База Данни
Класиране
София(01.04 - 07.04)
ДИП - момичета и момчета до 10, 12, 14, 16
Име Клуб Точки Mедиана Бухолц 1 Димитров, Радослав Булмекс В. Търново 8.5 38.0 50.5 2 Тодоров, Росен Абритус Разград 8 37.0 50.0 3 Майсторов, Васил Гамбит Шумен 7 39.0 52.0 4 Чергаров, Пламен Булмекс В.Търново 6 37.0 50.0 5 Георгиев, Джулиан Дебют Оряхово 5.5 39.0 51.0 6 Коцелов, Христо Виктори Благоевград 5.5 32.0 40.5 7 Хаджийски, Николай Казанлък Казанлък 5 40.0 51.0 8 Кирков, Георги Локомотив София 5 39.5 51.5 9 Генчев, Евгени Орловец Айтос 5 38.5 50.5 10 Тончев, Иван СКШ Враца 5 35.5 46.0 11 Милков, Теодор Дунав Русе 5 34.0 43.0 12 Тончев, Марио Хадзопулос София 5 30.0 39.0 13 Бербатов, Киприан Виктори Благоевград 4.5 34.0 44.5 14 Ямелиев, Ян ВШК Г. Даскалов Варна 4.5 31.0 42.0 15 Цветков, Георги Дракон Плевен 4.5 31.0 41.0 16 Белов, Вихрен ВШК Г.Даскалов Варна 4.5 30.5 38.5 17 Костадинов, Васил Плевен 21 Плевен 4.5 29.5 36.0 18 Стефанов, Димитър Хемус София 4 29.0 36.5 19 Черкезов, Милчо Орловец Айтос 4 28.0 35.5 20 Сашов, Йонко М. Тал Червен бряг 4 26.5 32.0 21 Барзин, Борян Орловец Айтос 4 25.0 30.5 22 Вутов, Петар Хадзопулос София 4 23.5 29.0 23 Петров, Борис Дунав Русе 3.5 28.0 35.0 24 Янков, Кристиян Плевен 21 Плевен 3 29.0 35.0 25 Дечев, Никола Локомотив Пловдив 3 27.0 32.5 26 Димитров, Александър Хадзопулос София 2.5 26.0 31.0 27 Цаков, Александър Плевен 21 Плевен 1 25.5 32.5 28 Георгиев, Стефан СЦШ София 0 8.5 13.5
ДИП за момчета мл. в до 12 г.
София, 1-7 април 2024, 9 кръга, шв. с-ма
Име Клуб Точки Mедиана Бухолц 1 Лилов, Валери Каиса Варна 8.5 40.0 52.5 2 Бойчев, Мариан Плевен 21 Плевен 8 40.5 53.5 3 Димитров, Павел Булмекс В.Търново 7 39.0 52.0 4 Янев, Тихомир Каиса Варна 6.5 40.5 51.0 5 Иванов, Стоян Хадзопулос София 6 36.0 47.5 6 Мишев, Петър Хадзопулос София 5.5 37.0 48.0 7 Йовов, Виктор Виктори Благоевград 5.5 36.0 48.0 8 Крумов, Георги Каиса Варна 5.5 32.5 43.5 9 Пенев, Данаил Каиса Варна 5.5 30.0 38.5 10 Димитров, Филип Хадзопулос София 5 39.0 51.0 11 Георгиев, Юри Хадзопулос София 5 37.5 48.5 12 Очков, Тихомир Темп Сливен 5 34.5 43.5 13 Пашев, Росен Алехин Казанлък 5 34.0 44.0 14 Йорданов, Йордан Балкан Ботевград 4.5 33.5 45.0 15 Богутлиев, Роберт ШК Казанлък Казанлък 4.5 33.5 42.5 16 Харизанов, Цветелин Дунав Русе 4.5 31.0 41.5 17 Ангелов, Боян Гамбит Шумен 4.5 31.0 41.0 18 Лимберов, Боян Орловец Айтос 4.5 30.5 42.0 19 Богутлиев, Дейвид ШК Казанлък Казанлък 4.5 28.0 35.5 20 Видев, Тодор Локомотив Пловдив 4.5 24.0 31.5 21 Тончев, Цветослав СКШ Враца Враца 4 31.5 40.5 22 Никаноров, Мартин Хемус София 4 30.5 39.0 23 Мишев, Мартин Хадзопулос София 4 28.0 36.0 24 Евтимов, Цветан Хадзопулос София 4 27.0 35.0 25 Захариев, Захари СЦШ София 4 27.0 34.5 26 Дойчинов, Андрей Р. Спортист Самоков 4 25.5 32.0 27 Александров, Георги Хадзопулос София 3.5 30.0 38.5 28 Христов, Александър СШК Браца Враца 3.5 28.0 36.0 29 Николов, Димитър ВШК Г. Даскалов Варна 3.5 24.5 31.0 30 Кирилов, Данаил СЦШ София 2.5 28.0 37.0 31 Салех, Йоан СЦШ София 2.5 27.5 35.0 32 Генов, Пламен Хемус София 0 17.0 25.5 33 Шаприн, Даниел ЦСКА София 0 9.5 17.5 34 Пенов, Атанас Р.Спортист Самоков 0 8.0 15.0 35 Кючуков, Илиан Хадзопулос София 0 7.5 14.5 36 Джелепов, Виктор Хемус София 0 6.0 12.5
ДИП за момчета ст. в до 14 г.
