ONOFFONOFF

Година

Държавни турнири

София

08.01 - 09.01

Купа България - Полипост

Пловдив

30.01 - 06.02

Открит шампионат на България - мъже

Пловдив

07.02 - 13.02

ДИП - Полуфинал - Мъже

Пловдив

07.02 - 13.02

ДИП - Полуфинал - Жени

Шабла

12.03 - 18.03

ДИП - младежи 20 г.

Шабла

12.03 - 18.03

ДИП - девойки 20 г.

Шабла

18.03 - 19.03

ДИП ускорен - младежи 20 г.

Шабла

18.03 - 19.03

ДИП ускорен - девойки 20 г.

Шабла

20.03 - 20.03

ДИП блиц - младежи 20 г.

Шабла

20.03 - 20.03

ДИП блиц - девойки 20 г.

Дряново

26.03 - 27.03

Зонови първенства - СЦЗ - момчета и момичета 8,10,12 г.

Пловдив

01.04 - 07.04

ДИП - юноши 8,10,12,14,16,18 г.

Пловдив

01.04 - 07.04

ДИП - девойки 8,10,12,14,16,18 г.

Пловдив

07.04 - 08.04

ДИП ускорен - юноши 8,10,12,14,16,18 г.

Пловдив

07.04 - 08.04

ДИП ускорен - девойки 8,10,12,14,16,18 г.

Пловдив

09.04 - 09.04

ДИП блиц - юноши 8,10,12,14,16,18 г.

Пловдив

09.04 - 09.04

ДИП блиц - девойки 8,10,12,14,16,18 г.

Банкя

11.04 - 21.04

ДИП Финал - мъже

Банкя

12.04 - 21.04

ДИП Финал - жени

Велико Търново

29.04 - 01.05

Купа България - Търновска царица

София

14.05 - 20.05

ДИП Ветерани

Албена

02.06 - 08.06

ДОП Б и А групи - мъже и жени

Червен бряг

15.07 - 17.07

ДОП Ветерани - мъже и жени

Враца

25.07 - 31.07

Открит шампионат на България - жени

Велико Търново

03.08 - 07.08

ДОП - момчета и момичета до 12 г.

Велико Търново

03.08 - 07.08

ДОП - юноши и девойки до 16 г.

Варна

24.08 - 30.08

Купа България - Морско конче

Добрич

01.10 - 02.10

Зонови първенства - СИЗ - индивидуални състезания

Варна

07.10 - 09.10

Зонови първенства - СИЗ - отборни състезания

Дупница

08.10 - 09.10

Зонови първенства - ЮЗЗ - инд. състезания - блиц - ускорен

София

14.10 - 16.10

ДИП ускорен и блиц - мъже и жени

София

22.10 - 23.10

Зонови първенства - ЗСГ - отборни състезания - мъже и жени

София

02.11 - 06.11

ДИП - студенти

Благоевград

11.11 - 13.11

Зонови първенства - ЮЗЗ - инд. състезания - класически

Велико Търново

11.11 - 13.11

Зонови първенства - СЦЗ - инд. и отб. юноши и девойки до 14 и 16 г.

Пловдив

11.11 - 13.11

Зонови първенства - ЮЦЗ - инд. и отб. юноши и девойки до 18 г.

Плевен

12.11 - 12.11

Зонови първенства - СЗЗ - отб. състезания

София

12.11 - 13.11

Зонови първенства - ЗСГ - инд. юноши и девойки - ускорен и блиц

Дупница

25.11 - 27.11

Зонови първенства - ЮЗЗ - отб. състезания - мъже и жени

Габрово

25.11 - 27.11

Зонови първенства - ЮЦЗ - инд. и отб. жени, девойки до 18, до 20 г юноши до 20г. - клас., уск, блиц.

София

26.11 - 27.11

Зонови първенства - ЗСГ - индивидуални състезания - мъже и жени - ускорен и блиц

Благоевград

03.12 - 04.12

Купа България - Васил Сотиров

София

03.12 - 04.12

Зонови първенства - ЗСГ - индивидуални състезания - момчета, момичета, юноши и девойки - класически

Благоевград

09.12 - 11.12

Зонови първенства - ЮЗЗ - отб. състезания - юноши и девойки

Разград

09.12 - 11.12

Зонови първенства -СЦЗ - инд. и отб. мъже и юноши до 18г. - клас., уск. и блиц.

София

10.12 - 11.12

Зонови първенства - ЗСГ - отборни състезания - юноши и девойки до 12 и 16 г.

