База Данни
Класиране
Слънчев бряг(03.05 - 09.05)
ДИП девойки 8,10,12,14,16,18 г.
Момичета до 10 г.
Rank Name Rtg Club Pts Res. Koya SB.
1 S. Ivanova 1841 Pleven XXI Pleven 8½ 0 4½ 33,00
2 D. Shivacheva 0 Tundzha Jambol 7 0 3 26,50
3 I. Pencheva 0 Tsarevets V.Turnovo 6 1 2 18,00
4 V. Trajkova 0 Debut Orjahovo 6 0 2 17,50
5 T. Spasova 0 IVIS Sofia 5½ 0 2½ 17,50
6 N. Gospodinova 0 G.Daskalov 4½ 0 1 12,50
7 B. Petrova 0 Shumen 2024 Shumen 4 0 1½ 11,00
8 S. Krasteva 0 SCSH Sofia 2 0 0 1,50
9 T. Katova 0 Spartak Pleven XXI Pleven 1 0 0 0,50
10 P. Dimitrova 0 SCSH Sofia ½ 0 0 2,00
Момичета до 12 г.
Rank Name Rtg Club Pts BH. BH. vict
1 T. Galunova 1806 Victory Blagoevgrad 5½ 20½ 27½ 5
2 P. Venkova 0 Pleven XXI Pleven 5 20½ 28 4
3 D. Nancheva 1846 Pleven XXI Pleven 5 19½ 26½ 5
4 A. Ivanova 1847 Pleven XXI Pleven 5 18 25 4
5 V. Vasileva 1597 Spartak Pleven XXI 4 19 26 3
6 M. Nikolova 1830 Burgas Burgas 4 17½ 24½ 3
7 G. Petkova 0 Septemvri 94 Glozhene 4 17 24 3
8 I. Manova 0 IVIS Sofia 4 15½ 22 4
9 M. Georgieva 1730 IVIS Sofia 3½ 20 27 3
10 A. Gicheva 0 Abritus Razgrad 2½ 18½ 25 1
11 D. Dragieva 0 CSKA Sofia 2½ 15½ 22½ 1
12 J. Najdenova 0 SCSH 2 17 23½ 1
13 L. Sgurova 0 CSKA 2 16½ 23 1
Момичета до 14 г.
Rank Name Rtg Club Pts BH. BH. vict
1 D. Sirkova 1732 CSKA - Sofia 6 20 29½ 5
2 S. Trifonova 1866 Drakon - Pleven 6 18½ 26½ 5
3 A. Krumova 0 G.Daskalov - Varna 4½ 21 30 4
4 V. Tsekova 1843 Pleven XXI - Pleven 4 21 27½ 3
5 M. Bejcheva 0 Kazanlak - Kazanlak 4 20 26½ 2
6 J. Kosturska 1877 Ivis - Sofia 4 18 26 3
7 S. Miteva 1753 Dunav - Ruse 4 18 22½ 1
8 V. Bojcheva 0 Abritus - Razgrad 4 16½ 21½ 2
9 M. Georgieva 2024 Victory - Bl.grad 3½ 19 27 2
10 M. Milanova 0 Shumen 2024 - Shumen 3½ 18½ 27 3
11 K. Jankova 1756 Ivis - Sofia 3½ 17 23½ 2
12 S. Nadkova 0 Septemvri 94 - Glodzhene 3 14½ 21 1
13 D. Kirivanova 0 Ivajlovgrad - Ivajlovgrad 2½ 16 22 1
14 A. Angelova 0 Septemvri 94 - Glodzhene 2½ 15 21½ 1
Момичета до 16 г.
Rank Name Rtg Club Pts Res. Koya SB.
1 G. Todorova 1791 CSKA - Sofia 5 0 2 12,50
2 D. Gradevska 1850 Victory - Bl.grad 4½ 0 2 10,50
3 K. Todorova 1729 Kaisa - Varna 3½ ½ 1½ 8,75
4 J. Jordanova 1844 Shumen 2024 - Shumen 3½ ½ ½ 6,25
5 K. Georgieva 1823 Pristis - Ruse 2½ 0 1 4,50
6 A. Dimitrova 1894 CSKA - Sofia 2 0 ½ 3,50
7 A. Tanova 0 Victory - Bl.grad 0 0 0 0,00
Момичета до 18 г.
