База Данни
Класиране
В.Търново(21.04 - 23.04)
Купа България Търновска царица за момчета и момичета 10, 12, 14 г.
Place Name Feder Loc Club Score 1 Иван Йовчев (2) 14 1960 ШК ЦСКА, София 7.5 2 Филип Димитров (1) 14 1973 ШК Казанлък, Казанлък 7.5 3 Васил Кръстев (12) 14 1892 ШК Дракон, Плевен 7.5 4 Даниел Нинчев (17) 10 1809 ШК Бургас, Бургас 7 5 Александър Монев (3) 10 1953 ШК Силистра, Силистра 6.5 6 Киприан Бербатов (7) 10 1913 ШК Виктори, Благоевград 6.5 7 Боян Ангелов (13) 14 1861 ШК Шумен 2024, Шумен 6.5 8 Данаил Пенев (9) 14 1906 ШК Каиса, Варна 6.5 9 Иван Буковски (10) 12 1904 ШК Дракон, Плевен 6.5 10 Сашо Андреев (4) 12 1943 ШК Свиленград- 2024,Свиленград 6.5 11 Ивайло Стоянов (8) 12 1913 ШК К. Бадев, София 6.5 12 Тихомир Очков (6) 14 1924 ШК Казанлък, Казанлък 6.5 13 Виктор Йовов (11) 14 1900 ШК Виктори, Благоевград 6.5 14 Росен Тодоров (15) 14 1842 ШК Абритус, Разград 6 15 Даниел Карадалиев (56) 12 ШК М. Тал, Червен бряг 6 16 Кирил Кирилов (18) 14 1792 ШК Дракон, Плевен 6 17 Христо Коцелов (62) 12 ШК Виктори, Благевград 6 18 Валентин Вълев (5) 8 1936 ШК Бургас, Бургас 6 19 Георги Цветков (104) 14 ШК Спартак - Плевен XXI,Плевен 6 20 Петър Тодоров (90) 10 ШК Бургас, Бургас 6 21 Анатоли Атанасов (27) 12 ШК Дракон, Плевен 5.5 22 Кристиан Йорданов (19) 10 1703 ШК Царевец, В. Търново 5.5 23 Христо Вригазов (34) 12 ШК Спартак - Плевен XXI,Плевен 5.5 24 Росен Панайотов (75) 14 ШК Гебедже, Белослав 5.5 25 Лазар Харизанов (16) 12 1811 ШК ЦСКА, София 5.5 26 Велизар Софранов (14) 12 1852 ШК Ивис, София 5.5 27 Теодор Гавазов (36) 14 ШК М. Тал, Червен бряг 5.5 28 Ян Ямелиев (107) 10 ШК Царевец, В. Търново 5.5 29 Тихомир Трифонов (96) 14 ШК Дряново 5.5 30 Борис Стефанов (87) 10 ШК Дракон, Плевен 5.5 31 Дарио Дерешки (46) 10 ШК Плевен - 21, Плевен 5.5 32 Радомир Сановски (83) 12 ШК Спартак-Плевен XXI,Плевен 5.5 33 Емил Тодоров (93) 10 ШК М. Тал, Червен бряг 5.5 34 Спас Георгиев (42) 12 ШК Плевен - 21, Плевен 5 35 Николай Гетов (45) 10 ШК К. Бадев, София 5 36 Иван Андреев (23) 8 ШК Дракон, Плевен 5 37 Михаил Николов (74) 10 ШК Дракон, Плевен 5 38 Иван Гарнизов (39) 12 ШК Дракон, Плевен 5 39 Никола Добрев (50) 12 ШК Казанлък, Казанлък 5 40 Борис Петров (81) 12 ШК Дунав, Русе 5 41 Алекс Трифонов (95) 10 ШК ВТШК - 1927, В. Търново 5 42 Вари Бельов (30) 14 ШК Виктори, Благоевград 5 43 Виктор Найденов (71) 10 ШК Плевен - 21, Плевен 5 44 Димитър Шивачев (106) 14 ШК Тунджа, Ямбол 5 45 Манол Цветанов (103) 8 ШК Ивис, София 5 46 Стоян Тодоров (94) 12 СЦШ София 5 47 Борислав Георгиев (43) 10 ШК Бургас, Бургас 5 48 Васил Костадинов (61) 12 ШК Спартак - Плевен XXI,Плевен 4.5 49 Георги Цеков (105) 10 ШК Плевен - 21, Плевен 4.5 50 Велислав Маринов (65) 10 ШК Плевен - 21, Плевен 4.5 51 Владимир Велев (33) 12 ШК Плевен - 21, Плевен 4.5 52 Иван Зашев (55) 10 ШК Виктори, Благоевград 4.5 53 Емил Вълев (35) 12 ШК Бургас, Бургас 4.5 54 Петко Николов (72) 12 ШК М. Тал, Червен бряг 4.5 55 Никола Христов (100) 10 ШК 64, Ст. Загора 4.5 56 Калоян Богданов (31) 12 ШК Гебедже, Белослав 4.5 57 Николай Христов (102) 8 ШК ЦСКА, София 4.5 58 Иво Димитров (48) 10 ШК Хемус, София 4.5 59 Димитър Мирчев (68) 10 ШК Шумен 2024, Шумен 4.5 60 Даниел Ганев (38) 10 ШК Царевец, В. Търново 4.5 61 Петко Кирилов (59) 12 ШК Казанлък, Казанлък 4 62 Никола Ганев (37) 12 СЦШ София 4 63 Йонко Сашов (84) 14 ШК М. Тал, Червен бряг 4 64 Роберт Апроян (25) 14 ШК Виктори, Благоевград 4 65 Владислав Бързаков (32) 12 СЦШ София 4 66 Андрей Андреев (24) 8 ШК Дракон, Плевен 4 67 Илиян Любомиров (63) 12 ШК ЦСКА, София 4 68 Георги Славков (86) 8 ШК Виктори, Благоевград 4 69 Александър Димитров (47) 14 ШК Шумен 2024, Шумен 4 70 Петьо Петков (79) 12 ШК Чирпан, Чирпан 4 71 Александър Русев (82) 8 ШК Дракон, Плевен 4 72 Калоян Христов (99) 8 СЦШ София 4 73 Андон Андонов (21) 14 ШК Чирпан, Чирпан 4 74 Стефан Кармаков (57) 10 СЦШ София 4 75 Теодосий Георгиев (40) 8 ШК ЦСКА, София 4 76 Милен Елефтеров (53) 10 ШК Царевец, В. Търново 4 77 Кирил Герджиков (44) 8 ШК Г. Даскалов, Варна 4 78 Георги Пеев (78) 10 ШК Варна, Варна 3.5 79 Виден Симеонов (85) 10 ШК Спартак-Плевен XXI,Плевен 3.5 80 Милян Евлогиев (52) 12 СЦШ София 3.5 81 Георги Карнобатлов (58) 12 ШК Абритус, Разград 3.5 82 Калин Панчев (76) 12 ШК Шумен 2024, Шумен 3.5 83 Стефан Донев (51) 8 ШК Царевец, В. Търново 3.5 84 Джунейт Али (20) 8 ШК Спартак - Плевен XXI,Плевен 3.5 85 Иван Тодоров (91) 12 СЦШ София 3.5 86 Ивайло Тасков (89) 12 СЦШ София 3 87 Филип Филипов (97) 12 ШК Плевен - 21, Плевен 3 88 Иван Аршинков (26) 12 СЦШ София 3 89 Владимир Христов (98) 14 ШК Абритус, Разград 3 90 Димитър Христов (101) 8 ШК Царевец, В. Търново 3 91 Станислав Белчев (29) 8 ШК Спартак - Плевен XXI,Плевен 3 92 Васил Папанчев (77) 10 ШК Бургас, Бургас 3 93 Кристиян Колев (60) 12 ШК Шумен 2024, Шумен 3 94 Анатоли Тодоров (92) 10 ШК М. Тал, Червен бряг 3 95 Димитър Матеев (67) 10 СЦШ София 2.5 96 Калоян Добрев (49) 10 ШК Чирпан, Чирпан 2.5 97 Петър Петров (80) 8 ШК Бургас, Бургас 2.5 98 Богослав Бараков (28) 12 СЦШ София 2.5 99 Ростислав Георгиев (41) 10 ШК Абритус, Разград 2.5 100 Йордан Митев (69) 8 ШК 64, Ст. Загора 2.5 101 Мартин Михайлов (70) 8 ШК Пристис, Русе 2.5 102 Велин Жеков (54) 12 ШК Чирпан, Чирпан 2 103 Александър Андонов (22) 12 ШК Чирпан, Чирпан 2 104 Теодор