База Данни
Класиране
Пловдив(04.02 - 10.02)
Открито п-во на България "Георги Трингов"
Rank SNo. Name NRtg IRtg FED Club Birth Pts BHm. BH. vict Fide Fide
1 6 IM Petkov Vladimir 2405 2439 BUL Lokomotiv, Plovdiv 1971/07/26 7,0 41,0 52,5 5 37,5 36,5 34,5 31,5 28,0 23,5 18,5 13,0 7,0
2 15 Karakehajov Kalin 2355 2312 BUL Hemus, Sofia 1986/03/12 7,0 38,5 49,5 6 35,0 34,0 33,0 31,0 28,0 24,0 19,0 13,5 7,0
3 10 Nikolov Momchil 2380 2420 BUL Spartak Pleven XXI,Pleven 1985/03/03 6,5 41,0 51,5 5 36,0 35,0 33,0 30,0 26,0 22,0 17,5 12,5 6,5
4 19 Stoinev Metodi 2305 2278 BUL CSKA, Sofia 1960/09/14 6,5 40,0 50,0 5 34,5 33,5 31,5 29,5 26,5 22,5 18,0 12,5 6,5
5 9 GM Dimitrov Vladimir 2445 2420 BUL Lokomotiv 2024, Plovdiv 1968/04/11 6,5 39,0 50,5 4 35,0 34,0 32,0 29,5 26,0 22,0 17,5 12,5 6,5
6 5 IM Bratanov Zsivko 2450 2439 BUL Lokomotiv 2024, Plovdiv 1977/09/01 6,5 37,5 48,5 5 31,5 31,0 29,5 27,0 24,0 21,0 17,0 12,0 6,5
7 8 IM Petrov Marijan 2440 2427 BUL Lokomotiv, Plovdiv 1975/09/14 6,5 37,0 48,0 5 31,5 30,5 28,5 26,0 23,0 20,0 16,5 12,0 6,5
8 13 Grigorov Grigor 2360 2339 BUL Lokomotiv 2024, Plovdiv 1987/05/26 6,5 36,0 46,5 4 33,5 32,5 31,0 28,5 25,5 21,5 17,0 12,0 6,5
9 12 Kozhuharov Spas 2365 2364 BUL Maritza, Plovdiv 1980/03/05 6,0 39,0 49,5 4 33,0 32,0 30,0 27,5 24,5 20,5 16,0 11,0 6,0
10 11 IM Stamenkov Vanco 2392 2392 MKD Macedonia 1961/08/01 6,0 37,5 47,5 5 32,0 31,0 29,5 27,0 24,0 20,0 16,0 11,0 6,0
11 17 Panajotov Janko 2315 2294 BUL Darshans, Plovdiv 1961/11/15 6,0 35,0 44,5 5 29,5 28,5 26,5 24,0 21,0 18,0 15,0 11,0 6,0
12 14 IM Georgiev Veselin 2285 2316 BUL CSKA, Sofia 1975/03/04 6,0 34,5 45,0 6 31,0 30,0 28,0 26,0 23,0 20,0 16,0 11,0 6,0
13 1 IM Dragiev Veselin 2460 2473 BUL Bulmex, V. Tarnovo 1975/08/27 6,0 34,5 45,0 6 29,0 28,0 27,0 26,0 24,0 21,0 17,0 12,0 6,0
14 4 GM Janev Evgeni 2425 2441 BUL Lokomotiv 2024, Plovdiv 1973/05/16 5,5 40,5 51,5 4 32,5 31,5 29,5 26,5 23,0 19,0 14,5 10,0 5,5
15 2 GM Ermenkov Evgenij 2440 2469 PLE Palestine 1949/09/29 5,5 37,5 48,5 5 31,0 30,0 29,0 27,0 24,5 21,0 16,5 11,0 5,5
16 16 Dolmadjan Arshak 2290 2311 BUL Maritza, Plovdiv 1950/01/29 5,5 37,0 46,5 5 31,5 30,5 28,5 26,5 23,5 20,0 15,5 11,0 5,5
17 3 IM Iotov Valentin 2355 2450 BUL Drakon, Pleven 1988/09/06 5,5 35,5 46,0 4 29,0 28,0 26,0 23,5 21,0 17,5 14,0 10,0 5,5
18 30 Ljangov Petar 2024 2140 BUL Elis-M, Asenovgrad 1937/04/09 5,5 28,5 37,5 4 23,5 23,0 22,5 21,5 19,5 16,5 13,5 10,0 5,5
19 18 IM Peev Peicho 2320 2293 BUL Abritus, Razgrad 1940/04/02 5,0 42,0 52,0 3 31,5 30,5 28,5 26,0 23,0 19,0 14,5 10,0 5,0
20 26 Arnaudov Petar G. 2190 2176 BUL Maritza, Plovdiv 1986/08/08 5,0 38,5 48,5 4 27,5 26,5 25,0 22,5 20,0 16,5 13,0 9,0 5,0
