Търсене: 


Календар


2004 2003 2002 2001

Преглед на турнир

В.Търново (23.04 - 25.04.2004)
Купа България за момичета 10,12 и 14г.


Информация Класиране Партии

Place Name                   Feder Club                         Score M-Buch. Buch. Wins Progr. Berg.
  1   Yalamova, Nevena       14    "Orlovetz 97" - Gabrovo      8.5      40.5  51.5    8   44.0 48.25
  2   Stefanova, Milena      14    "Vratza"                     7.5      41.0  53.5    7   40.5 41.75
  3   Todorova, Kalina       12    "Varna"                      6.5      41.5  53.0    4   34.0 36.00
  4   Trifonova, Sandra      10    "Drakon" - Pleven            6.5      38.0  49.5    6   33.5 33.00
  5   Galunova, Tzveta       10    "Georgi Daskalov" - Varna    6        40.5  53.5    5   31.5 32.25
  6   Dilova, Monika         14    "Kapablanka" - Dupnica       6        39.5  52.5    5   33.0 31.75
  7   Vladimirova, Maria     14    "Hadzopulos" - Sofia         6        38.5  49.0    6   33.0 29.50
  8   Harizanova, Elitza     14    SCSH                         6        37.5  47.5    5   31.0 29.50
  9   Dimitrova, Aseniya     12    "Hadzopulos" - Sofia         6        37.0  47.5    6   30.0 29.00
 10   Georgieva, Violeta     12    "Hadzopulos" - Sofia         6        37.0  47.0    3   32.0 30.00
 11   Miteva, Silvena        12    "Dunav" - Ruse               6        36.5  48.0    5   27.5 28.25
 12   Naidenova, Yordanka    14    "Hadzopulos" - Sofia         6        36.0  45.5    4   32.5 28.00
 13   Todorova, Gabriela     14    "Vratza"                     6        35.5  46.5    6   32.0 27.50
 14   Georgieva, Konstantina 14    "Hemus" - Sofia              5.5      35.0  46.5    5   28.0 25.75
 15   Georgieva, Mihaela     12    "Triaditza" - Sofia          5.5      31.5  40.5    5   24.5 23.25
 16   Krasteva, Valentina    14    "Mihail Tal" - Cherven bryag 5.5      27.0  37.5    5   22.0 17.50
 17   Beycheva, Mirena       12    "Kazanlak"                   5        38.5  50.5    4   30.0 26.00
 18   Noeva, Greta           14    "Georgi Daskalov" - Varna    5        38.0  48.0    5   30.0 22.00
 19   Kirova, Manuela        12    "Gebedje" - Beloslav         5        36.0  48.0    5   26.0 22.50
 20   Ivanova, Aleksandra    10    "Drakon" - Pleven            5        35.0  44.0    4   25.0 21.00
 21   Parvanova, Darina      10    "Drakon" - Pleven            5        32.5  41.0    4   22.5 19.75
 22   Tzakova, Yana          10    "PlevenXXI"                  5        32.0  41.5    5   24.0 18.50
 23   Yankova, Kristina      10    "Triaditza" - Sofia          5        32.0  41.0    4   24.0 17.00
 24   Vasileva, Iva          14    "Dryanovo"                   5        31.0  40.0    5   25.0 19.50
 25   Sirkova, Darena        10    "Hadzopulos" - Sofia         5        30.5  39.5    5   23.0 20.00
 26   Nikolova, Maria        10    "Lukoil" - Burgas            5        26.5  35.0    5   23.0 11.00
 27   Sotirova, Elena        14    "Lokomotiv" - Plovdiv        4.5      37.0  44.5    3   27.5 20.00
 28   Kosturska, Yoana       12    "Pleven XXI"                 4.5      35.5  45.0    4   26.0 20.00
 29   Popova, Nikoleta       14    "Georgi Daskalov" - Varna    4.5      32.5  42.0    3   24.5 19.00
 30   Moiseenko, Djesika     12    "Kazanlak"                   4.5      31.0  38.5    4   18.0 15.25
 31   Todorova, Manuela      14    "Dryanovo"                   4.5      27.0  36.0    4   20.0 15.75
 32   Georgieva, Martina     10    "Triaditza" - Sofia          4.5      27.0  33.5    4   18.5 13.50
 33   Vasileva, Veronika     10    "Drakon" - Pleven            4        33.0  42.0    3   24.5 16.50
 34   Hristova, Militza      12    "Lukoil" - Burgas            4        30.0  40.5    4   20.0 11.50
 35   Ivanova, Toni          10    "Dryanovo"                   4        30.0  38.5    3   18.0 14.50
 36   Tomeva, Marina         10    "Triaditza" - Sofia          4        29.5  38.0    3   21.5 15.00
 37   Petrova, Vasilena      12    "Georgi Ddaskalov" - Varna   4        29.0  38.0    4   21.0 10.50
 38   Kyuleva, Eva           10    "Georgi Daskalov" - Varna    4        27.5  35.0    2   16.0  5.00
 39   Georgieva, Margarita   14    SCSH                         4        26.0  33.0    4   17.0 11.00
 40   Tzvetanova, Kamelia    10    "Hemus" - Sofia              4        24.5  30.0    3   13.0  7.50
 41   Georgieva, Veselina    14    "Mihail Tal" - Cherven bryag 3.5      33.0  42.0    3   24.0  9.75
 42   Nikolaeva, Aleksandra  10    "Varna"                      3.5      29.5  37.5    3   20.5 14.25
 43   Angelova, Plamena      12    "PlevenXXI"                  3.5      29.0  37.5    3   18.5 11.75
 44   Karagyozova, Tina      10    "Georgi Daskalov" - Varna    3.5      25.5  33.0    2   16.0  9.00
 45   Nikolova, Mihaela      12    CSKA - Sofia                 3.5      25.5  31.5    2   14.5  5.75
 46   Vasileva, Aleksandra   10    SCSH                         3        30.0  38.5    2   15.5 10.75
 47   Dimitrova, Petya       10    "Dryanovo"                   3        29.0  38.0    1   16.0  7.25
 48   Georgieva, Elena       10    VTSHK - V. Tarnovo           3        28.0  35.5    3   19.0  9.00
 49   Ahmedova, Eliz         10    "Dunav" - Ruse               3        27.0  34.0    3   12.0  6.00
 50   Dudova, Mihaela        12    CSKA-  Sofia                 3        25.0  33.0    2   12.0  7.50
 51   Ruykova, Maria         10    SCSH                         3        22.0  27.0    2   12.0  3.00
 52   Georgieva, Maria       12    "Mihail Tal" - Cherven bryag 2        25.0  30.5    1    8.0  1.00
 53   Taskova, Kalina        14    SCSH                         1        24.0  30.0    0    6.0  0.00
 54   Taskova, Gergana       10    SCSH                         1        10.5  18.0    0    5.0  0.00
 55   Galabova, Kristina     12    SCSH                         0        12.0  20.0    0    0.0  0.00