София, 1-7 април 2024, 9 кръга, шв. с-ма
Име Клуб Точки Mедиана Бухолц 1 Енчев, Ивайло Абритус Разград 8.5 36.5 48.0 2 Георгиев, Васил Дракон Плевен 8 37.5 49.0 3 Димитров, Александър Гамбит Шумен 6.5 39.0 52.0 4 Петков, Атанас Плевен 21 Плевен 6 40.0 51.5 5 Синев, Димитър Алехин Казанлък 6 34.0 43.5 6 Пламен, Василев Плевен 21 Плевен 6 33.5 41.5 7 Чавгов, Иван Темп Сливен 5.5 38.0 50.5 8 Киров, Димитър Хадзопулос София 5.5 36.5 46.5 9 Колев, Иван Казанлък Казанлък 5.5 33.0 43.0 10 Кътов, Любослав ВТШК В. Търново 5 37.5 49.0 11 Видев, Димитър Локомотив Пловдив 5 36.0 47.5 12 Великов, Владимир Абритус Разград 5 34.5 45.5 13 Георгиев, Стелян Абритус Разград 5 34.0 42.5 14 Лалев, Никола Орловец Айтос 5 30.0 41.0 Влашки, Нино СЦШ София 5 30.0 41.0 16 Байов, Добри Виктори Благоевград 5 29.0 37.0 17 Андреев, Андрей Плевен 21 Плевен 5 26.0 34.5 18 Гълъбов, Веселин Биопрограма Банкя 4.5 36.0 48.0 19 Нгуен, Веселин Виктори Благоевград 4.5 35.5 46.0 20 Тошев, Виктор М. Тал Червен бряг 4.5 32.0 41.5 21 Галунов, Георги ВТШК В. Търново 4.5 30.5 37.5 22 Очков, Радослав Темп Сливен 4.5 27.5 36.5 23 Бойчев, Владислав Изгрев Ябланица 4 33.0 45.5 24 Цайков, Николай Балкан Ботевград 4 30.0 37.5 25 Тодоров, Александър СШК Враца Враца 4 29.0 36.0 26 Димитров, Дамян Абритус Разград 4 28.5 36.5 27 Гатев, Ангел Локомотив Пловдив 4 28.5 34.5 28 Стоянков, Калоян СЦШ София 4 27.5 35.5 29 Хаджиев, Андон Виктори Благоевград 3.5 30.5 39.0 30 Кръстев, Горан СШК Враца Враца 3.5 27.5 34.5 31 Георгиев, Стоян Хемус София 3.5 26.0 35.5 32 Жеков, Ивайло Орловец Айтос 3.5 25.0 34.0 33 Дойчинов, Атанас Р.Спортист Самоков 3 30.0 39.0 34 Пенов, Любослав Р.Спортист Самоков 3 29.5 36.5 35 Недков, Велизар ЦСКА София 2.5 27.0 33.0 36 Иванов, Георги Балкан Ботевград 2.5 26.0 32.5 37 Пеловски, Росен Ал. Алехин Казанлък 1 23.5 30.0
ДИП за юноши мл. в до 16 г.
