Търсене: 


Новини


Полуфинали за мъже и жени
25.01.2009

MEN


Rank after round 8


Rank     Name                  Rtg Pts BH.  BH.  vict 

1 FM Filev Georgi 2378 6,0 31,5 41,0 4
2 FM Pantev Veselin 2381 5,5 30,0 39,5 3
3 Enchev Ivajlo 2382 5,5 29,5 39,0 3
4 FM Arnaudov G Petar 2347 5,5 29,5 38,0 3
5 FM Lilov Valeri 2443 5,5 28,0 36,5 4
6 FM Kukov Velislav 2373 5,5 27,0 35,5 4
7 Vutov M Mario 2262 5,5 26,5 35,0 5
8 Janchev Petar 2208 5,5 24,0 32,0 5
9 IM Milchev Nikolay 2377 5,0 26,0 34,0 4
10 Panajotov Janko 2199 5,0 23,0 30,0 5
11 IM Dobrev Nanko 2409 4,5 28,0 36,5 3
12 Mladenov Plamen 2373 4,5 26,5 35,0 3
13 FM Badev Kiril 2297 4,5 25,0 33,5 3
14 Arnaudov Petar 2194 4,5 25,0 33,5 3
15 Vlashki Nino 2200 4,5 24,5 33,0 3
16 Stoinev Metodi 2324 4,5 24,0 32,5 4
17 IM Panbukchian Valentin 2313 4,0 28,0 37,0 3
18 WIM Yordanova Svetla 2202 4,0 26,5 34,0 3
19 FM Velchev Hristo 2285 4,0 26,0 33,0 2
20 Asparuhov Parvan 2152 4,0 23,0 31,0 3
21 Georgiev Steljan 2168 4,0 22,0 29,0 4
22 Ivanov Borislav 1973 4,0 21,0 28,0 4
23 Petrov Ivan 2174 3,5 21,5 29,5 2
24 Yordanov Nikolay 2225 3,5 21,0 28,0 2
25 Kolev Vasil 2008 3,5 20,5 27,5 3
26 IM Kozhuharov Spas 2411 3,0 26,0 35,5 2
27 Ljangov Petar 2095 3,0 25,5 33,0 2
28 Kolev T Atanas 2004 3,0 24,5 32,0 2
29 Andreev Sasho 2063 3,0 24,0 32,0 3
30 Ivanov Ljubomir 1963 3,0 19,0 25,0 3
31 Nikolov Jordan 2130 2,5 27,0 35,0 2
32 Hristov Nikolay 1845 2,5 20,0 27,5 2
33 Mitev Miroslav 1697 2,0 17,5 24,5 2
34 Roydov Plamen 0 2,0 16,5 22,0 2
35 Stankovski Marin 1758 1,5 18,0 23,5 1
36 Bednikov Georgi 1828 1,5 14,0 20,5 0



Round 1 on 2009/01/25 at 15:00

Bo.     Name                  Res.       Name                 

1 FM Lilov Valeri ½ - ½ Vlashki Nino
2 Panajotov Janko 0 - 1 IM Kozhuharov Spas
3 IM Dobrev Nanko ½ - ½ Arnaudov Petar
4 Petrov Ivan 0 - 1 Enchev Ivajlo
5 FM Pantev Veselin 1 - 0 Georgiev Steljan
6 Asparuhov Parvan 0 - 1 FM Filev Georgi
7 IM Milchev Nikolay 0 - 1 Nikolov Jordan
8 Ljangov Petar 0 - 1 Mladenov Plamen
9 FM Kukov Velislav 0 - 1 Andreev Sasho
10 Kolev Vasil 0 - 1 FM Arnaudov G Petar
11 Stoinev Metodi 0 - 1 Kolev T Atanas
12 Ivanov Borislav 0 - 1 IM Panbukchian Valentin
13 FM Badev Kiril 1 - 0 Ivanov Ljubomir
14 Bednikov Georgi 0 - 1 FM Velchev Hristo
15 Vutov M Mario 1 - 0 Hristov Nikolay
16 Stankovski Marin 0 - 1 Yordanov Nikolay
17 Janchev Petar 1 - 0 Mitev Miroslav
18 Roydov Plamen 0 - 1 WIM Yordanova Svetla



