База Данни
Класиране
Слънчев Бряг(18.09 - 26.09)
Мемориал Кесаровски-Георгиев
Place Name Feder Rtg Loc Title Club Score 1 Sasho Nikolov (7) Bul 2419 2350 im 7.5 2 Vladimir Petkov (13) Bul 2375 2375 . 7 3 Evgeni Janev (6) Bul 2420 2425 gm 7 4 Momchil Nikolov (12) Bul 2390 2355 . 7 5 Vladimir Geogiev (1) Mkd 2511 2450 gm 6.5 6 Veselin Dragiev (3) Bul 2469 2455 im 6.5 7 Valentin Panbukchian (16) Bul 2343 2335 im 6.5 8 Dejan Bojkov (4) Bul 2453 2435 im 6.5 9 Krasimir Rusev (8) Bul 2419 2450 . 6.5 10 Dimitar Dochev (15) Bul 2353 2340 im 6.5 11 Rostislav Raev (17) Bul 2326 2290 . 6 12 Grigor Grigorov (23) Bul 2295 2250 . 6 13 Veselin Pantev (14) Bul 2358 2330 . 6 14 Milen Vasilev (9) Bul 2417 2405 im 6 15 Hristo Velchev (42) Bul 2171 2210 . 6 16 Angel Angelov (36) Bul 2199 2155 . 6 17 Valeri Lilov (37) Bul 2193 2160 . 6 18 Angel Janachkov (32) Bul 2227 2210 . 6 19 Ivan Manolov (27) Bul 2257 2275 im 6 20 Zsivko Bratanov (5) Bul 2432 2390 im 5.5 21 Kalin Karakehajov (24) Bul 2289 2330 . 5.5 22 Kosta Angelov (28) Bul 2256 2275 im 5.5 23 Peicho Peev (25) Bul 2284 2355 im 5.5 24 Vladimir Vachev (34) Bul 2223 2250 fm 5.5 25 Maria Velcheva (20) Bul 2299 2325 wgm 5.5 26 Elitsa Raeva (39) Bul 2190 2170 . 5.5 27 Stojan Kuzmanov (35) Bul 2214 2175 . 5.5 28 Liubka Genova (31) Bul 2228 2210 wim 5.5 29 Svetla Jordanova (38) Bul 2193 2145 . 5.5 30 Pavel Dimitrov (44) Bul 2141 2180 . 5.5 31 Metodi Stoinev (22) Bul 2296 2300 . 5 32 Janko Panajotov (21) Bul 2297 2390 . 5 33 Kiril Badev (26) Bul 2282 2320 . 5 34 Krasimir Brankov (18) Bul 2325 2290 . 5 35 Plamen Vasilev (63) Bul 1955 . 5 36 Atanas Stoilov (40) Bul 2179 2175 . 5 37 Aleksandar Anastasov (58) Bul 2170 . 5 38 Jordan Nikolov (47) Bul 2113 2170 . 5 39 Iva Videnova (54) Bul 1994 1985 . 5 40 Nikolay Yordanov (30) Bul 2244 2150 . 4.5 41 Jordan Ivanov (11) Bul 2391 2360 im 4.5 42 Marin Karadimov (45) Bul 2130 2024 . 4.5 43 Todor Bonev (29) Bul 2250 2024 . 4.5 44 Petar Ljangov (41) Bul 2176 2150 . 4.5 45 Radoslav Dimitrov (52) Bul 2024 1975 . 4.5 46 Leszek Weglarz (19) Pol 2305 im 4.5 47 Plamena Andreeva (53) Bul 1998 1955 . 4.5 48 Petranka Draganova (50) Bul 2024 2024 . 4.5 49 Dimitar Ilchev (51) Bul 2024 2120 . 4.5 50 Dimitar Iliev (43) Bul 2153 2195 . 4.5 51 Dimitar Serafimov (33) Bul 2225 2250 . 