База Данни
Класиране
Русе(03.11 - 04.11)
Опен Пристис
Rank Name NRtg IRtg Pts. BH. BH.
1 IM Karakehajov Kalin 2423 2429 6,0 23,5 33,0
2 Bonev Todor 2236 2235 6,0 21,0 29,0
3 Lilov Valeri 2319 2286 5,5 24,0 32,5
4 Enchev Ivailo 2360 2319 5,5 23,0 32,0
5 Mishev Liubomir 2259 2259 5,5 22,0 30,0
6 IM Nikolov Sasho 2402 2409 5,5 21,0 30,0
7 Raev Rostislav 2318 2313 5,0 24,5 33,0
8 Dimitrov Aleksandar 2120 1977 5,0 22,0 31,0
9 Andreeva Plamena 2112 2024 5,0 20,5 29,0
10 Shishkov Minko 2221 2270 5,0 20,5 28,5
11 Ivelinov Hristo 2258 2204 5,0 20,5 28,0
12 Pavlovski Todor 2190 2150 5,0 19,0 27,0
13 Vlashki Nino 2239 2024 4,5 25,5 34,5
14 WFM Jordanova Svetla 2200 2140 4,5 21,0 29,0
15 Janachkov Angel 2241 2234 4,5 20,5 29,5
16 IM Angelov Kosta 2274 2227 4,5 19,5 28,0
17 Kolev Vasil 2024 1996 4,5 19,5 27,0
18 Kirov Dimitar 2174 2106 4,5 19,0 26,0
19 Minchev Emil 1748 1919 4,5 17,0 23,0
20 Liangov Petar 2195 2163 4,5 16,5 24,5
21 Hristov Petar 2024 2024 4,0 23,0 29,5
22 Georgiev Stelian 2155 2024 4,0 21,0 30,5
23 Mateev Genadi 2218 0 4,0 20,0 27,5
24 Ribarov Valeri 2141 2127 4,0 19,0 27,0
25 Jordanov Nikolay 2235 2228 4,0 18,5 27,5
26 Yordanov Nikolay 2280 2257 4,0 18,5 26,5
27 Guzhgulov Varban 2024 0 4,0 18,5 26,0
28 Hristova Hristina 1925 1858 4,0 18,0 24,0
29 Barkashki Martin 2024 2024 4,0 16,5 23,5
Ivanov Borislav 1967 1797 4,0 16,5 23,5
31 Mikov Ognian 2024 0 4,0 16,0 22,5
32 Dimitrov Rosen 1875 0 4,0 15,5 22,0
33 Nikolov Krasen 2024 2024 4,0 15,0 21,5
34 Naidenova Jordanka 1968 1908 3,5 22,0 29,0
35 Krastev Vasil 1969 1923 3,5 22,0 29,0
36 Petkova Veneta 2024 1947 3,5 21,0 30,0
37 Krumova Ani 1888 1742 3,5 18,5 26,5
38 Penev Valeri 1838 0 3,5 18,5 24,5
39 Velikov Vladimir 1876 1846 3,5 16,5 22,0
40 Venkova Polina 1903 0 3,5 16,0 23,0
41 Kanev Kancho 1899 0 3,5 16,0 22,0
42 Todorova Gabriela 0 0 3,5 15,5 20,5
43 Ivanova Simoneta 1841 0 3,5 15,0 21,0
44 Bukovski Ivan 1849 1903 3,5 11,5 16,0
45 Angelov Bojan 2024 1967 3,0 20,0 28,0
46 Pashev Dimitar 2024 1924 3,0 19,5 28,0
47 Sirkova Darena 1964 1761 3,0 19,0 26,5
Ninchev Daniel 1841 0 3,0 19,0 26,5
49 Todorov Petar 1735 0 3,0 18,5 26,5
50 Trifonova Sandra 2024 1924 3,0 16,5 22,0
51 Najdenov Victor 1681 0 3,0 16,0 22,0
52 Jordanova Joana 1837 0 3,0 15,5 21,5
53 Ivanov Tihomir 1930 1863 3,0 15,0 21,5
54 Todorov Dimitar 1805 0 3,0 14,0 19,5
55 Manov Iordan 1892 0 3,0 14,0 19,0
56 Noeva Greta 1735 0 3,0 11,0 16,5
57 Kirilov Valentin 0 0 2,5 17,0 24,0
58 Milanova Maria 1702 0 2,5 16,0 22,5
59 Georgiev Georgi 0 0 2,5 15,0 20,0
Tzekova Victoria 0 0 2,5 15,0 20,0
61 Todorova Kalina 1806 1703 2,5 14,5 21,0
Valev Valentin 1962 1652 2,5 14,5 21,0
63 Ivanova Aleksandra 1866 0 2,5 14,5 20,0
64 Miteva Silvena 1777 0 2,5 14,5 19,5
65 Iordan Iordanov 1854 0 2,5 11,5 17,0
66 Harizanova Marina 1863 0 2,0 17,0 23,5
67 Stefanov Ivan 1775 0 2,0 16,5 22,5
68 Bairamov Iavor 1873 0 2,0 16,0 22,0
69 Valev Plamen 0 0 2,0 14,0 19,0
70 Molla Murat 0 0 2,0 13,5 19,0
71 Mazhdrakova Magdalena 0 0 1,5 12,0 16,5