Round 2 on 2009/01/26 at 09:00

Bo.     Name                 Pts  Res.   Pts     Name                 

1 IM Kozhuharov Spas 1,0 ½ - ½ 1,0 FM Velchev Hristo
2 Enchev Ivajlo 1,0 ½ - ½ 1,0 Vutov M Mario
3 Yordanov Nikolay 1,0 0 - 1 1,0 FM Pantev Veselin
4 FM Filev Georgi 1,0 1 - 0 1,0 Janchev Petar
5 Mladenov Plamen 1,0 ½ - ½ 1,0 WIM Yordanova Svetla
6 FM Arnaudov G Petar 1,0 1 - 0 1,0 Nikolov Jordan
7 IM Panbukchian Valentin 1,0 1 - 0 1,0 Andreev Sasho
8 Kolev T Atanas 1,0 ½ - ½ 1,0 FM Badev Kiril
9 Arnaudov Petar 0,5 ½ - ½ 0,5 FM Lilov Valeri
10 Vlashki Nino 0,5 0 - 1 0,5 IM Dobrev Nanko
11 Kolev Vasil 0,0 0 - 1 0,0 IM Milchev Nikolay
12 Ivanov Borislav 0,0 0 - 1 0,0 FM Kukov Velislav
13 Ivanov Ljubomir 0,0 0 - 1 0,0 Stoinev Metodi
14 Bednikov Georgi 0,0 0 - 1 0,0 Panajotov Janko
15 Hristov Nikolay 0,0 ½ - ½ 0,0 Petrov Ivan
16 Georgiev Steljan 0,0 1 - 0 0,0 Stankovski Marin
17 Mitev Miroslav 0,0 0 - 1 0,0 Asparuhov Parvan
18 Roydov Plamen 0,0 0 - 1 0,0 Ljangov Petar



Round 3 on 2009/01/26 at 16:00

Bo.     Name                 Pts  Res.   Pts     Name                 

1 FM Pantev Veselin 2,0 ½ - ½ 2,0 FM Arnaudov G Petar
2 IM Panbukchian Valentin 2,0 ½ - ½ 2,0 FM Filev Georgi
3 FM Badev Kiril 1,5 ½ - ½ 1,5 IM Kozhuharov Spas
4 IM Dobrev Nanko 1,5 1 - 0 1,5 Kolev T Atanas
5 FM Velchev Hristo 1,5 ½ - ½ 1,5 Enchev Ivajlo
6 Vutov M Mario 1,5 1 - 0 1,5 Mladenov Plamen
7 WIM Yordanova Svetla 1,5 ½ - ½ 1,0 FM Lilov Valeri
8 IM Milchev Nikolay 1,0 1 - 0 1,0 Arnaudov Petar
9 FM Kukov Velislav 1,0 1 - 0 1,0 Georgiev Steljan
10 Stoinev Metodi 1,0 1 - 0 1,0 Asparuhov Parvan
11 Nikolov Jordan 1,0 ½ - ½ 1,0 Yordanov Nikolay
12 Janchev Petar 1,0 0 - 1 1,0 Ljangov Petar
13 Andreev Sasho 1,0 0 - 1 1,0 Panajotov Janko
14 Petrov Ivan 0,5 0 - 1 0,5 Vlashki Nino
15 Hristov Nikolay 0,5 1 - 0 0,0 Kolev Vasil
16 Stankovski Marin 0,0 0 - 1 0,0 Ivanov Borislav
17 Ivanov Ljubomir 0,0 1 - 0 0,0 Roydov Plamen
18 Mitev Miroslav 0,0 1 - 0 0,0 Bednikov Georgi


Round 4 on 2009/01/27 at 15:00

Bo.     Name                 Pts  Res.   Pts     Name                 

1 FM Arnaudov G Petar 2,5 1 - 0 2,5 IM Dobrev Nanko
2 FM Pantev Veselin 2,5 1 - 0 2,5 IM Panbukchian Valentin
3 FM Filev Georgi 2,5 1 - 0 2,5 Vutov M Mario
4 IM Kozhuharov Spas 2,0 0 - 1 2,0 WIM Yordanova Svetla
5 Enchev Ivajlo 2,0 1 - 0 2,0 FM Badev Kiril
6 FM Velchev Hristo 2,0 0 - 1 2,0 IM Milchev Nikolay
7 Panajotov Janko 2,0 0 - 1 2,0 FM Kukov Velislav
8 Ljangov Petar 2,0 0 - 1 2,0 Stoinev Metodi
9 FM Lilov Valeri 1,5 1 - 0 1,5 Nikolov Jordan
10 Mladenov Plamen 1,5 1 - 0 1,5 Vlashki Nino
11 Yordanov Nikolay 1,5 1 - 0 1,5 Hristov Nikolay
12 Kolev T Atanas 1,5 0 - 1 1,0 Janchev Petar
13 Arnaudov Petar 1,0 1 - 0 1,0 Ivanov Borislav
14 Georgiev Steljan 1,0 1 - 0 1,0 Mitev Miroslav
15 Asparuhov Parvan 1,0 1 - 0 1,0 Ivanov Ljubomir
16 Andreev Sasho 1,0 0 - 1 0,5 Petrov Ivan
17 Kolev Vasil 0,0 1 - 0 0,0 Stankovski Marin
18 Roydov Plamen 0,0 1 - 0 0,0 Bednikov Georgi



