Година

Държавни турнири

София

05.01 - 06.01

НК България за момчета и момичета - Полипост

Пловдив

03.02 - 10.02

НШ България за мъже - Георги Трингов

Пловдив

11.02 - 17.02

Полуфинал - ДИП - мъже

Пловдив

11.02 - 17.02

Полуфинал - ДИП - жени

Велико Търново

23.02 - 01.03

ДИП за младежи до 20 г

Велико Търново

23.02 - 01.03

ДИП за девойки до 20 г

Велико Търново

01.03 - 02.03

ДИП - ускорен - младежи до 20 г

Велико Търново

01.03 - 02.03

ДИП - ускорен - девойки до 20 г

Велико Търново

02.03 - 02.03

ДИП - блиц - младежи до 20 г

Велико Търново

02.03 - 02.03

ДИП - блиц - девойки до 20 г

Пловдив

29.03 - 04.04

ДИП за юноши до 12, 14, 16 и 18 г

Пловдив

29.03 - 04.04

ДИП за девойки до 12, 14, 16 и 18 г

Пловдив

31.03 - 04.04

ДИП за момчета до 8 и 10 г

Пловдив

31.03 - 04.04

ДИП за момичета до 8 и 10 г

Пловдив

04.04 - 05.04

ДИП - ускорен - юноши до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 г

Пловдив

04.04 - 05.04

ДИП - ускорен - девойки до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 г

Пловдив

06.04 - 06.04

ДИП - блиц - юноши до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 г

Пловдив

06.04 - 06.04

ДИП - блиц - девойки до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 г

Банкя

16.04 - 25.04

Финал за ДИП – мъже

Банкя

17.04 - 25.04

Финал за ДИП – жени

Велико Търново

30.04 - 01.05

НК България за момчета и момичета - Търновска царица

София

21.05 - 26.05

ДИП за ветерани - мъже и жени

Червен бряг

12.07 - 14.07

ДОП за ветерани - мъже и жени

Враца

15.07 - 21.07

НШ България за жени - Тракийска принцеса

Варна

21.08 - 27.08

НК България за момчета и момичета - Морско конче

Златни пясъци

09.09 - 13.09

ДОП за юноши и девойки до 16 г.

Златни пясъци

09.09 - 13.09

ДОП за момчета и момичета до 12 г.