4.5 52 Ekaterina Kirpichenko (84) Blr . 4.5 53 Veneta Petkova (61) Bul 1985 . 4.5 54 Sotir Papazov (62) Bul 1970 . 4.5 55 Asparuh Gjurov (56) Bul 1969 1900 . 4.5 56 Diyan Dikov (49) Bul 2024 2024 . 4.5 57 Georgi Evstatiev (48) Bul 2024 2195 . 4 58 Zvetomir Angelov (46) Bul 2120 2160 . 4 59 Mitko Velkov (59) Bul 2024 . 4 60 Leonid Chernobaev (77) Blr . 4 61 Nikola Nikolov (88) Bul . 4 62 Andrey Chrnushevich (78) Blr . 4 63 Iskren Dzhambazov (67) Bul 1865 . 4 64 Boyan Limberov (66) Bul 1890 . 4 65 Dimitar Sinabov (68) Bul 1840 . 4 66 Mariya Nikolova (89) Bul . 4 67 Stelyan Georgiev (69) Bul 1815 . 3.5 68 Svetlan Chalakov (65) Bul 1935 . 3.5 69 Boyan Angelov (70) Bul 1800 . 3.5 70 Ekaterina Savitskaya (94) Blr . 3.5 71 Atanas Mindov (60) Bul 2024 . 3.5 72 Zlatomir Stoyanov (95) Bul . 3.5 73 Aleksandr Ripinskiy (93) Blr . 3.5 74 Marin Stankovski (71) Bul 1800 . 3.5 75 Valeri Penev (92) Bul . 3.5 76 Ovanes Budakyan (75) Bul . 3 77 Valentin Valev (96) Bul . 3 78 Aleksandra Artemenkova (72) Blr . 3 79 Evgeni Genchev (81) Bul . 3 80 Atanas Berbatov (74) Bul . 3 81 Evgeniy Furseev (80) Blr . 3 82 Hristina Hristova (55) Bul 1982 . 3 83 Tonka Georgieva (83) Bul . 3 84 Vasil Georgiev (82) Bul . 3 85 Nanko Dobrev (10) Bul 2415 2350 im 3 86 Petko Krastev (85) Bul . 2.5 87 Petar Genov (2) Bul 2485 2460 gm 2.5 88 Viktor Atanasov (73) Bul . 2 89 Mincho Damyanov (79) Bul . 2 90 Milcho Cherkezov (76) Bul . 2 91 Ljubomir Borisov (57) Bul 2215 . 1.5 92 Stanka Cherkezova (98) Bul . 1 93 Krasimir Stoev (64) Bul 1950 . 1 94 Stefan Manolev (86) Bul . 1 95 Todor Vanchev (97) Bul . 1 96 Angel Papanov (91) Bul . 0.5 97 Vasil Pachaliev (90) Bul . 0 98 Todor Mirchev (87) Bul . 0 Cross Table No Name Rtg Loc Title Club Total 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1. Vladimir Geogiev 2511 2450 gm 6.5 49:1 28:1 17:1 14:1 13:= 6:= 8:1 3:0 16:= 2. Petar Genov 2485 2460 gm 2.5 50:= 10:1 47:= 35:= 39:- : : : : 3. Veselin Dragiev 2469 2455 im 6.5 51:1 30:= 32:= 36:1 26:1 16:= 18:1 1:1 7:0 4. Dejan Bojkov 2453 2435 im 6.5 52:1 29:= 43:1 21:1 12:0 23:1 15:= 6:= 20:1 5. Zsivko Bratanov 2432 2390 im 5.5 53:1 32:= 42:1 26:1 18:= 22:= 16:= 17:0 28:= 6. Evgeni Janev 2420 2425 gm 7 54:1 31:1 21:= 47:1 23:1 1:= 13:= 4:= 14:1 7. Sasho Nikolov 2419 2350 im 7.5 55:1 34:1 24:= 18:0 40:1 30:1 20:1 13:1 3:1 8. Krasimir Rusev 2419 2450 . 