Velio Kolev 1895 SK Levski Elin Pelin 4 14:0 24:1 9:+ 12:0 11:0 28:1 18:1 7:0 31:- 30. Stoyan Bizov 1850 SK Levski Elin Pelin 3.5 15:0 19:= 21:1 13:0 23:1 20:= 11:= 5:0 17:0 31. Stoicho Doikov Lokomotiv Sofia 5 8:1 10:0 12:0 24:1 17:1 6:0 19:0 18:+ 29:+ 32. Petar Peshev Lokomotiv Sofia 2 16:0 21:1 11:0 17:0 27:0 23:= 15:0 24:= 28:0
Последна проява
Последни новини
Веселин Георгиев е бронзов медалист!
08.10.2012
08.10.2012
От 27 септември до 7 октомври в Алмати (Казахстан) се проведе Световното индивидуално първенство по тих шахмат. В него, нашият представител, международен майстор Веселин Георгиев зае третото място и с това постигна нов, пореден успех за българския шахмат - 5 медал в рамките на последните 4 месеца за годината!
Браво, Веско!
Браво, Веско!
Веселин Топалов е победител на FIDE Гранд При в Англия 2024!
03.10.2012
03.10.2012
От 20 септември до 4 октомври в Лондон (Англия) се проведе турнир, част от серията FIDE Гранд При за 2024 година. В него, нашият представител, водачът на националния отбор, гросмайстор Веселин Топалов зае първото място и с това постигна втория си забележителен успех за българския шахматен спорт в рамките на 3 месеца за годината!
Благодарим ти, Веско!
Благодарим ти, Веско!
Редовно годишно отчетно Общо събрание на Българска федерация по шахмат
21.09.2012
21.09.2012
Българска федерация по шахмат (БФ Шахмат) уведомява председателите на шахматните клубове, членове на БФ Шахмат, че съгласно решение на Управителния съвет на БФ Шахмат от свое заседание на 20.09.2012 г. свиква редовно годишно отчетно Общо събрание на БФ Шахмат на 27 октомври 2024 година (събота) от 15:00 часа в залата на хотел Банкя Палас, гр. Банкя при следния дневен ред:
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
ДОП Б и А групи за мъже и жени - 2024
19.09.2012
19.09.2012
Българска федерация по шахмат уведомява шахматните клубове, че за Държавните отборни първенства за мъже и жени - Б и А групи за 2024 година в к.к. Слънчев бряг: ...
Иван Чепаринов е победител във финалния турнир от веригата за Купата на черноморските страни - 2024
19.09.2012
19.09.2012
От 12 до 19 септември в гр. Бургас се проведе финалният турнир от веригата за Купата на черноморските страни за 2024 година. В надпреварата от елитната XVIII категория, едноличен победител стана българският гросмайстор, състезаващ се за националния отбор за мъже, Иван Чепаринов. ...
Цветан Стоянов и Нургюл Салимова са медалисти от ЕИП за момчета и момичета - 2024!
04.09.2012
04.09.2012
От 17 до 25 август в Прага (Чехия) се проведе Европейското индивидуално първенство за момчета и момичета до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години. В него, в групата до 8 години, Цветан Стоянов, с личен треньор Живко Жеков завоюва златния медал, а в групата до 10 години, Нургюл Салимова, с личен треньор Никола Спиридонов - бронзовия!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Олимпиада за мъже и жени в Турция - 2024
03.09.2012
03.09.2012
От 27 август до 9 септември в Истанбул (Турция) се провежда 40-та Олимпиада за мъже и жени.
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...