Слънчев бряг

19.09 - 25.09

ДОП за мъже и жени – А и Б групи

Дупница

11.10 - 13.10

ДИП - ускорен и блиц - мъже и жени

София

06.11 - 10.11

ДИП за студенти

Благоевград

23.11 - 24.11

НК България за младежи и девойки - Васил Сотиров

Международни турнири

Варна

05.01 - 06.01

Купа Веселин Топалов - 1 - 2013

София

12.01 - 12.01

Детски турнир - Ян Бибиян - 7 - 2013

София

12.01 - 13.01

МГУ - 72

Варна

19.01 - 20.01

Купа Варна - 1 - 2013

София

19.01 - 20.01

МГУ - 73

София

25.01 - 25.01

Ан Пасан - 3 - 2013

Пловдив

26.01 - 26.01

Еверест - 34 - 2013

София

26.01 - 27.01

МГУ - 74

София

26.01 - 26.01

Детски турнир - Ян Бибиян - 8 - 2013

София

26.01 - 27.01

Славия - 22

Варна

02.02 - 03.02

Купа Веселин Топалов - 2 - 2013

София

02.02 - 03.02

МГУ - 75

София

09.02 - 10.02

МГУ - 76

София

09.02 - 09.02

Детски турнир - Ян Бибиян - 9 - 2013

Варна

16.02 - 17.02

Купа Варна - 2 - 2013

София

16.02 - 17.02

МГУ - 77

Бургас

22.02 - 24.02

Мемориал Александър Хаджипетров - 2013

София

22.02 - 22.02

Ан Пасан - 4 - 2013

София

23.02 - 24.02

Славия - 23

София

23.02 - 24.02

МГУ - 78

София

02.03 - 03.03

Купа Левски - 2013

София

09.03 - 10.03

МГУ - 79

Варна

09.03 - 10.03

Купа Веселин Топалов - 3 - 2013

София

09.03 - 09.03

Детски турнир - Ян Бибиян - 10 - 2013

Пловдив

10.03 - 10.03

Лайпциг -2013

София

16.03 - 17.03

Ан Пасан Опен - 1 - 2013

Варна

16.03 - 17.03

Купа Варна - 3 - 2013

Пловдив

17.03 - 17.03

Боби Фишер - 2013

Шумен

23.03 - 23.03

23 - 2013

София

23.03 - 24.03

Славия - 24

София

23.03 - 24.03

МГУ - 80

София

25.03 - 28.03

Христо Геренски - 2013

София

30.03 - 31.03

МГУ - 81

София

06.04 - 07.04

МГУ - 82

Варна

13.04 - 14.04

Купа Варна - 4 - 2013

Кюстендил

14.04 - 14.04

Богомил Андонов - 2013

Варна

20.04 - 21.04

Купа Веселин Топалов - 4 - 2013

София

20.04 - 21.04

Славия - 25

София

21.04 - 21.04

Купа Лидер - 2013

София

27.04 - 28.04

Ан Пасан Опен - 2 - 2013

Плевен

27.04 - 28.04

Купа Евроинс - 1 - 2013

Димитровград

28.04 - 28.04

Пролет - 2013

Велико Търново

01.05 - 06.05

Стара столица - 2013

Хаджидимово

04.05 - 04.05

Хаджидимово - 2013

Ловеч

11.05 - 11.05

Ловеч - 2013

София

11.05 - 12.05

МГУ - 83

Трявна

17.05 - 19.05

Надежди на България - 2013

Сливница

18.05 - 18.05

Сливница - 11

София

18.05 - 19.05

Славия - 26

Русе

19.05 - 19.05

Русе - 2013

Паничище

24.05 - 26.05

Рилска пролет - 2 - 2013

Огняново

25.05 - 26.05

Мемориал Стилиян Стругов - 2013

Варна

25.05 - 26.05

Купа Варна - 5 - 2013

София

31.05 - 31.05

Ан Пасан - 5 - 2013

Байлово

01.06 - 02.06

Байлово - 3 - 2013

София

01.06 - 02.06

Купа на Лъвчетата - 2013

София

08.06 - 09.06

МГУ - 84

София

15.06 - 16.06

МГУ - 85

Албена

18.06 - 23.06

Интелекти на света - 2013

Варна

19.06 - 27.06

Варна Опен - 2013

Добрич

22.06 - 22.06

Златна Добруджа - 2013

София

22.06 - 23.06

МГУ - 86

София

22.06 - 22.06

Национален банков турнир - 2013

Варна

23.06 - 03.07

Надежди на света - 2013

София

28.06 - 28.06

Ан Пасан - 6 - 2013

София

29.06 - 30.06

Славия - 27

София

29.06 - 30.06

МГУ - 87

Варна

06.07 - 07.07

Купа Варна - 6 - 2013

София

06.07 - 07.07

МГУ - 88

София

13.07 - 14.07

Открит финал на ЦСКА - 2013

220

20.07 - 20.07

Асеновград - 1 - 2013

София

26.07 - 26.07

Ан Пасан - 7 - 2013

с. Камена

27.07 - 28.07

Камена - 3 - 2013

София

27.07 - 28.07

Славия - 28

София

03.08 - 04.08

МГУ - 89

Варна

03.08 - 04.08

Купа Варна - 7 - 2013

Тетевен

10.08 - 18.08

Тетевен - 2013

София

10.08 - 11.08

Славия - 29

Белослав

11.08 - 11.08

Мемориал Иван Добрев - 2013

Белоградчик

19.08 - 25.08

Балкански фестивал - 2013

София

24.08 - 25.08

МГУ - 90

София

29.08 - 29.08

Ан Пасан - 8 - 2013

Кнежа

30.08 - 02.09

Кнежа - 2013

Варна

31.08 - 01.09

Купа Варна - 8 - 2013

София

31.08 - 01.09

Славия - 30

София

07.09 - 08.09

МГУ - 91

София

14.09 - 15.09

МГУ - 92

Байлово

21.09 - 22.09

Байлово - 2 - 2013

София

27.09 - 27.09

Ан Пасан - 9 - 2013

Благоевград

28.09 - 05.10

Гранд Благоевград - 2013

Варна

28.09 - 29.09

Купа Варна - 9 - 2013

Стражица

05.10 - 06.10

Стражица - 2013

София

05.10 - 06.10

Славия - 31

София

12.10 - 13.10

МГУ - 93

Варна

12.10 - 13.10

Купа Веселин Топалов - 5 - 2013

Плевен

19.10 - 20.10

Купа Евроинс - 2 - 2013

Варна

19.10 - 20.10

Купа Варна - 10 - 2013

София

19.10 - 20.10

Славия - 32

Видин

26.10 - 27.10

Найден Войнов - 2013

София

26.10 - 27.10

Ан Пасан Опен - 3 - 2013

Димитровград

01.11 - 01.11

Есен - 2013

София

02.11 - 03.11

МГУ - 94

София

02.11 - 03.11

Славия - 33

Пловдив

09.11 - 10.11

Купа Тримонциум - 2013

Варна

09.11 - 10.11

Купа Веселин Топалов - 6 - 2013

София

09.11 - 10.11

МГУ - 95

Варна

16.11 - 17.11

Купа Варна - 11 - 2013

София

16.11 - 17.11

МГУ - 96

София

23.11 - 24.11

Славия - 34

София

29.11 - 29.11

Ан Пасан - 10 - 2013

София

30.11 - 01.12

Детски Ан Пасан Опен - 4 - 2013

София

07.12 - 08.12

МГУ - 97

Плевен

07.12 - 08.12

Купа Евроинс - 3 - 2013

Варна

22.12 - 23.12

Купа Варна - 12 - 2013

София

27.12 - 27.12

Ан Пасан - 11 - 2013

София

28.12 - 29.12

МГУ - 98

Варна

28.12 - 29.12

Купа Веселин Топалов - 7 - 2013