Търсене: 


Новини


ДОП за мъже и жени
01.09.2009
ПАРТИИ МЪЖЕ ПАРТИИ ЖЕНИ

ЖЕНИ


Крайно класиране


Rank Team                Gam. + = - MP Pts. Res.  SB   

1 Spartak Pleven XXI 4 2 1 1 5 7,0 0 38,50
2 Rokada Plovdiv 4 1 3 0 5 6,5 1 38,75
3 Naiden Voinov Vidin 4 1 3 0 5 6,5 1 37,50
4 Spartak Plovdiv 4 0 3 1 3 5,5 0 33,25
5 Victory Blagoevgrad 4 0 2 2 2 4,5 0 28,00

Round 1 on 2008/10/01 at 15.00


No. Team                  Res.    Team                

1 Rokada Plovdiv 1,5 - 1,5 Victory Blagoevgrad
2 Spartak Plovdiv 1,5 - 1,5 Naiden Voinov Vidin
3 Spartak Pleven XXI 0,0 - Bye

Round 2 on 2008/10/02 at 15.00


No. Team                  Res.    Team                

1 Victory Blagoevgrad 1,5 - 1,5 Spartak Plovdiv
2 Spartak Pleven XXI 1,0 - 2,0 Rokada Plovdiv
3 Naiden Voinov Vidin 0,0 - Bye

Round 3 on 2008/10/03 at 15.00


No. Team                  Res.    Team                

1 Spartak Plovdiv 1,0 - 2,0 Spartak Pleven XXI
2 Naiden Voinov Vidin 2,0 - 1,0 Victory Blagoevgrad
3 Rokada Plovdiv 0,0 - Bye

Round 4 on 2008/10/04 at 15.00


No. Team                  Res.    Team                

1 Spartak Pleven XXI 1,5 - 1,5 Naiden Voinov Vidin
2 Rokada Plovdiv 1,5 - 1,5 Spartak Plovdiv
3 Victory Blagoevgrad 0,0 - Bye

Round 5 on 2008/10/05 at 15.00


No. Team                  Res.    Team                

1 Naiden Voinov Vidin 1,5 - 1,5 Rokada Plovdiv
2 Victory Blagoevgrad 0,5 - 2,5 Spartak Pleven XXI
3 Spartak Plovdiv 0,0 - Bye



МЪЖЕ


Класиране след 6-ти кръг


Rank Team                      Gam. + = - MP  SB   MPSum Pts. 

1 Naiden Voinov Vidin 6 6 0 0 12 127,0 32 23,5
2 Shumen 2005 6 4 1 1 9 153,0 39 24,5
3 Victory Blagoevgrad 6 4 0 2 8 82,5 31 18,5
4 Maritza Plovdiv 6 3 1 2 7 93,5 31 19,0
5 OBSK Pazardjik 6 2 2 2 6 106,0 39 20,0
6 Harmonia Shabla 6 2 2 2 6 91,0 35 17,5
7 Juri Benderev Pernik 6 3 0 3 6 83,0 37 18,5
8 Abritus Razgrad 6 2 1 3 5 110,5 42 17,0
9 Georgi Daskalov Varna 6 2 1 3 5 82,5 30 19,0
10 Progres Lovetch 6 2 1 3 5 73,5 27 17,5
11 Slivnishki Geroi Slivnica 6 1 2 3 4 51,5 24 14,0
12 Slavia Sofia 6 1 1 4 3 46,0 22 14,0
13 Svilengrad 2004 6 0 2 4 2 33,5 24 11,0


Round 1 on 2008/10/01 at 15.00


No. Team                      MP    Res.    MP  Team                      

1 Naiden Voinov Vidin 0,0 5,0 - 1,0 0,0 Harmonia Shabla
2 Victory Blagoevgrad 0,0 1,0 - 5,0 0,0 Shumen 2005
3 Maritza Plovdiv 0,0 4,0 - 2,0 0,0 Juri Benderev Pernik
4 Slavia Sofia 0,0 1,0 - 5,0 0,0 Georgi Daskalov Varna
5 OBSK Pazardjik 0,0 5,5 - 0,5 0,0 Slivnishki Geroi Slivnica
6 Progres Lovetch 0,0 2,5 - 3,5 0,0 Abritus Razgrad
7 Svilengrad 2004 0,0 Bye


Round 2 on 2008/10/02 at 15.00


No. Team                      MP    Res.    MP  Team                      

1 Georgi Daskalov Varna 2,0 2,5 - 3,5 2,0 Naiden Voinov Vidin
2 Shumen 2005 2,0 3,0 - 3,0 2,0 OBSK Pazardjik
3 Abritus Razgrad 2,0 3,5 - 2,5 2,0 Maritza Plovdiv
4 Harmonia Shabla 0,0 5,0 - 1,0 1,0 Svilengrad 2004
5 Slivnishki Geroi Slivnica 0,0 2,0 - 4,0 0,0 Victory Blagoevgrad
6 Juri Benderev Pernik 0,0 4,0 - 2,0 0,0 Slavia Sofia
7 Progres Lovetch 0,0 Bye


Round 3 on 2008/10/03 at 15.00


No. Team                      MP    Res.    MP  Team                      

1 Naiden Voinov Vidin 4,0 3,5 - 2,5 4,0 Abritus Razgrad
2 Maritza Plovdiv 2,0 1,0 - 5,0 3,0 Shumen 2005
3 OBSK Pazardjik 3,0 4,0 - 2,0 2,0 Georgi Daskalov Varna
4 Victory Blagoevgrad 2,0 2,5 - 3,5 2,0 Harmonia Shabla
5 Svilengrad 2004 1,0 0,5 - 5,5 2,0 Juri Benderev Pernik
6 Slavia Sofia 0,0 2,0 - 4,0 1,0 Progres Lovetch
7 Slivnishki Geroi Slivnica 0,0 Bye