София, 1-7 април 2024, 9 кръга, шв. с-ма
Име Клуб Точки Mедиана Бухолц 1 Григоров, Григор Локомотив 2024 Пловдив 7.5 39.5 48.5 2 Гигов, Михаил Плевен 21 Плевен 7 38.0 49.0 3 Велчев, Христо Хадзопулос София 6.5 38.0 48.5 4 Иванов, Иван Хемус София 6 40.0 52.0 5 Евстатиев, Георги Локомотив Мездра 6 38.5 49.5 6 Мехмед, Метин Абритус Разград 6 31.5 40.0 7 Младенов, Пламен Плевен 21 Плевен 5.5 39.0 50.5 8 Цеков, Светозар Плевен 21 Плевен 5.5 35.5 45.0 9 Куков, Андрей Казанлък Казанлък 5.5 34.0 44.0 10 Станоев, Атанас Виктори Благоевград 5.5 32.0 42.5 11 Велков, Митко Алехин Казанлък 5.5 31.5 41.5 12 Тасков, Павел Хемус София 5.5 27.5 34.5 13 Тетимов, Иван Виктори Благоевград 5.5 25.0 31.0 14 Бонев, Тодор Карапчански Сливен 5 39.5 51.0 15 Миков, Огнян Н. Войнов Видин 5 36.0 47.5 16 Ангелов, Иван Капабланка Дупница 5 35.0 46.5 17 Сотиров, Йордан Локомотив Пловдив 5 31.5 38.5 18 Гълъбов, Йордан Биопрограма Банкя 5 29.0 36.0 19 Цветанов, Станислав М. Тал Червен бряг 5 27.5 36.5 20 Кантарджиев, Иван Локомотив София 4.5 34.0 44.0 21 Георгиев, Стефан СЦШ София 4.5 33.0 42.5 22 Иванов, Иван Осогово Кюстендил 4.5 31.0 39.5 23 Караиванов, Огнян Хемус София 4.5 30.0 38.0 24 Събчев, Тихомир Казанлък Казанлък 4.5 28.0 36.0 25 Колев, Васил СЦШ София 4.5 27.0 34.5 26 Минчев, Емил Г. Даскалов Варна 4 34.5 43.0 27 Матеев, Георги Хемус София 4 34.0 42.5 28 Йовов, Кирил Виктори Благоевград 4 33.5 42.5 29 Начков, Емил Плевен 21 Плевен 4 31.5 40.5 30 Хаджийски, Георги Казанлък Казанлък 4 31.0 37.5 31 Георгиев, Радко Локомотив Пловдив 4 30.5 37.0 32 Точeв, Йордан 64 Ст. Загора 4 25.5 31.5 33 Христов, Петър Трявна 2024 Трявна 3.5 34.5 43.0 34 Петков, Мартин Плевен 21 Плевен 3.5 32.5 41.0 35 Харизанов, Николай Хемус София 3.5 29.0 37.0 36 Димитров, Георги Осогово Кюстендил 3.5 26.5 34.0 37 Йорданов, Кристиан Хемус София 3.5 24.0 33.0 38 Милушев, Любчо Хемус София 1.5 27.5 35.0 39 Вучков, Георги Хемус София 1.5 26.5 35.0 40 Начев, Наско СЦШ София 1 18.5 28.0 41 Добрев, Добри Хемус София 1 9.5 19.0
ДИП за момичета мл. в до 10 г.
София, 1-6 април 2024, 7 кръга, шв. с-ма
Име Клуб Точки Mедиана Бухолц 1 Галунова, Цвета ВТШК В.Търново 6.5 19.0 25.5 2 Сиркова, Дарена Хадзопулос София 5 20.5 29.5 3 Венкова, Полина Плевен 21 Плевен 5 18.5 26.5 4 Крумова, Ани Каиса Варна 5 17.5 25.5 5 Митева, Силвена Дунав Русе 4 19.0 27.5 6 Георгиева, Марина Виктори Благоевград 4 18.5 25.0 7 Иванова, Грета ВТШК В. Търново 4 13.0 19.5 8 Цакова, Яна Плевен 21 Плевен 3.5 20.0 28.0 9 Мишева, Милена Хадзопулос София 3 16.5 23.0 10 Бейчева, Мирена Казанлък Казанлък 3 15.5 22.0 11 Арсова, Емилия Казанлък Казанлък 3 15.5 22.0 12 Николова, Александра ШК Варна Варна 2.5 18.5 26.5 13 Тошева, Илиана М. Тал Червен бряг 2 16.5 23.0 14 Трифонова, Сандра Дракон Плевен 1.5 17.0 25.0 15 Николова, Михаела ЦСКА София 0 3.5 11.0
ДИП за момичета мл. в до 12 г.