Round 5 on 2009/01/28 at 09:00

Bo.     Name                 Pts  Res.   Pts     Name                 

1 FM Filev Georgi 3,5 ½ - ½ 3,5 FM Pantev Veselin
2 IM Milchev Nikolay 3,0 ½ - ½ 3,5 FM Arnaudov G Petar
3 Stoinev Metodi 3,0 0 - 1 3,0 Enchev Ivajlo
4 WIM Yordanova Svetla 3,0 0 - 1 3,0 FM Kukov Velislav
5 Vutov M Mario 2,5 0 - 1 2,5 FM Lilov Valeri
6 IM Dobrev Nanko 2,5 1 - 0 2,5 Yordanov Nikolay
7 IM Panbukchian Valentin 2,5 0 - 1 2,5 Mladenov Plamen
8 Arnaudov Petar 2,0 0 - 1 2,0 IM Kozhuharov Spas
9 FM Badev Kiril 2,0 1 - 0 2,0 Panajotov Janko
10 Georgiev Steljan 2,0 0 - 1 2,0 FM Velchev Hristo
11 Janchev Petar 2,0 1 - 0 2,0 Asparuhov Parvan
12 Vlashki Nino 1,5 ½ - ½ 2,0 Ljangov Petar
13 Petrov Ivan 1,5 ½ - ½ 1,5 Kolev T Atanas
14 Nikolov Jordan 1,5 1 - 0 1,5 Hristov Nikolay
15 Ivanov Ljubomir 1,0 0 - 1 1,0 Andreev Sasho
16 Mitev Miroslav 1,0 0 - 1 1,0 Kolev Vasil
17 Ivanov Borislav 1,0 1 - 0 1,0 Roydov Plamen
18 Bednikov Georgi 0,0 ½ - ½ 0,0 Stankovski Marin


Round 6 on 2009/01/28 at 16:00

Bo.     Name                 Pts  Res.   Pts     Name                 

1 Enchev Ivajlo 4,0 ½ - ½ 4,0 FM Pantev Veselin
2 FM Arnaudov G Petar 4,0 ½ - ½ 4,0 FM Filev Georgi
3 FM Kukov Velislav 4,0 ½ - ½ 3,5 IM Dobrev Nanko
4 FM Lilov Valeri 3,5 1 - 0 3,5 IM Milchev Nikolay
5 Mladenov Plamen 3,5 ½ - ½ 3,0 Stoinev Metodi
6 IM Kozhuharov Spas 3,0 0 - 1 3,0 Janchev Petar
7 FM Velchev Hristo 3,0 ½ - ½ 3,0 FM Badev Kiril
8 WIM Yordanova Svetla 3,0 0 - 1 2,5 IM Panbukchian Valentin
9 Nikolov Jordan 2,5 0 - 1 2,5 Vutov M Mario
10 Ljangov Petar 2,5 ½ - ½ 2,5 Yordanov Nikolay
11 Vlashki Nino 2,0 1 - 0 2,0 Kolev Vasil
12 Panajotov Janko 2,0 1 - 0 2,0 Ivanov Borislav
13 Andreev Sasho 2,0 0 - 1 2,0 Arnaudov Petar
14 Asparuhov Parvan 2,0 ½ - ½ 2,0 Petrov Ivan
15 Kolev T Atanas 2,0 0 - 1 2,0 Georgiev Steljan
16 Hristov Nikolay 1,5 1 - 0 1,0 Mitev Miroslav
17 Bednikov Georgi 0,5 0 - 1 1,0 Ivanov Ljubomir
18 Stankovski Marin 0,5 1 - 0 1,0 Roydov Plamen