Николов (73) 10 ШК Абритус, Разград 2 105 Александър Маринов (66) 8 ШК 64, Ст. Загора 2 106 Георги Стоилков (88) 12 СЦШ София 1.5 107 Григор Маринов (64) 8 СЦШ, София 1 Place Name Feder Loc Club Score 1 Сандра Трифонова (2) 14 1876 ШК Дракон, Плевен 8.5 2 Йоана Костурска (4) 14 1853 ШК Ивис, София 7 3 Цвета Галунова (7) 12 1821 ШК Царевец, В. Търново 7 4 Мария Николова (1) 12 1901 ШК Бургас, Бургас 6.5 5 Силвена Митева (37) 12 ШК Дунав, Русе 6 6 Александра Иванова (3) 12 1855 ШК Дракон, Плевен 6 7 Йоана Йорданова (5) 14 1844 ШК Шумен 2024, Шумен 6 8 Емилия Трифонова (45) 14 ШК Дракон, Плевен 6 9 Виктория Цекова (6) 14 1833 ШК Плевен - 21, Плевен 6 10 Вероника Василева (8) 12 1786 ШК Спартак - Плевен XXI,Плевен 6 11 Мария Васова (15) 8 ШК Плевен - 21, Плевен 6 12 Симонета Иванова (29) 10 ШК Дракон, Плевен 5.5 13 Камелия Цветанова (46) 12 ШК Ивис, София 5.5 14 Доротея Нанчева (39) 10 ШК Спартак - Плевен XXI,Плевен 5 15 Ева Кюлева (34) 10 ШК Дряново, Дряново 5 16 Мануела Кирова (32) 14 ШК Гебедже, Белослав 5 17 Дарина Първанова (42) 12 ШК Спартак - Плевен XXI,Плевен 5 18 Елиз Ахмедова (10) 12 ШК Дунав, Русе 5 19 Марина Георгиева (19) 12 ШК Виктори, Благоевград 5 20 Милица Христова (9) 14 1745 ШК Бургас, Бургас 5 21 Илияна Тошева (44) 12 ШК М. Тал, Червен бряг 5 22 Юлина Ганчева (18) 8 ШК К. Бадев, София 5 23 Полина Венкова (16) 12 ШК Плевен - 21, Плевен 4.5 24 Александра Василева (14) 12 СЦШ София 4.5 25 Тони Иванова (28) 12 ШК Дряново, Дряново 4.5 26 Елица Павлова (40) 14 ШК М. Тал, Червен бряг 4.5 27 Доника Шивачева (47) 8 ШК Тунджа, Ямбол 4.5 28 Даяна Бахчеванова (12) 14 ШК 64, Ст. Загора 4.5 29 Десислава Градевска (22) 14 4 30 Вера Бойчева (13) 12 ШК Абритус, Разград 4 31 Цветелина Спасова (43) 10 ШК Виктори, Благоевград 4 32 Дона - Мария Иванова (27) 8 ШК Пристис, Русе 4 33 Ива Петкова (41) 12 ШК Дряново, Дряново 4 34 Петя Димитрова (24) 12 ШК Дряново, Дряново 4 35 Габриела Вълканова (17) 14 ШК 64, Ст. Загора 4 36 Лора Иванова (26) 8 ШК Шумен 2024, Шумен 3.5 37 Тина Карагьозова (31) 12 ШК Г. Даскалов, Варна 3.5 38 Гергана Маринова (35) 8 ШК 64, Ст. Загора 3.5 39 Николета Господинова (21) 8 ШК Г. Даскалов, Варна 3.5 40 Арманда Димитрова (25) 12 ШК Шумен 2024, Шумен 3 41 Стефка Груева (23) 10 ШК Казанлък, Казанлък 3 42 Лаура Маринова (36) 8 ШК Спартак - Плевен XXI,Плевен 3 43 Джулиана Колева (33) 8 ШК Шумен 2024, Шумен 3 44 Александра Иванова Хр. (30) 12 ШК 64, Ст. Загора 2.5 45 Анита Гичева (20) 12 ШК Абритус, Разград 2.5 46 Андреа Балукова (11) 8 СЦШ София 1.5 47 Калояна Михова (38) 10 СЦШ София 1.5
Последна проява
Последни новини
Веселин Георгиев е бронзов медалист!