21 7 Rusev Krasimir 2440 2437 BUL Spartak Pleven XXI,Pleven 1983/10/16 5,0 37,0 47,5 4 27,0 27,0 26,0 24,0 21,0 17,5 14,0 10,0 5,0
22 28 Dimitrov Pavel 2270 2150 BUL Bulmex, V. Tarnovo 1991/12/03 5,0 35,5 46,0 5 26,0 25,0 23,0 21,0 19,0 17,0 14,0 10,0 5,0
23 22 Angelov Angel 2200 2229 BUL Lukoil-Neftohimik, Burgas 1951/03/01 5,0 34,5 44,5 5 26,0 25,0 24,0 22,0 20,0 17,0 14,0 10,0 5,0
24 38 Enchev Evgeni 2024 1840 BUL Alehin, Kazanlak 1986/04/11 5,0 34,0 43,5 5 23,0 23,0 22,0 21,0 19,0 17,0 14,0 10,0 5,0
25 21 Lilov Valeri 2280 2230 BUL Kaisa, Varna 1981/07/09 5,0 32,0 41,0 5 27,0 26,0 25,0 23,0 20,0 17,0 13,0 9,0 5,0
26 25 Pelitov Dimitar 2245 2202 BUL Maritza, Plovdiv 1930/06/12 5,0 32,0 40,5 5 25,0 24,0 23,0 22,0 20,0 17,0 13,0 9,0 5,0
27 24 Arnaudov Petar D. 2235 2220 BUL 1939/03/20 5,0 30,5 39,0 4 24,5 23,5 22,0 20,5 19,0 16,5 13,0 9,0 5,0
28 20 Skoko Milan 2266 2266 SCG Nova Pazova 1948/10/12 5,0 30,5 38,0 5 24,0 23,0 22,0 20,0 18,0 15,0 12,0 9,0 5,0
29 44 Kirov Dimitar K. 2024 0 BUL Kazanlak, Kazanlak 1989/07/30 4,5 34,5 45,0 4 23,5 23,5 22,5 20,5 18,5 15,5 12,5 9,0 4,5
30 33 Videnova Iva F 2024 2024 BUL Lokomotiv 2024, Plovdiv 1987/10/17 4,5 34,5 44,5 4 24,5 24,0 22,5 21,0 18,5 16,0 12,5 9,0 4,5
31 29 Ivanov Ivan Vl 2105 2149 BUL Hemus, Sofia 1987/06/01 4,5 34,5 43,0 4 26,5 25,5 24,5 22,5 19,5 16,5 12,5 8,5 4,5
32 23 Janachkov Angel 2215 2226 BUL 1964/05/25 4,5 31,5 41,0 4 24,0 23,0 22,0 21,0 19,5 17,0 13,5 9,0 4,5
33 27 Petkov Hristo 2110 2167 BUL Asenovgrad 1939/10/02 4,5 31,5 39,5 4 24,0 23,0 22,0 21,0 19,0 16,0 12,5 9,0 4,5
34 32 Dimitrov Radoslav 2100 2024 BUL Bulmex, V. Tarnovo 1993/03/27 4,5 31,5 39,0 4 23,5 22,5 21,5 20,0 17,5 15,0 11,5 8,0 4,5
35 61 Nikolov Stojan 0 0 BUL Pazardzhik 1986/08/25 4,5 30,0 38,0 3 19,0 19,0 18,5 17,5 16,5 14,5 11,5 8,0 4,5
36 41 Manolov Dimitar 2024 0 BUL Lokomotiv, Plovdiv 1989/08/18 4,5 29,0 38,5 3 19,5 19,5 18,5 17,5 16,0 13,5 11,0 8,0 4,5
37 48 Atanasov Hristo 1885 0 BUL 1951/04/25 4,5 28,5 39,0 3 19,5 19,5 19,0 18,5 17,0 14,5 12,0 8,5 4,5
38 42 Kolev Ivan 2024 0 BUL 1981/09/21 4,0 33,0 42,5 4 21,0 20,0 19,0 17,0 15,0 13,0 11,0 8,0 4,0
39 31 Gavric Zivojin 2107 2107 SCG Belgrad 1975/03/25 4,0 32,5 42,0 4 25,0 24,0 23,0 21,0 18,0 15,0 12,0 8,0 4,0
40 40 Prodanov Kostadin 2170 0 BUL 1933/12/06 4,0 31,0 39,5 4 19,0 19,0 18,0 17,0 16,0 14,0 11,0 8,0 4,0
41 37 Angelov Bojan 1910 1944 BUL 1992/05/25 4,0 29,5 38,5 3 19,0 19,0 19,0 18,0 16,0 14,0 11,0 7,5 4,0
42 45 Pashev Dimitar 2024 0 BUL Alehin, Kazanlak 1986/05/22 4,0 29,5 37,5 4 17,0 17,0 16,0 15,0 14,0 12,0 10,0 7,0 4,0
43 39 Ivanov Ilia 2175 0 BUL 1957/05/12 4,0 29,0 38,0 4 20,0 20,0 19,0 18,0 16,0 14,0 11,0 8,0 4,0