72 Valchev Boncho 0 0 1,5 10,0 15,0
73 Sinabov Dimitar 1746 0 1,0 16,0 23,0
74 Tzekov Georgi 0 0 1,0 15,5 21,5
75 Ivanov Petar 0 0 1,0 15,0 20,5
76 Valev Emil 0 0 1,0 12,5 17,5
Последна проява
Последни новини
Веселин Георгиев е бронзов медалист!
08.10.2012
08.10.2012
От 27 септември до 7 октомври в Алмати (Казахстан) се проведе Световното индивидуално първенство по тих шахмат. В него, нашият представител, международен майстор Веселин Георгиев зае третото място и с това постигна нов, пореден успех за българския шахмат - 5 медал в рамките на последните 4 месеца за годината!
Браво, Веско!
Браво, Веско!
Веселин Топалов е победител на FIDE Гранд При в Англия 2024!
03.10.2012
03.10.2012
От 20 септември до 4 октомври в Лондон (Англия) се проведе турнир, част от серията FIDE Гранд При за 2024 година. В него, нашият представител, водачът на националния отбор, гросмайстор Веселин Топалов зае първото място и с това постигна втория си забележителен успех за българския шахматен спорт в рамките на 3 месеца за годината!
Благодарим ти, Веско!
Благодарим ти, Веско!
Редовно годишно отчетно Общо събрание на Българска федерация по шахмат
21.09.2012
21.09.2012
Българска федерация по шахмат (БФ Шахмат) уведомява председателите на шахматните клубове, членове на БФ Шахмат, че съгласно решение на Управителния съвет на БФ Шахмат от свое заседание на 20.09.2012 г. свиква редовно годишно отчетно Общо събрание на БФ Шахмат на 27 октомври 2024 година (събота) от 15:00 часа в залата на хотел Банкя Палас, гр. Банкя при следния дневен ред:
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
ДОП Б и А групи за мъже и жени - 2024
19.09.2012
19.09.2012
Българска федерация по шахмат уведомява шахматните клубове, че за Държавните отборни първенства за мъже и жени - Б и А групи за 2024 година в к.к. Слънчев бряг: ...
Иван Чепаринов е победител във финалния турнир от веригата за Купата на черноморските страни - 2024
19.09.2012
19.09.2012
От 12 до 19 септември в гр. Бургас се проведе финалният турнир от веригата за Купата на черноморските страни за 2024 година. В надпреварата от елитната XVIII категория, едноличен победител стана българският гросмайстор, състезаващ се за националния отбор за мъже, Иван Чепаринов. ...
Цветан Стоянов и Нургюл Салимова са медалисти от ЕИП за момчета и момичета - 2024!
04.09.2012
04.09.2012
От 17 до 25 август в Прага (Чехия) се проведе Европейското индивидуално първенство за момчета и момичета до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години. В него, в групата до 8 години, Цветан Стоянов, с личен треньор Живко Жеков завоюва златния медал, а в групата до 10 години, Нургюл Салимова, с личен треньор Никола Спиридонов - бронзовия!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Олимпиада за мъже и жени в Турция - 2024
03.09.2012
03.09.2012
От 27 август до 9 септември в Истанбул (Турция) се провежда 40-та Олимпиада за мъже и жени.
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...