Международни турнири

София

08.01 - 09.01

Открит турнир МГУ - 21

София

15.01 - 16.01

Открит турнир МГУ - 22

Пловдив

15.01 - 15.01

Ученически турнир Еверест - 2011

София

22.01 - 23.01

Открит турнир ЦСКА - 1

София

22.01 - 23.01

Открит турнир МГУ - 23

София

29.01 - 30.01

Открит турнир МГУ - 24

София

05.02 - 06.02

Открит турнир МГУ - 25

София

05.02 - 05.02

Ученически открит турнир

Бургас

18.02 - 20.02

Мемориал Хаджипетров - 2011

София

19.02 - 20.02

Открит турнир ЦСКА - 2

София

19.02 - 19.02

Левски - 2011

Враца

19.02 - 20.02

Мемориал Георги Мартинов - 2011

София

26.02 - 27.02

Открит турнир Славия - 1

София

26.02 - 27.02

Открит турнир МГУ - 26

София

03.03 - 06.03

Mемориал Димитър Николов - 2011

Шумен

05.03 - 06.03

Купа Шумен - 1 - 2011

София

05.03 - 06.03

Открит турнир ЦСКА - 3

София

12.03 - 13.03

Купата на слона - 2011

София

12.03 - 13.03

Открит турнир МГУ - 27

Пловдив

13.03 - 13.03

Детски шахматен турнир - 8 март

София

21.03 - 26.03

Мемориал Христо Геренски - 2011

с. Огняново

25.03 - 27.03

Мемориал Стилян Стругов - 2011

София

26.03 - 27.03

Открит турнир Славия - 2

Русе

09.04 - 10.04

Юбилеен открит турнир

София

09.04 - 10.04

Открит турнир МГУ - 28

София

16.04 - 17.04

Открит турнир МГУ - 29

София

23.04 - 24.04

Открит турнир Славия - 3

София

23.04 - 24.04

Открит турнир ЦСКА - 4

София

30.04 - 01.05

Открит турнир МГУ - 30

Пловдив

30.04 - 01.05

Купа Спартак - 1 - 2011

Кула-Калафат

07.05 - 08.05

Трансграничен турнир Кула-Калафат

Търговище

07.05 - 07.05

Купа Мисионис - 2011

Хаджидимово

07.05 - 07.05

Открит турнир Хаджидимово - 2011

Плевен

14.05 - 15.05

Купа Евроинс - 1 - 2011

Пловдив

14.05 - 14.05

Открит детски турнир

Сливница

21.05 - 21.05

Открит турнир Сливница - 2011

София

28.05 - 29.05

Открит турнир Славия - 4

Пловдив

28.05 - 29.05

Детски турнир Купа Тримонциум - 2011

София

28.05 - 29.05

Открит турнир МГУ - 31

Ловеч

29.05 - 29.05

Открит турнир Ловеч - 2011

Велико Търново

29.05 - 29.05

Детски турнир Янтра Днес - 2011

София

04.06 - 05.06

Открит турнир МГУ - 32

София

11.06 - 12.06

Открит турнир МГУ - 33

Варна

11.06 - 11.06

Открит турнир по ускорен шах

Пловдив

12.06 - 12.06

Открит блиц турнир Пловдив - 4

Козлодуй

16.06 - 18.06

Открит турнир Първа Атомна - 2011

Пловдив

18.06 - 19.06

Купа Спартак - 2 - 2011

София

18.06 - 19.06

Открит турнир МГУ - 34

Златни пясъци

21.06 - 29.06

Открит фестивал на училищните шампиони - 2011

София

25.06 - 26.06

Открит турнир Славия - 5

Белоградчик

25.06 - 25.06

Трансграничен турнир Белоградчик

София

25.06 - 26.06

Открит турнир МГУ - 35

Златни пясъци

30.06 - 10.07

Открито първенство на училищните отбори - 2011

Златни пясъци

03.07 - 10.07

Открит турнир Варна - 2011

Шумен

16.07 - 17.07

Купа Шумен - 2 - 2011

Плевен

16.07 - 17.07

Летен турнир - Плевен ХХІ

с. Камена

16.07 - 17.07

Oткрит турнир Камена - 1

Пловдив

23.07 - 24.07

Открит турнир Кан Крум - 2011

София

23.07 - 24.07

Открит турнир МГУ - 36

София

30.07 - 31.07

Открит турнир Славия - 6

Пловдив

30.07 - 31.07

Купа Спартак - 3 - 2011

Разград

31.07 - 01.08

Купа Абритус - 2011

София

06.08 - 07.08

Открит турнир МГУ - 37

с. Арбанаси

12.08 - 12.08

Открит турнир Арбанаси - 2011

Тетевен

13.08 - 21.08

Открит турнир Тетевен - 2011

Пловдив

13.08 - 14.08

Купа Спартак - 4 - 2011

Белоградчик

21.08 - 28.08

Балкански фестивал за любители - 2011

Слънчев бряг

27.08 - 04.09

Мемориал Кесаровски - 2011

София

27.08 - 28.08

Открит турнир Славия - 7

София

03.09 - 04.09

Открит турнир МГУ - 38

Димитровград

05.09 - 06.09

Открит турнир Димитровград - 3

София

17.09 - 18.09

Открит турнир Славия - 8

Пловдив

23.09 - 25.09

Мемориал Георги Дарков - 10

София

24.09 - 25.09

Открит турнир МГУ - 39

с. Байлово

01.10 - 01.10

Открит турнир с. Байлово

Шумен

01.10 - 02.10

Купа Шумен - 3 - 2011

София

03.10 - 09.10

Открит шампионат на София - 2

Пловдив

08.10 - 08.10

Блиц-турнир Пловдив - 5

Пловдив

14.10 - 16.10

Мемориал Аврам Друмев - 2011

София

22.10 - 23.10

Открит турнир МГУ - 40

София

29.10 - 30.10

Открит турнир Славия - 9

Видин

05.11 - 06.11

Мемориал Найден Войнов

София

05.11 - 06.11

Открит турнир МГУ - 41

София

12.11 - 13.11

Младежки турнир - 2011

София

12.11 - 13.11

Открит турнир МГУ - 42

София

19.11 - 20.11

Открит турнир Славия - 10

София

19.11 - 20.11

Открит турнир МГУ - 43

Плевен

26.11 - 27.11

Купа Евроинс - 11

София

26.11 - 27.11

Открит турнир МГУ - 44

Шумен

10.12 - 11.12

Купа Шумен - 4 - 2011

София

10.12 - 11.12

Открит турнир МГУ - 45

София

17.12 - 18.12

Открит турнир ЦСКА - 5

Плевен

17.12 - 18.12

Купа Евроинс - 12

София

17.12 - 18.12

Открит турнир Славия - 11

Дупница

22.12 - 27.12

Коледен турнир на Капабланка - 97