44 35 Vladimirova Maria F 2024 1986 BUL Fenix, Sofia 1990/09/08 4,0 29,0 37,5 3 19,5 18,5 17,5 16,5 14,5 12,5 10,5 7,5 4,0
45 52 Sotirov Jordan 1830 0 BUL Lokomotiv, Plovdiv 1988/07/26 4,0 27,0 35,0 3 17,0 17,0 17,0 16,0 14,5 13,0 11,0 8,0 4,0
46 34 Chervenkov Dinko 1905 2024 BUL 1931/07/19 4,0 26,0 34,0 3 17,5 17,5 16,5 15,5 14,0 12,5 10,0 7,0 4,0
47 55 Gatev Angel 0 0 BUL Lokomotiv, Plovdiv 1990/08/02 4,0 25,0 32,5 3 13,0 13,0 13,0 12,5 12,0 11,0 9,0 7,0 4,0
48 59 Kartalov Kiril 0 0 BUL 1951/08/13 3,5 30,5 38,5 3 18,5 18,5 17,5 16,0 14,5 12,0 9,5 7,0 3,5
49 47 Jashar Orhan 1925 0 BUL 1963/03/31 3,5 25,0 32,5 3 15,0 15,0 15,0 15,0 14,0 12,0 10,0 7,0 3,5
50 64 Sotirova Elena F 0 0 BUL 1990/10/02 3,5 22,5 28,0 2 12,0 12,0 12,0 11,5 11,0 10,0 8,0 6,0 3,5
51 46 Kirchev Krasimir 1995 0 BUL G. Daskalov, Varna 1973/06/19 3,0 32,0 41,0 3 19,0 19,0 18,0 16,0 14,0 12,0 9,0 6,0 3,0
52 63 Sabev Atanas 0 0 BUL 1956/06/09 3,0 29,5 36,5 2 15,5 15,0 14,5 13,0 11,5 10,0 8,0 6,0 3,0
53 62 Paunov Miroslav 0 0 BUL Pazardzhik 1986/08/15 3,0 28,0 34,5 3 16,0 16,0 15,0 13,0 11,0 9,0 7,0 5,0 3,0
54 56 Georgiev Radko 0 0 BUL Lokomotiv, Plovdiv 1988/10/26 3,0 27,5 34,5 2 13,5 13,5 13,5 12,5 11,5 9,5 7,5 5,5 3,0
55 49 Dilkov Valentin 1885 0 BUL Maritza, Plovdiv 1960/05/16 3,0 26,0 33,0 3 13,0 13,0 12,0 11,0 10,0 9,0 8,0 6,0 3,0
56 50 Ivanov Valentin 1855 0 BUL Duel, Parvomaj 1962/02/04 3,0 25,5 31,5 3 16,0 16,0 15,0 14,0 13,0 11,0 9,0 6,0 3,0
57 57 Ivanov Zinovi 0 0 BUL Lokomotiv, Plovdiv 1991/12/13 3,0 24,0 30,5 1 10,0 10,0 10,0 10,0 10,0 9,5 8,0 5,5 3,0
58 66 Vasileva Tzveta F 0 0 BUL 1972/02/15 3,0 24,0 29,5 3 12,0 12,0 12,0 11,0 10,0 9,0 7,0 5,0 3,0
59 53 Nedelcheva Vanja F 1805 0 BUL Lokomotiv 2024, Plovdiv 1988/06/16 2,5 25,0 31,5 2 12,0 12,0 12,0 11,0 9,5 8,0 6,5 5,0 2,5
60 54 Baltov Nikola 0 0 BUL Abritus, Razgrad 1996/02/11 2,0 22,0 28,5 1 7,0 7,0 7,0 7,0 6,0 5,0 4,0 3,0 2,0
61 60 Nenchev Georgi 0 0 BUL 1953/07/01 2,0 20,0 26,0 2 9,0 9,0 9,0 9,0 8,0 7,0 6,0 4,0 2,0
62 65 Tzvetanski Evgeni 0 0 BUL Lokomotiv, Plovdiv 1992/03/17 1,5 22,5 28,5 1 6,5 6,5 6,5 6,5 6,5 6,0 4,5 3,0 1,5
63 36 Gjurov Asparuh 1905 1964 BUL CSKA, Sofia 1945/10/25 1,5 13,0 19,0 0 10,5 10,5 10,0 9,0 7,5 6,0 4,5 3,0 1,5
64 51 Videv Dimitar 1835 0 BUL Lokomotiv, Plovdiv 1989/03/28 1,0 18,0 23,5 0 7,5 7,5 7,0 6,0 5,0 4,0 3,0 2,0 1,0
65 43 Kirov Dimitar 2024 0 BUL 0,0 0,0 5,5 0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0
66 58 Kabailiev Manol 0 0 BUL Lokomotiv, Plovdiv 0,0 0,0 5,0 0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0
Последна проява
Последни новини
Редовно годишно отчетно Общо събрание на Българска федерация по шахмат