Round 7 on 2009/01/29 at 15:00

Bo.     Name                 Pts  Res.   Pts     Name                 

1 FM Filev Georgi 4,5 1 - 0 4,5 FM Lilov Valeri
2 FM Arnaudov G Petar 4,5 ½ - ½ 4,5 Enchev Ivajlo
3 FM Pantev Veselin 4,5 ½ - ½ 4,5 FM Kukov Velislav
4 IM Dobrev Nanko 4,0 ½ - ½ 4,0 Mladenov Plamen
5 Janchev Petar 4,0 1 - 0 3,5 FM Badev Kiril
6 IM Milchev Nikolay 3,5 ½ - ½ 3,5 IM Panbukchian Valentin
7 Stoinev Metodi 3,5 1 - 0 3,5 FM Velchev Hristo
8 Vutov M Mario 3,5 1 - 0 3,0 WIM Yordanova Svetla
9 Yordanov Nikolay 3,0 0 - 1 3,0 Panajotov Janko
10 Georgiev Steljan 3,0 0 - 1 3,0 Vlashki Nino
11 Arnaudov Petar 3,0 1 - 0 3,0 Ljangov Petar
12 Petrov Ivan 2,5 1 - 0 2,5 Nikolov Jordan
13 Hristov Nikolay 2,5 0 - 1 2,5 Asparuhov Parvan
14 Ivanov Borislav 2,0 1 - 0 2,0 Andreev Sasho
15 Kolev Vasil 2,0 1 - 0 2,0 Kolev T Atanas
16 Ivanov Ljubomir 2,0 1 - 0 1,5 Stankovski Marin
17 Roydov Plamen 1,0 1 - 0 1,0 Mitev Miroslav
Bednikov Georgi 0,5 1 - - Bye


Round 8 on 2009/01/30 at 15:00

Bo.     Name                 Pts  Res.   Pts     Name                 

1 Enchev Ivajlo 5,0 ½ - ½ 5,5 FM Filev Georgi
2 FM Pantev Veselin 5,0 ½ - ½ 5,0 Janchev Petar
3 FM Kukov Velislav 5,0 ½ - ½ 5,0 FM Arnaudov G Petar
4 FM Lilov Valeri 4,5 1 - 0 4,5 Stoinev Metodi
5 Vutov M Mario 4,5 1 - 0 4,5 IM Dobrev Nanko
6 Mladenov Plamen 4,5 0 - 1 4,0 IM Milchev Nikolay
7 IM Panbukchian Valentin 4,0 0 - 1 4,0 Panajotov Janko
8 Vlashki Nino 4,0 ½ - ½ 4,0 Arnaudov Petar
9 FM Badev Kiril 3,5 1 - 0 3,5 Petrov Ivan
10 Asparuhov Parvan 3,5 ½ - ½ 3,5 FM Velchev Hristo
11 Yordanov Nikolay 3,0 ½ - ½ 3,0 Kolev Vasil
12 WIM Yordanova Svetla 3,0 1 - 0 3,0 Ivanov Ljubomir
13 Ljangov Petar 3,0 0 - 1 3,0 Georgiev Steljan
14 Nikolov Jordan 2,5 0 - 1 3,0 Ivanov Borislav
15 Andreev Sasho 2,0 1 - 0 2,5 Hristov Nikolay
16 Kolev T Atanas 2,0 1 - 0 2,0 Roydov Plamen
17 Mitev Miroslav 1,0 1 - 0 1,5 Stankovski Marin


Round 9 on 2009/01/31 at 09:00

Bo.     Name                 Pts Res. Pts     Name                 

1 FM Filev Georgi 6,0 - 5,5 FM Kukov Velislav
2 FM Arnaudov G Petar 5,5 - 5,5 FM Lilov Valeri
3 Janchev Petar 5,5 - 5,5 Enchev Ivajlo
4 FM Pantev Veselin 5,5 - 5,5 Vutov M Mario
5 Panajotov Janko 5,0 - 5,0 IM Milchev Nikolay
6 IM Dobrev Nanko 4,5 - 4,5 FM Badev Kiril
7 Arnaudov Petar 4,5 - 4,5 Mladenov Plamen
8 Stoinev Metodi 4,5 - 4,5 Vlashki Nino
9 Georgiev Steljan 4,0 - 4,0 IM Panbukchian Valentin
10 FM Velchev Hristo 4,0 - 4,0 WIM Yordanova Svetla
11 Ivanov Borislav 4,0 - 4,0 Asparuhov Parvan
12 Petrov Ivan 3,5 - 3,5 Yordanov Nikolay
13 Kolev Vasil 3,5 - 3,0 Ljangov Petar
14 Ivanov Ljubomir 3,0 - 3,0 Kolev T Atanas
15 Mitev Miroslav 2,0 - 3,0 Andreev Sasho
16 Roydov Plamen 2,0 - 2,5 Nikolov Jordan
17 Hristov Nikolay 2,5 - 1,5 Bednikov Georgi
Stankovski Marin 1,5 - - Bye