08.10.2012
08.10.2012
От 27 септември до 7 октомври в Алмати (Казахстан) се проведе Световното индивидуално първенство по тих шахмат. В него, нашият представител, международен майстор Веселин Георгиев зае третото място и с това постигна нов, пореден успех за българския шахмат - 5 медал в рамките на последните 4 месеца за годината!
Браво, Веско!
Браво, Веско!
Веселин Топалов е победител на FIDE Гранд При в Англия 2024!
03.10.2012
03.10.2012
От 20 септември до 4 октомври в Лондон (Англия) се проведе турнир, част от серията FIDE Гранд При за 2024 година. В него, нашият представител, водачът на националния отбор, гросмайстор Веселин Топалов зае първото място и с това постигна втория си забележителен успех за българския шахматен спорт в рамките на 3 месеца за годината!
Благодарим ти, Веско!
Благодарим ти, Веско!
Редовно годишно отчетно Общо събрание на Българска федерация по шахмат
21.09.2012
21.09.2012
Българска федерация по шахмат (БФ Шахмат) уведомява председателите на шахматните клубове, членове на БФ Шахмат, че съгласно решение на Управителния съвет на БФ Шахмат от свое заседание на 20.09.2012 г. свиква редовно годишно отчетно Общо събрание на БФ Шахмат на 27 октомври 2024 година (събота) от 15:00 часа в залата на хотел Банкя Палас, гр. Банкя при следния дневен ред:
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
ДОП Б и А групи за мъже и жени - 2024
19.09.2012
19.09.2012
Българска федерация по шахмат уведомява шахматните клубове, че за Държавните отборни първенства за мъже и жени - Б и А групи за 2024 година в к.к. Слънчев бряг: ...
Иван Чепаринов е победител във финалния турнир от веригата за Купата на черноморските страни - 2024
19.09.2012
19.09.2012
От 12 до 19 септември в гр. Бургас се проведе финалният турнир от веригата за Купата на черноморските страни за 2024 година. В надпреварата от елитната XVIII категория, едноличен победител стана българският гросмайстор, състезаващ се за националния отбор за мъже, Иван Чепаринов. ...
Цветан Стоянов и Нургюл Салимова са медалисти от ЕИП за момчета и момичета - 2024!
04.09.2012
04.09.2012
От 17 до 25 август в Прага (Чехия) се проведе Европейското индивидуално първенство за момчета и момичета до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години. В него, в групата до 8 години, Цветан Стоянов, с личен треньор Живко Жеков завоюва златния медал, а в групата до 10 години, Нургюл Салимова, с личен треньор Никола Спиридонов - бронзовия!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Олимпиада за мъже и жени в Турция - 2024
03.09.2012
03.09.2012
От 27 август до 9 септември в Истанбул (Турция) се провежда 40-та Олимпиада за мъже и жени.
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...