15.10.2012
15.10.2012
Българска федерация по шахмат (БФ Шахмат) уведомява председателите на шахматните клубове, членове на БФ Шахмат, че съгласно решение на Управителния съвет на БФ Шахмат от свое заседание на 20.09.2012 г. свиква редовно годишно отчетно Общо събрание на БФ Шахмат на 27 октомври 2024 година (събота) от 15:00 часа в залата на хотел Банкя Палас, гр. Банкя при следния дневен ред:
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
Веселин Георгиев е бронзов медалист!
08.10.2012
08.10.2012
От 27 септември до 7 октомври в Алмати (Казахстан) се проведе Световното индивидуално първенство по тих шахмат. В него, нашият представител, международен майстор Веселин Георгиев зае третото място и с това постигна нов, пореден успех за българския шахмат - 5 медал в рамките на последните 4 месеца за годината!
Браво, Веско!
Браво, Веско!
Веселин Топалов е победител на FIDE Гранд При в Англия 2024!
03.10.2012
03.10.2012
От 20 септември до 4 октомври в Лондон (Англия) се проведе турнир, част от серията FIDE Гранд При за 2024 година. В него, нашият представител, водачът на националния отбор, гросмайстор Веселин Топалов зае първото място и с това постигна втория си забележителен успех за българския шахматен спорт в рамките на 3 месеца за годината!
Благодарим ти, Веско!
Благодарим ти, Веско!
ДОП Б и А групи за мъже и жени - 2024
19.09.2012
19.09.2012
Българска федерация по шахмат уведомява шахматните клубове, че за Държавните отборни първенства за мъже и жени - Б и А групи за 2024 година в к.к. Слънчев бряг: ...
Иван Чепаринов е победител във финалния турнир от веригата за Купата на черноморските страни - 2024
19.09.2012
19.09.2012
От 12 до 19 септември в гр. Бургас се проведе финалният турнир от веригата за Купата на черноморските страни за 2024 година. В надпреварата от елитната XVIII категория, едноличен победител стана българският гросмайстор, състезаващ се за националния отбор за мъже, Иван Чепаринов. ...
Цветан Стоянов и Нургюл Салимова са медалисти от ЕИП за момчета и момичета - 2024!
04.09.2012
04.09.2012
От 17 до 25 август в Прага (Чехия) се проведе Европейското индивидуално първенство за момчета и момичета до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години. В него, в групата до 8 години, Цветан Стоянов, с личен треньор Живко Жеков завоюва златния медал, а в групата до 10 години, Нургюл Салимова, с личен треньор Никола Спиридонов - бронзовия!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Олимпиада за мъже и жени в Турция - 2024
03.09.2012
03.09.2012
От 27 август до 9 септември в Истанбул (Турция) се провежда 40-та Олимпиада за мъже и жени.
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...