6.5 56:1 33:1 23:0 37:1 25:1 34:1 1:0 28:1 15:= 9. Milen Vasilev 2417 2405 im 6 57:1 36:1 26:0 38:= 42:0 50:1 35:1 24:1 23:= 10. Nanko Dobrev 2415 2350 im 3 58:0 2:0 82:1 70:1 60:1 42:0 : : : 11. Jordan Ivanov 2391 2360 im 4.5 59:1 37:0 54:1 40:0 53:= 56:1 38:1 36:0 35:0 12. Momchil Nikolov 2390 2355 . 7 60:1 35:1 25:1 23:= 4:1 13:0 22:= 26:1 17:1 13. Vladimir Petkov 2375 2375 . 7 61:1 38:1 37:1 16:1 1:= 12:1 6:= 7:0 36:1 14. Veselin Pantev 2358 2330 . 6 62:1 39:1 27:1 1:0 28:= 29:1 42:= 21:1 6:0 15. Dimitar Dochev 2353 2340 im 6.5 63:1 42:= 30:1 24:= 31:1 18:= 4:= 22:1 8:= 16. Valentin Panbukchian 2343 2335 im 6.5 64:1 41:1 45:1 13:0 27:1 3:= 5:= 42:1 1:= 17. Rostislav Raev 2326 2290 . 6 65:1 44:1 1:0 39:= 35:1 28:= 32:1 5:1 12:0 18. Krasimir Brankov 2325 2290 . 5 66:1 43:= 29:1 7:1 5:= 15:= 3:0 37:= : 19. Leszek Weglarz 2305 im 4.5 67:0 73:1 56:= 63:= 54:1 38:= 37:0 50:0 77:1 20. Maria Velcheva 2299 2325 wgm 5.5 68:1 45:0 57:= 43:1 41:1 39:1 7:0 29:1 4:0 21. Janko Panajotov 2297 2390 . 5 69:1 46:1 6:= 4:0 38:= 40:1 34:1 14:0 32:0 22. Metodi Stoinev 2296 2300 . 5 70:1 47:0 58:1 44:1 32:1 5:= 12:= 15:0 37:0 23. Grigor Grigorov 2295 2250 . 6 71:1 48:1 8:1 12:= 6:0 4:0 53:1 30:1 9:= 24. Kalin Karakehajov 2289 2330 . 5.5 72:1 58:1 7:= 15:= 34:0 37:= 39:1 9:0 41:1 25. Peicho Peev 2284 2355 im 5.5 73:1 67:1 12:0 46:1 8:0 44:1 36:0 48:1 34:= 26. Kiril Badev 2282 2320 . 5 74:1 88:1 9:1 5:0 3:0 45:1 48:1 12:0 42:0 27. Ivan Manolov 2257 2275 im 6 75:1 97:1 14:0 48:1 16:0 46:0 59:1 51:1 63:1 28. Kosta Angelov 2256 2275 im 5.5 76:1 1:0 60:1 45:1 14:= 17:= 46:1 8:0 5:= 29. Todor Bonev 2250 2024 . 4.5 77:1 4:= 18:0 56:1 69:1 14:0 94:1 20:0 38:0 30. Nikolay Yordanov 2244 2150 . 4.5 78:1 3:= 15:0 50:1 47:1 7:0 61:1 23:0 39:0 31. Liubka Genova 2228 2210 wim 5.5 79:1 6:0 61:1 51:1 15:0 48:0 58:1 41:= 50:1 32. Angel Janachkov 2227 2210 . 6 80:1 5:= 3:= 52:1 22:0 51:1 17:0 46:1 21:1 33. Dimitar Serafimov 2225 2250 . 4.5 81:1 8:0 63:= 69:0 67:1 53:0 66:1 56:1 44:0 34. Vladimir Vachev 2223 2250 fm 5.5 82:1 7:0 62:1 96:1 24:1 8:0 21:0 45:1 25:= 35. Stojan Kuzmanov 2214 2175 . 5.5 83:1 12:0 65:1 2:= 17:0 69:1 9:0 52:1 11:1 36. Angel Angelov 2199 2155 . 6 84:1 9:0 64:1 3:0 58:1 52:1 25:1 11:1 13:0 37. Valeri Lilov 2193 2160 . 