Round 4 on 2008/10/04 at 15.00


No. Team                      MP    Res.    MP  Team                      

1 Shumen 2005 5,0 2,5 - 3,5 6,0 Naiden Voinov Vidin
2 Abritus Razgrad 4,0 3,0 - 3,0 5,0 OBSK Pazardjik
3 Harmonia Shabla 4,0 2,0 - 4,0 4,0 Juri Benderev Pernik
4 Progres Lovetch 3,0 2,0 - 4,0 2,0 Victory Blagoevgrad
5 Georgi Daskalov Varna 2,0 1,5 - 4,5 2,0 Maritza Plovdiv
6 Svilengrad 2004 1,0 3,0 - 3,0 1,0 Slivnishki Geroi Slivnica
7 Slavia Sofia 0,0 Bye


Round 5 on 2008/10/05 at 15.00


No. Team                      MP    Res.    MP  Team                      

1 Naiden Voinov Vidin 8,0 4,0 - 2,0 6,0 OBSK Pazardjik
2 Juri Benderev Pernik 6,0 1,0 - 5,0 5,0 Shumen 2005
3 Victory Blagoevgrad 4,0 3,5 - 2,5 5,0 Abritus Razgrad
4 Maritza Plovdiv 4,0 3,0 - 3,0 4,0 Harmonia Shabla
5 Slivnishki Geroi Slivnica 2,0 2,0 - 4,0 3,0 Progres Lovetch
6 Slavia Sofia 1,0 3,5 - 2,5 2,0 Svilengrad 2004
7 Georgi Daskalov Varna 2,0 Bye


Round 6 on 2008/10/06 at 15.00


No. Team                       MP    Res.     MP  Team                      

1 Juri Benderev Pernik 6,0 2,0 - 4,0 10,0 Naiden Voinov Vidin
2 Shumen 2005 7,0 4,0 - 2,0 5,0 Abritus Razgrad
3 OBSK Pazardjik 6,0 2,5 - 3,5 6,0 Victory Blagoevgrad
4 Progres Lovetch 5,0 2,0 - 4,0 5,0 Maritza Plovdiv
5 Svilengrad 2004 2,0 1,0 - 5,0 3,0 Georgi Daskalov Varna
6 Slivnishki Geroi Slivnica 2,0 3,5 - 2,5 3,0 Slavia Sofia
7 Harmonia Shabla 5,0 Bye


Round 7 on 2008/10/07 at 09.00


No. Team                       MP  Res.  MP  Team                      

1 Naiden Voinov Vidin 12,0 - 8,0 Victory Blagoevgrad
2 Harmonia Shabla 6,0 - 9,0 Shumen 2005
3 Maritza Plovdiv 7,0 - 3,0 Slavia Sofia
4 OBSK Pazardjik 6,0 - 6,0 Juri Benderev Pernik
5 Georgi Daskalov Varna 5,0 - 4,0 Slivnishki Geroi Slivnica
6 Progres Lovetch 5,0 - 2,0 Svilengrad 2004
7 Abritus Razgrad 5,0 Bye



Новини

ДОП за мъже и жени
01.09.2009
От 1-ви до 7-ми септември в хотел Самоков, курортен комплекс Боровец се провеждат държавните първенства за мъже и жени - А и Б групи.
По един мач при мъжете и жените ще се предават на живо.
Подробна информация от А групите на специалният сайт
За резултати от Б групите натиснете бутона подробности.
Завърши надпреварата при жените. През следващата година в А група ще играят отборите на Спартак Плевен XXI и Рокада Пловдив.


Подробности




Шахматна рубрика в БНТ
03.10.2008
БНТ дава място на постоянно шахматно предаване - Студио 64. То ще се излъчва по сателитния канал България всеки първи вторник на месеца. Премиерата е на 7-ми октомври от 24 ч., а повторението в събота, 11-ти октомври.




Почина Йордан Аянски
01.10.2008
Българската федерация по шахмат с дълбока скръб съобщава, че на 1 октомври 2008 г. на 74-годишна възраст почина международният съдия по шахмат, майсторът на спорта Йордан Аянски.
Подробности




Писмо на д-р Сергиев до ФИДЕ
30.09.2008
До

Г-н Кирсан Илюмжинов

Президент

на Международната федерация по шахмат (FIDE)
Подробности




Киприян Бербатов е европейски шампион!
15.09.2008
От 15-ти до 24-ти септември в Херцег Нови, Черна гора се проведоха Европейските индивидуални първенства за юноши и девойки. Голям успех постигна нашата млада надежда Киприян Бербатов спечелвайки титлата при дванадесетгодишните!
Водач на нашата делегация бе Трифон Трифонов, а треньор гм Петър Великов.
Натиснете тук
за да видите пълните резултати на всички наши представители.





Покани за турнири

В тази секция се публикуват пристигнали в БФШ покани за участие в турнири. Желаещите трябва да дадат заявка. Предимство се дава на заявки от ШК.

В момента няма покани


Шахматна мисъл

Списанието престава да излиза в печатен вариант. Започвайки от бр.8 на 2006 г. то ще може да се разглежда в електронен вид на сайта (в PDF документ). За да отворите желания брой, ще ви е необходима програмата Acrobat Reader.


Брой 5 и 6

Брой 1

Брой 2


Шах в училище

Брой 2

Брой 3

Брой 4





Връзка с нас
© 2001-2008 ChessBG.com, Всички права запазени
С подкрепата на Chess Mix