WOMEN



Rank after round 6


Rank Name                 Rtg Pts BH.  BH.  vict 

1 Bednikova Stefi 2086 5,0 13,5 20,5 4
2 Vladimirova Maria 2062 4,5 14,5 22,5 3
3 Sirkova Darena 1942 4,0 13,5 20,5 4
4 Krumova Ani 1812 4,0 13,5 20,5 3
5 Petkova Veneta 1964 3,5 13,5 20,5 2
6 Gradevska Desislava 1721 3,0 13,0 19,5 3
7 Dragieva Denitza 1754 3,0 13,0 18,5 1
8 Galunova Tsveta 1891 3,0 12,5 18,0 3
9 Ivanova Simoneta 1719 3,0 11,0 16,5 2
10 Harizanova Marina 1679 3,0 9,5 14,0 2
11 Ivanova Gergana 0 2,5 10,0 16,0 1
12 Petrova Milena 0 2,5 9,5 14,0 1
13 Vasileva Cveta 1487 1,0 9,5 13,0 0



Round 1 on 2009/01/25 at 15:00

Bo. Name                 Res.   Name                

1 Bednikova Stefi ½ - ½ Dragieva Denitza
2 Gradevska Desislava 0 - 1 Vladimirova Maria
3 Petkova Veneta 1 - 0 Ivanova Simoneta
4 Harizanova Marina 0 - 1 Sirkova Darena
5 Galunova Tsveta 1 - 0 Vasileva Cveta
6 Ivanova Gergana 0 - 1 Krumova Ani
Petrova Milena 1 - - Bye



Round 2 on 2009/01/26 at 16:00

Bo. Name                Pts  Res.   Pts Name                

1 Vladimirova Maria 1,0 1 - 0 1,0 Galunova Tsveta
2 Krumova Ani 1,0 ½ - ½ 1,0 Petkova Veneta
3 Sirkova Darena 1,0 1 - 0 1,0 Petrova Milena
4 Ivanova Simoneta 0,0 0 - 1 0,5 Bednikova Stefi
5 Dragieva Denitza 0,5 0 - 1 0,0 Gradevska Desislava
6 Vasileva Cveta 0,0 0 - 1 0,0 Harizanova Marina
Ivanova Gergana 0,0 1 - - Bye



Round 3 on 2009/01/27 at 15:00

Bo. Name                Pts  Res.   Pts Name                

1 Sirkova Darena 2,0 0 - 1 2,0 Vladimirova Maria
2 Bednikova Stefi 1,5 1 - 0 1,5 Krumova Ani
3 Petkova Veneta 1,5 1 - 0 1,0 Galunova Tsveta
4 Gradevska Desislava 1,0 1 - 0 1,0 Ivanova Gergana
5 Petrova Milena 1,0 0 - 1 1,0 Harizanova Marina
6 Vasileva Cveta 0,0 0 - 1 0,5 Dragieva Denitza
Ivanova Simoneta 0,0 1 - - Bye



Round 4 on 2009/01/28 at 16:00

Bo. Name                Pts  Res.   Pts Name                

1 Vladimirova Maria 3,0 ½ - ½ 2,5 Bednikova Stefi
2 Petkova Veneta 2,5 0 - 1 2,0 Sirkova Darena
3 Harizanova Marina 2,0 0 - 1 2,0 Gradevska Desislava
4 Krumova Ani 1,5 1 - 0 1,5 Dragieva Denitza
5 Galunova Tsveta 1,0 1 - 0 1,0 Petrova Milena
6 Ivanova Gergana 1,0 0 - 1 1,0 Ivanova Simoneta
Vasileva Cveta 0,0 1 - - Bye


Round 5 on 2009/01/29 at 15:00

Bo. Name                Pts  Res.   Pts Name                

1 Vladimirova Maria 3,5 ½ - ½ 2,5 Petkova Veneta
2 Bednikova Stefi 3,0 1 - 0 3,0 Sirkova Darena
3 Gradevska Desislava 3,0 0 - 1 2,5 Krumova Ani
4 Ivanova Simoneta 2,0 0 - 1 2,0 Galunova Tsveta
5 Harizanova Marina 2,0 0 - 1 1,0 Ivanova Gergana
6 Petrova Milena 1,0 1 - 0 1,0 Vasileva Cveta
Dragieva Denitza 1,5 1 - - Bye