Новини

Мач между шампиони в София
08.10.2004
На 3-ти и 4-ти декември в една от залите на хотел Кемпински-Зографски ще се проведе безпрецедентен в досегашната история на шахмата мач между действащите световни шампиони за мъже и жени. Рустам Касимджанов и Антоанета Стефанова в мач от 4 партии по ускорен шахмат ще разпределят наградния фонд от 100 000 евро, осигурен от президента на Българската федерация по шахмат и “Нове АД Холдинг” г-н Васил Божков.
Подробности




На вниманието на шахматните клубове
09.11.2004
По повод мача Стефанова - Касимджанов БФ Шахмат прави следното уточнение:
1. Мачът ще се играе на 3-ти и 4-ти декември 2004г. в бална зала "София Гранд" на хотел Кемпински-Зографски.
2. В залата ще бъдат допуснати само акредитирани представители на медии, както и гости, притежаващи съответната покана за събитието.

3. Поканата е валидна за трите етапа на мача:присъствие в залата и достъп до безплатния бар на 03.12.04, 04.12.04, гала коктейл на 04.12.04.

4. Организаторите на мача предвиждат по 1 покана за всеки шахматен клуб в страната.

Уважаеми председатели на шахматни клубове, за да получите навреме поканата си, ви молим с факс или и-мейл да изпратите името на оторизирания от съответния клуб представител, който ще бъде гост на събитието.
Срок за заявките - до 17.11.2004




Световно първенство за юноши и девойки
03.11.2004
От 3-ти до 14-ти ноември в Ираклио (Гърция) се проведе Световното п-во за юноши и девойки. Ето класирането на нашите представители:

Момчета
до 10г. - Даниел Карадалиев:110-ти
до 12г. - Стоян Иванов:54-ти
до 14г. - Мариан Бойчев:39-ти
до 16г. - Валентин Йотов:6-ти
до 18г. - Николай Йорданов:45-ти

Момичета
до 10г.- Цвета Галунова:13-та
до 12г.- Калина Тодорова:34-та
до 14г.- Милена Стефанова:33-та
до 16г.- Адриана Николова:32-ра
до 18г.- Елица Раева:29-та и Пламена Андреева:42-ра

Официален сайт




Покани за турнири

В тази секция се публикуват пристигнали в БФШ покани за участие в турнири. Желаещите трябва да дадат заявка. Предимство се дава на заявки от ШК.

В момента няма покани


Шахматна мисъл

Брой 5

Брой 6

Брой 7



Връзка с нас
© 2001-2004 ChessBG.com, Всички права запазени