6 85:+ 11:1 13:0 8:0 59:1 24:= 19:1 18:= 22:1 38. Svetla Jordanova 2193 2145 . 5.5 86:1 13:0 66:1 9:= 21:= 19:= 11:0 61:1 29:1 39. Elitsa Raeva 2190 2170 . 5.5 87:1 14:0 67:1 17:= 2:+ 20:0 24:0 94:1 30:1 40. Atanas Stoilov 2179 2175 . 5 88:0 50:1 70:1 11:1 7:0 21:0 60:1 63:0 49:1 41. Petar Ljangov 2176 2150 . 4.5 89:1 16:0 69:= 95:1 20:0 84:= 62:1 31:= 24:0 42. Hristo Velchev 2171 2210 . 6 90:1 15:= 5:0 57:1 9:1 10:1 14:= 16:0 26:1 43. Dimitar Iliev 2153 2195 . 4.5 91:1 18:= 4:0 20:0 72:= 68:1 63:0 65:= 69:1 44. Pavel Dimitrov 2141 2180 . 5.5 92:1 17:0 78:1 22:0 62:1 25:0 70:= 84:1 33:1 45. Marin Karadimov 2130 2024 . 4.5 93:1 20:1 16:0 28:0 63:1 26:0 65:1 34:0 53:= 46. Zvetomir Angelov 2120 2160 . 4 94:1 21:0 80:1 25:0 96:1 27:1 28:0 32:0 54:0 47. Jordan Nikolov 2113 2170 . 5 95:1 22:1 2:= 6:0 30:0 94:0 69:1 53:= 59:1 48. Georgi Evstatiev 2024 2195 . 4 96:1 23:0 84:1 27:0 93:1 31:1 26:0 25:0 58:0 49. Diyan Dikov 2024 2024 . 4.5 1:0 74:+ 96:0 72:1 84:= 61:0 81:1 70:1 40:0 50. Petranka Draganova 2024 2024 . 4.5 2:= 40:0 91:1 30:0 81:1 9:0 92:1 19:1 31:0 51. Dimitar Ilchev 2024 2120 . 4.5 3:0 76:1 88:1 31:0 65:1 32:0 96:1 27:0 62:= 52. Radoslav Dimitrov 2024 1975 . 4.5 4:0 75:1 97:1 32:0 66:1 36:0 84:= 35:0 71:1 53. Plamena Andreeva 1998 1955 . 4.5 5:0 78:0 94:1 77:1 11:= 33:1 23:0 47:= 45:= 54. Iva Videnova 1994 1985 . 5 6:0 77:1 11:0 78:1 19:0 70:0 95:1 75:1 46:1 55. Hristina Hristova 1982 . 3 7:0 80:0 83:1 84:0 77:0 82:1 88:0 85:0 98:1 56. Asparuh Gjurov 1969 1900 . 4.5 8:0 79:1 19:= 29:0 92:1 11:0 93:1 33:0 70:1 57. Ljubomir Borisov 2215 . 1.5 9:0 82:+ 20:= 42:0 94:0 81:- 74:- : : 58. Aleksandar Anastasov 2170 . 5 10:1 24:0 22:0 74:1 36:0 75:1 31:0 72:1 48:1 59. Mitko Velkov 2024 . 4 11:0 84:0 85:1 80:1 37:0 77:1 27:0 88:1 47:0 60. Atanas Mindov 2024 . 3.5 12:0 81:1 28:0 75:1 10:0 72:1 40:0 77:0 95:= 61. Veneta Petkova 1985 . 4.5 13:0 85:+ 31:0 81:= 95:1 49:1 30:0 38:0 94:1 62. Sotir Papazov 1970 . 4.5 14:0 83:1 34:0 86:+ 44:0 80:1 41:0 96:1 51:= 63. Plamen Vasilev 1955 . 5 15:0 86:1 33:= 19:= 45:0 88:1 43:1 40:1 27:0 64. Krasimir Stoev 1950 . 1 16:0 87:1 36:0 93:- : : : : : 65. Svetlan Chalakov 1935 . 3.5 17:0 90:1 35:0 88:1 51:0 89:1 45:0 43:= 84:0 66. Boyan Limberov 1890 . 