София, 1-6 април 2024, 7 кръга, шв. с-ма
Име Клуб Точки Mедиана Бухолц 1 Дилова, Моника Капабланка Дупница 6 21.5 29.5 2 Георгиева, Виолета Хадзопулос София 5 20.5 29.0 3 Тодорова, Калина ШК Варна Варна 5 20.0 28.5 4 Димитрова, Асения Хадзопулос София 5 18.5 26.0 5 Тодорова, Габриела СШК Враца Враца 4 22.5 31.5 6 Петрова, Славина Г. Даскалов Варна 4 22.0 31.0 7 Георгиева, Константина Хемус София 4 17.0 23.0 8 Хадзопулу, София-Хара Хадзопулос София 4 16.0 23.0 9 Кръстева, Валентина М. Тал Червен бряг 3.5 18.0 26.5 10 Попова, Николета ВТШК В. Търново 3.5 15.5 22.0 11 Георгиева, Росица СШК Враца Враца 3.5 15.0 19.5 12 Иванова, Василена М. Тал Червен бряг 3.5 14.0 20.0 13 Георгиева, Ивелина ШК Алехин Казанлък 3 17.5 25.0 14 Радева, Йоана ШК Казанлък Казанлък 3 16.5 22.5 15 Йорданова, Йоана Гамбит Шумен 3 16.0 22.5 16 Йорданова, Петя Дунав Русе 2 17.0 23.0 17 Пеева, Матия СЦШСофия 1 16.0 21.5
ДИП за момичета ст. в до 14 г.
София, 1-6 април 2024, 7 кръга, шв. с-ма
Име Клуб Точки Mедиана Бухолц 1 Стефанова, Милена СШК Враца Враца 6.5 21.0 31.0 2 Христова, Христина Г. Даскалов Варна 6.5 21.0 30.5 3 Владимирова, Мария Хадзопулос София 5 21.5 30.5 4 Ноева, Грета Г. Даскалов Варна 4.5 17.5 25.5 5 Георгиева, София Дебют Оряхово 4 23.0 32.5 6 Сотирова, Елена Локомотив Пловдив 4 19.5 27.5 7 Харизанова, Марина СЦШ София 4 19.0 27.5 8 Найденова, Йорданка Хадзопулос София 4 16.0 24.0 9 Недялкова, Ирена М. Тал Червен бряг 4 15.5 23.5 10 Кирова, Ива Хемус София 3.5 18.0 26.0 11 Харизанова, Елица СЦШ София 3.5 16.5 22.0 12 Николова, София ШК Варна Варна 3 17.5 25.5 13 Тоткова, Анелия СЦШ София 3 17.5 24.0 14 Стойкова, Христиана Орловец Габрово 3 17.0 22.5 15 Казакова, Анна СЦШ София 3 15.5 21.0 16 Михова, Йотка Балкан Ботевград 2.5 14.5 20.0 17 Чипева, Ралица Осогово Кюстендил 2 17.0 22.5 18 Запрянова, Таня Локомотив Пловдив 2 14.5 20.0 19 Василева, Антония М. Тал Червен бряг 2 13.0 18.5
ДИП за девойки мл. в до 16 г.