Rank Name Rtg Club Pts Res. Koya SB.
1 M. Vladimirova 1972 Feniks - Sofia 6 0 3 18,50
2 J. Naidenova 1926 Hadzopulos - Sofia 5½ 0 2½ 14,75
3 M. Stefanova 2024 Vraca - Vraca 5 0 2 11,50
4 M. Harizanova 1890 SCSH - Sofia 3½ 1 2 10,25
5 H. Hristova 1884 G.Daskalov - Varna 3½ 0 ½ 7,50
6 G. Noeva 1756 G.Daskalov - Varna 3 0 1 5,00
7 N. Pehlivanova 0 Ivajlovgrad - Ivajlovgrad 1 0 ½ 2,00
8 J. Aradjieva 0 Ivajlovgrad - Ivajlovgrad ½ 0 0 0,50
15 T. Kjoseva 0 Ivajlovgrad - Ivajlovgrad 1 17 23 0
Последна проява
Последни новини
Веселин Георгиев е бронзов медалист!
08.10.2012
08.10.2012
От 27 септември до 7 октомври в Алмати (Казахстан) се проведе Световното индивидуално първенство по тих шахмат. В него, нашият представител, международен майстор Веселин Георгиев зае третото място и с това постигна нов, пореден успех за българския шахмат - 5 медал в рамките на последните 4 месеца за годината!
Браво, Веско!
Браво, Веско!
Веселин Топалов е победител на FIDE Гранд При в Англия 2024!
03.10.2012
03.10.2012
От 20 септември до 4 октомври в Лондон (Англия) се проведе турнир, част от серията FIDE Гранд При за 2024 година. В него, нашият представител, водачът на националния отбор, гросмайстор Веселин Топалов зае първото място и с това постигна втория си забележителен успех за българския шахматен спорт в рамките на 3 месеца за годината!
Благодарим ти, Веско!
Благодарим ти, Веско!
Редовно годишно отчетно Общо събрание на Българска федерация по шахмат
21.09.2012
21.09.2012
Българска федерация по шахмат (БФ Шахмат) уведомява председателите на шахматните клубове, членове на БФ Шахмат, че съгласно решение на Управителния съвет на БФ Шахмат от свое заседание на 20.09.2012 г. свиква редовно годишно отчетно Общо събрание на БФ Шахмат на 27 октомври 2024 година (събота) от 15:00 часа в залата на хотел Банкя Палас, гр. Банкя при следния дневен ред:
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
ДОП Б и А групи за мъже и жени - 2024
19.09.2012
19.09.2012
Българска федерация по шахмат уведомява шахматните клубове, че за Държавните отборни първенства за мъже и жени - Б и А групи за 2024 година в к.к. Слънчев бряг: ...
Иван Чепаринов е победител във финалния турнир от веригата за Купата на черноморските страни - 2024
19.09.2012
19.09.2012
От 12 до 19 септември в гр. Бургас се проведе финалният турнир от веригата за Купата на черноморските страни за 2024 година. В надпреварата от елитната XVIII категория, едноличен победител стана българският гросмайстор, състезаващ се за националния отбор за мъже, Иван Чепаринов. ...
Цветан Стоянов и Нургюл Салимова са медалисти от ЕИП за момчета и момичета - 2024!
04.09.2012
04.09.2012
От 17 до 25 август в Прага (Чехия) се проведе Европейското индивидуално първенство за момчета и момичета до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години. В него, в групата до 8 години, Цветан Стоянов, с личен треньор Живко Жеков завоюва златния медал, а в групата до 10 години, Нургюл Салимова, с личен треньор Никола Спиридонов - бронзовия!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Олимпиада за мъже и жени в Турция - 2024
03.09.2012
03.09.2012
От 27 август до 9 септември в Истанбул (Турция) се провежда 40-та Олимпиада за мъже и жени.
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...