4 18:0 89:1 38:0 97:+ 52:0 93:= 33:0 81:= 83:1 67. Iskren Dzhambazov 1865 . 4 19:1 25:0 39:0 92:= 33:0 96:0 78:= 82:1 81:1 68. Dimitar Sinabov 1840 . 4 20:0 91:= 95:0 71:= 82:1 43:0 77:0 79:1 80:1 69. Stelyan Georgiev 1815 . 3.5 21:0 92:1 41:= 33:1 29:0 35:0 47:0 89:1 43:0 70. Boyan Angelov 1800 . 3.5 22:0 93:1 40:0 10:0 83:1 54:1 44:= 49:0 56:0 71. Marin Stankovski 1800 . 3.5 23:0 94:= 72:0 68:= 78:= 92:0 85:1 93:1 52:0 72. Aleksandra Artemenkova . 3 24:0 95:= 71:1 49:0 43:= 60:0 80:1 58:0 89:0 73. Viktor Atanasov . 2 25:0 19:0 86:0 85:0 89:0 83:0 98:1 :1 82:0 74. Atanas Berbatov . 3 26:0 49:- 87:1 58:0 80:0 85:= 57:+ 95:= 78:0 75. Ovanes Budakyan . 3 27:0 52:0 89:1 60:0 85:1 58:0 83:1 54:0 88:0 76. Milcho Cherkezov . 2 28:0 51:0 93:0 87:+ 88:0 98:1 89:0 83:0 79:0 77. Leonid Chernobaev . 4 29:0 54:0 90:+ 53:0 55:1 59:0 68:1 60:1 19:0 78. Andrey Chrnushevich . 4 30:0 53:1 44:0 54:0 71:= 95:0 67:= 98:1 74:1 79. Mincho Damyanov . 2 31:0 56:0 92:0 89:0 98:0 :1 82:0 68:0 76:1 80. Evgeniy Furseev . 3 32:0 55:1 46:0 59:0 74:1 62:0 72:0 92:1 68:0 81. Evgeni Genchev . 3 33:0 60:0 98:1 61:= 50:0 57:+ 49:0 66:= 67:0 82. Vasil Georgiev . 3 34:0 57:- 10:0 98:1 68:0 55:0 79:1 67:0 73:1 83. Tonka Georgieva . 3 35:0 62:0 55:0 90:+ 70:0 73:1 75:0 76:1 66:0 84. Ekaterina Kirpichenko . 4.5 36:0 59:1 48:0 55:1 49:= 41:= 52:= 44:0 65:1 85. Petko Krastev . 2.5 37:- 61:- 59:0 73:1 75:0 74:= 71:0 55:1 93:0 86. Stefan Manolev . 1 38:0 63:0 73:1 62:- : : : : : 87. Todor Mirchev . 0 39:0 64:0 74:0 76:- : : : : : 88. Nikola Nikolov . 4 40:1 26:0 51:0 65:0 76:1 63:0 55:1 59:0 75:1 89. Mariya Nikolova . 4 41:0 66:0 75:0 79:1 73:1 65:0 76:1 69:0 72:1 90. Vasil Pachaliev . 0 42:0 65:0 77:- 83:- : : : : : 91. Angel Papanov . .5 43:0 68:= 50:0 94:- : : : : : 92. Valeri Penev . 3.5 44:0 69:0 79:1 67:= 56:0 71:1 50:0 80:0 96:1 93. Aleksandr Ripinskiy . 3.5 45:0 70:0 76:1 64:+ 48:0 66:= 56:0 71:0 85:1 94. Ekaterina Savitskaya . 3.5 46:0 71:= 53:0 91:+ 57:1 47:1 29:0 39:0 61:0 95. Zlatomir Stoyanov . 3.5 47:0 72:= 68:1 41:0 61:0 78:1 54:0 74:= 60:= 96. Valentin Valev . 3 48:0 :1 49:1 34:0 46:0 67:1 51:0 62:0 92:0 97. Todor Vanchev . 1 :1 27:0 52:0 66:- : : : : : 98. Stanka Cherkezova . 1 : : 81:0 82:0 79:1 76:0 73:0 78:0 55:0
Последна проява
Последни новини
Веселин Георгиев е бронзов медалист!