София, 1-6 април 2024, 7 кръга, шв. с-ма
Име Клуб Точки Mедиана Бухолц 1 Раева, Елица Пристис Русе 6 21.0 30.0 2 Топел, Зехра Гамбит Шумен 5.5 19.5 28.0 3 Николова, Адриана 64 Ст. Загора 5 22.0 30.0 4 Виденова, Ива Локомотив 2024 Пловдив 4.5 20.5 29.0 5 Нгуен, Елица Виктори Благоевград 4.5 18.0 26.0 6 Андреева, Пламена Плевен 21 Плевен 4 21.5 28.5 7 Динчева, Мая Хемус София 4 17.5 25.0 8 Стефанова, Стефка СШК Враца Враца 4 17.0 23.0 9 Георгиева, Нора Орловец Габрово 3.5 21.5 27.5 10 Андреева, Вероника Плевен 21 Плевен 3.5 20.5 27.5 11 Цветкова, Светлана Плевен 21 Плевен 3.5 18.0 26.0 12 Русимова, Красимира ВШК Г. Даскалов Варна 3.5 18.0 25.0 13 Петкова, Венета ВШК Г. Даскалов Варна 3.5 18.0 25.0 14 Владимирова, Диана Хадзопулос София 3.5 17.0 24.0 15 Василева, Веселина Пристис Русе 3.5 15.0 21.0 16 Георгиева, Ралица Осогово Кюстендил 3.5 15.0 19.5 17 Неделчева, Ваня Локомотив 2024 Пловдив 3 16.0 22.0 18 Пеловска, Деница Алехин Казанлък 2.5 17.5 25.5 19 Николова, Галина Биопрограма Банкя 2.5 14.0 18.0 20 Василева, Мария М. Тал Червен бряг 1.5 15.0 19.5 21 Генова, Десислава Хемус София 1.5 14.0 18.0 22 Цанкова, Ирена СЦШ София 0.5 15.5 21.0
Последна проява
Последни новини
Веселин Георгиев е бронзов медалист!
08.10.2012
08.10.2012
От 27 септември до 7 октомври в Алмати (Казахстан) се проведе Световното индивидуално първенство по тих шахмат. В него, нашият представител, международен майстор Веселин Георгиев зае третото място и с това постигна нов, пореден успех за българския шахмат - 5 медал в рамките на последните 4 месеца за годината!
Браво, Веско!
Браво, Веско!
Веселин Топалов е победител на FIDE Гранд При в Англия 2024!
03.10.2012
03.10.2012
От 20 септември до 4 октомври в Лондон (Англия) се проведе турнир, част от серията FIDE Гранд При за 2024 година. В него, нашият представител, водачът на националния отбор, гросмайстор Веселин Топалов зае първото място и с това постигна втория си забележителен успех за българския шахматен спорт в рамките на 3 месеца за годината!
Благодарим ти, Веско!
Благодарим ти, Веско!
Редовно годишно отчетно Общо събрание на Българска федерация по шахмат
21.09.2012
21.09.2012
Българска федерация по шахмат (БФ Шахмат) уведомява председателите на шахматните клубове, членове на БФ Шахмат, че съгласно решение на Управителния съвет на БФ Шахмат от свое заседание на 20.09.2012 г. свиква редовно годишно отчетно Общо събрание на БФ Шахмат на 27 октомври 2024 година (събота) от 15:00 часа в залата на хотел Банкя Палас, гр. Банкя при следния дневен ред:
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
1.Доклад за дейността на Българската федерация по шахмат за периода след последното Общо събрание.
2.Промени в устава на Българската федерация по шахмат.
ДОП Б и А групи за мъже и жени - 2024
19.09.2012
19.09.2012
Българска федерация по шахмат уведомява шахматните клубове, че за Държавните отборни първенства за мъже и жени - Б и А групи за 2024 година в к.к. Слънчев бряг: ...
Иван Чепаринов е победител във финалния турнир от веригата за Купата на черноморските страни - 2024
19.09.2012
19.09.2012
От 12 до 19 септември в гр. Бургас се проведе финалният турнир от веригата за Купата на черноморските страни за 2024 година. В надпреварата от елитната XVIII категория, едноличен победител стана българският гросмайстор, състезаващ се за националния отбор за мъже, Иван Чепаринов. ...
Цветан Стоянов и Нургюл Салимова са медалисти от ЕИП за момчета и момичета - 2024!
04.09.2012
04.09.2012
От 17 до 25 август в Прага (Чехия) се проведе Европейското индивидуално първенство за момчета и момичета до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години. В него, в групата до 8 години, Цветан Стоянов, с личен треньор Живко Жеков завоюва златния медал, а в групата до 10 години, Нургюл Салимова, с личен треньор Никола Спиридонов - бронзовия!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Браво, Цецо, браво, Нургюл,
Гордеем се с вас!
Олимпиада за мъже и жени в Турция - 2024
03.09.2012
03.09.2012
От 27 август до 9 септември в Истанбул (Турция) се провежда 40-та Олимпиада за мъже и жени.
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...
В нея, България участва с представителните си отбори в следните състави:
Мъже - Веселин Топалов, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев и Момчил Николов.
Жени - Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Войска и Елица Раева.
Треньор - Борис Чаталбашев.
Ръководител на делегацията - Николай Велчев. ...