Пловдив(31.10 - 31.10)
IX Мемориал Георги Дарков

ДЕВЕТИ МЕМОРИАЛ „ГЕОРГИ ДАРКОВ”

31.10.2010 Г. (НЕДЕЛЯ), ГРАД ПЛОВДИВ

Военен клуб – Пловдив и Шахматен клуб „Спартак” (Пловдив) организират Деветия мемориал „Георги Дарков”, посветен на създателя и ръководителя на ШК „Даршанс” (Пловдив). Мемориалът е валиден и за Открит шампионат по шахмат на ШК „Спартак” (Пд).

Турнирът ще се проведе от 10:00 часа до 18:00 часа на 31.10.2010 г. (последната неделя на месец октомври) в пловдивския Военен клуб (намиращ се на Централния градски площад, ул. Иван Вазов, № 2, на разстояние около 15 минути пеша от Централна ЖП-гара по ул. Иван Вазов), съгласно Правилника на шахмата на ФИДЕ за блица при контрола по 14 минути на човек в 9 кръга при следното приблизително разписание:

09:30 – Започване на записването (по астрономическо часово време!)

17:00 – Девети кръг

17:45 – Връчване на материалните помощи (вместо непълнолетните лица, паричните суми се получават от техен родител)

18:00 – Закриване на турнира

ЗАБЕЛЕЖКА: Възможно е кръговете (след първия) да се насрочват и по-рано, за което всички състезатели ще бъдат известени допълнително.

Шахматен клуб „Спартак” (Пловдив) ще раздаде множество безвъзмездни помощи с общ размер над 500 лв. с цел подпомагане развитието на шахматистите, в зависимост от мястото им в крайното класиране, както следва:

1. Първо място – 100 (сто) лева,

2. Второ място – 50 (петдесет) лева,

3. Трето място – 30 (тридесет) лева,

4. Четвърто място – 20 (двадесет) лева,

5. Пето място – 20 (двадесет) лева,

6. Шесто място – 20 (двадесет) лева,

както и за класиралите се след шестото място (дава се най-много по една помощ на състезател, съгласно долуизброения порядък):

14. Заелият точно 50-ото място – 20 лева,

15. Най-добре класирал се състезател на ШК „Спартак” (Пд) – 20 лева (ако не е заел някое от гореизброените места), купа, златен медал и титлата „Шампион по шахмат на Шахматен клуб „Спартак” (Пловдив) за 2024 г.”,

16. Класиралият се на второ място измежду състезателите на ШК „Спартак” (Пд) – 20 лева (ако не е заел някое от гореизброените места) и сребърен медал,

17. Класиралият се на трето място измежду състезателите на ШК „Спартак” (Пд) – 20 лева (ако не е заел някое от гореизброените места) и бронзов медал.

Всички помощи са необлагаеми с данъци и се получават в пълен размер.

В турнира нямат право да участват членове на клубове със съдебна регистрация в частна полза! Може да участва всеки друг, направил дарение (вместо непълнолетните лица, дарението се извършва от техен родител) на ШК „Спартак” (Пд) на 31.10.2010 г. от 09:30 часа до 10:00 часа, както следва:

Състезатели от Шахматен клуб „Спартак” (Пловдив) – 5 лв.,

Деца на 12 години и по-малки (родени след 31.12.1997 г.) – 10 лв.,

Ветерани (родени преди 01.01.1950 г.) – 10 лв.,

Всички други желаещи – 15 лв.

Освен това, е нужно да се изпрати в срок от 01.10.2010 г. до 28.10.2010 г. (четвъртък), включително, заявка на имейл atakurt@abv.bg , съдържаща:

1. Име и фамилия,

2. Рождена дата, пол (м/ж) и ЕГН,

3. Актуален български рейтинг, в сила от 01.10.2010 г. (ако има такъв),

4. Мобилен телефонен номер и имейл (ако има такива),

5. Принадлежност към шахматен клуб (ако има такава),

6. Населено място, съгласно постоянния адрес.

Неизпратилият такава заявка, съгласно горепосочените изисквания и срок, придобива правоучастие след допълнително дарение от още 5 лева.

Турнирът е валиден за получаване на клубни разряди и рейтинг. Състезателят с белите фигури е длъжен да осигури изправен шахматен часовник по време на партията си. Употребата на никотин, алкохол или други наркотици по време на кръга води до незабавна загуба на партията без предупреждение.

Пушенето на територията на Военния клуб води до незабавно изключване от турнира и забрана за участие във всички състезания, организирани от Шахматен клуб „Спартак” (Пловдив), за срок от една година!

За контакти: atakurt@abv.bg , GSM 0899-203468, Атанас Куртенков – Председател на Шахматен клуб „Спартак” (Пловдив).