Round 6 on 2009/01/30 at 15:00

Bo. Name                Pts  Res.   Pts Name                

1 Krumova Ani 3,5 ½ - ½ 4,0 Vladimirova Maria
2 Galunova Tsveta 3,0 0 - 1 4,0 Bednikova Stefi
3 Sirkova Darena 3,0 1 - 0 3,0 Gradevska Desislava
4 Dragieva Denitza 2,5 ½ - ½ 3,0 Petkova Veneta
5 Ivanova Gergana 2,0 ½ - ½ 2,0 Petrova Milena
6 Vasileva Cveta 1,0 0 - 1 2,0 Ivanova Simoneta
Harizanova Marina 2,0 1 - - Bye


Round 7 on 2009/01/31 at 09:00

Bo. Name                Pts Res. Pts Name                

1 Petkova Veneta 3,5 - 5,0 Bednikova Stefi
2 Vladimirova Maria 4,5 - 3,0 Harizanova Marina
3 Sirkova Darena 4,0 - 4,0 Krumova Ani
4 Dragieva Denitza 3,0 - 3,0 Galunova Tsveta
5 Ivanova Simoneta 3,0 - 2,5 Petrova Milena
6 Ivanova Gergana 2,5 - 1,0 Vasileva Cveta
Gradevska Desislava 3,0 - - Bye






Новини

Полуфинали за мъже и жени
25.01.2009
От 25-ти до 31 януари в Новотел Пловдив се провеждат полуфиналите за ДИП за 2009 г. При мъжете участват 36 състезатели, като първите 7 ще играят на финала. При жените 13 състезателки спорят за 6 места.
Подробности




Опит за подобряване на световен рекорд!
23.01.2009
На 21 февруари, събота от 10:30 часа в зала № 6 на Интер Експо Център, бул. „Цариградско шосе”, ще се състои опит за подобряване на световен рекорд по шахмат – сеанс на едновременна игра срещу 450 съперници от гросмайстор Кирил Георгиев.
Сеансът е организиран от шахматен клуб „Левски” - София и е регистриран в Гинес Уърлд Рекорд Лимитид – Лондон, като опит за подобряване на световен рекорд под № 240559.
Българската федерация по шахмат подкрепя инициативата и приканва всички желаещи да участват в нея.






Втора детска лагер-школа
20.01.2009
БФ Шахмат организира втората лагер – школа за деца до 14 години. Тя ще се проведе от 01 до 06 Февруари в Новотел Пловдив по време на Открития шампионат на България...
Подробности




Отчети на ШК!!!
12.01.2009
Българска федерация по шахмат напомня на шахматните клубове с разпределение на финансови средства за дейност за 2008 година, че в срок до 20.01.2009 г. следва да представят в БФШ отчет за спортно - състезателна дейност през 2008 г., a до 20.02.2009 г. и финансов отчет за 2008 г. Подаването на формуляри N 1 и N 2 на БФ Шахмат от шахматните клубове за точкуване през 2009 г. се извършва в срок до 28.02.2009 г.!




Мачът Топалов Камски ще се проведе в София
19.11.2008
Полуфиналният мач за световната титла между Веселин Топалов и Гата Камски (САЩ) ще се играе в София от 16-ти до 28-ми февруари 2009 г. До съгласие се стигна след близо шестчасови преговори, които се проведоха вчера (18.11.08) в почивния ден на Олимпиадата в Дрезден. Българската страна бе представлявана от президента на БФШ д-р Стефан Сергиев и мениджъра на Топалов мм Силвио Данаилов.






Покани за турнири

В тази секция се публикуват пристигнали в БФШ покани за участие в турнири. Желаещите трябва да дадат заявка. Предимство се дава на заявки от ШК.

В момента няма покани


Шахматна мисъл

Списанието престава да излиза в печатен вариант. Започвайки от бр.8 на 2006 г. то ще може да се разглежда в електронен вид на сайта (в PDF документ). За да отворите желания брой, ще ви е необходима програмата Acrobat Reader.


Брой 1

Брой 2

Брой 3


Шах в училище

Брой 4

Брой 5

Брой 6





Връзка с нас
© 2001-2009 ChessBG.com, Всички права запазени
С подкрепата на Chess Mix