08.10.2012
08.10.2012
От 27 септември до 7 октомври в Алмати (Казахстан) се проведе Световното индивидуално първенство по тих шахмат. В него, нашият представител, международен майстор Веселин Георгиев зае третото място и с това постигна нов, пореден успех за българския шахмат - 5 медал в рамките на последните 4 месеца за годината!
Браво, Веско!
Браво, Веско!
Веселин Топалов е победител на FIDE Гранд При в Англия 2024!
03.10.2012
03.10.2012
От 20 септември до 4 октомври в Лондон (Англия) се проведе турнир, част от серията FIDE Гранд При за 2024 година. В него, нашият представител, водачът на националния отбор, гросмайстор Веселин Топалов зае първото място и с това постигна втория си забележителен успех за българския шахматен спорт в рамките на 3 месеца за годината!
Благодарим ти, Веско!
Благодарим ти, Веско!
Редовно годишно отчетно Общо събрание на Българска федерация по шахмат
21.09.2012
21.09.2012
Българска федерация по шахмат (БФ Шахмат) уведомява председателите на шахматните клубове, членове на БФ Шахмат, че съгласно решение на Управителния съвет на БФ Шахмат от свое заседание на 20.09.2012 г. свиква редовно годишно отчетно Общо събрание на БФ Шахмат на 27 октомври 2024 година (събота) от 15:00 часа в залата на хотел Банкя Палас, гр. Банкя при следния дневен ред:
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
ДОП Б и А групи за мъже и жени - 2024
19.09.2012
19.09.2012
Българска федерация по шахмат уведомява шахматните клубове, че за Държавните отборни първенства за мъже и жени - Б и А групи за 2024 година в к.к. Слънчев бряг: ...
Иван Чепаринов е победител във финалния турнир от веригата за Купата на черноморските страни - 2024
19.09.2012
19.09.2012
От 12 до 19 септември в гр. Бургас се проведе финалният турнир от веригата за Купата на черноморските страни за 2024 година. В надпреварата от елитната XVIII категория, едноличен победител стана българският гросмайстор, състезаващ се за националния отбор за мъже, Иван Чепаринов. ...
Цветан Стоянов и Нургюл Салимова са медалисти от ЕИП за момчета и момичета - 2024!
04.09.2012
04.09.2012
От 17 до 25 август в Прага (Чехия) се проведе Европейското индивидуално първенство за момчета и момичета до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години. В него, в групата до 8 години, Цветан Стоянов, с личен треньор Живко Жеков завоюва златния медал, а в групата до 10 години, Нургюл Салимова, с личен треньор Никола Спиридонов - бронзовия!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Олимпиада за мъже и жени в Турция - 2024
03.09.2012
03.09.2012
От 27 август до 9 септември в Истанбул (Турция) се провежда 40-та Олимпиада за мъже и жени.
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...