Меню
Структура на БФШ
Документи
Вътрешен календар
Опен турнири (opens)
Архив
Лицензи 2002
Ело
Клубове
Съдийство
Шахматна мисъл
Шах в училище
Библиография
Лични страници
Интернет връзки
Връзка с нас



Архив
Завършили състезания
Банкя / 07 - 11.02
Банкя / 08 - 09.02
Казанлък / 23 - 28.02
Враца / 24.02 - 02.03
Плевен / 09 - 15.03
Шумен / 23 - 28.03
Ивайловград 31.03 - 05.04
Пловдив / 07 - 17.04
Казанлък / 08 - 14.04
Русе / 20 - 24.04
София / 27.04 - 03.05
Велико Търново / 01 - 03.05
Велико Търново / 04 - 08.05
Дряново / 11 - 12.05
Банкя / 13 - 24.05
Разград / 31.05 - 01.06
Козлодуй - Гложене / 12 - 14 . 07.
Русе / 04 - 06.07
Сливенски мин. Бани / 23 - 25.07
Велико Търново / 30.07 - 04.08
Боровец / 03 - 05.08
Варна / 24 - 28.08
Тетевен - Рибарица / 27 - 31.08
Боровец / 19 - 25.09
Сливенски мин. бани / 16 - 20.10
Плевен / 09 - 10.11
Боровец / 29 - 30.11
към останалите турнири от Вътрешния календар...
Пловдив 12 - 18.02
Рударци / 15 - 17 март 2002 г.
Велико Търново / 04 - 06.05
Сандански / 11 - 12.05
Варна / 26.05 - 09.06
Варна / 03 - 09.06
Варна / 10 - 15.06
Кранево / 22 - 27.06
Русе / 07 - 08.07
Шабла / 10 - 18.07
Разград / 19 - 21.07
Сливенски мин. Бани / 26 - 28.07
Тетевен - Рибарица / 01 - 07.09
Мизия / 18-20.10
Мемориал Бахаров / 01 - 05 .12
към останалите открити турнири...
Новини
Съдийски курс в Плевен
Втори Опен София
Елица Раева стана шампионка за девойки до 18г.
Полуфинал за мъже във Велинград
Полуфинал за мъже във Велинград
Завърши 1-во Опен София
Супергросмайсторски турнир в Линарес
3-ти Опен Хемус
Гм Ал. Делчев и гм Е. Янев в Капел ла Гран (Франция)
Внушителна българска група в Селестат (Франция)
5-то издание на
53-то Държавно Индивидуално Първенство за жени
Дейност на шахматните клубове
Ал. Делчев и Ем. Джингарова в Сен Венсан (Италия)

Антоанета Стефанова на гм турнир в Индонезия
Завърши 2-ри Опен Хемус
Антоанета Стефанова в Гибралтар
Ал. Делчев, С. Николов и Ем. Джингарова в Словения
Полуфинал ДИП - жени
Отчетно-изборна конференция на РССК
Мач Топалов - Ананд
Веселин Топалов и Aнтоанета Стефанова в Холандия
Александър Делчев в Дрезден
Турнир за Купата на НСА
Детска Купа НСА
Евгени Янев в Хърватска
Открит Турнир в София
Иван Чепаринов и Йордан Иванов в Испания
Гм Евгени Янев в Париж
Валентин Луков в Париж
Ал. Делчев и Ем. Джингарова в Задар (Хърватска)
Мемориал Йордан Григоров
Мемориал Бахаров
Юбилей на ШК "Казанлък"
Веселин Топалов в Бенидорм (Испания)
Мемориал Бахаров
Първенство на НУКК Горна баня
Завърши отборното първенство за мъже и жени
Мм Йордан Иванов в Италия
Световно първенсство за юноши и девойки
В. Инкьов и П. Великов в Париж
Крум Георгиев в Льо Туке (Франция)
Открит турнир в Пловдив
Еврoпейско първенство в Пловдив
Ал. Делчев и Ем. Джингарова в Генуа
Европейско първенство за ветерани
Гм В. Димитров, мм Ив. Чепаринов и мс Ва. Йотов в Испания
Европейско първенство за юноши и девойки
Открит турнир в Слънчев Бряг
Гм В. Спасов и гм Е. Ерменков в Турция
Ал. Делчев и Б. Чаталбашев в Италия
Мм Мариян Петров и мм Димитър Дочев в Гърция
Промяна ДОП до 18 г. 4-8.09.2003
Българска група в Испания
Гм Антоанета Стефанова в Краснотуринск (Русия)
Милен Василев и Евгени Янев във Фигуерес (Испания)
Гм М. Попчев, гм П. Генов, мм О. Тодоров и Л. Георгиева в Ница
Гм Л. Спасов, гм Вл. Димитров и мс В. Йотов в Испания
Ив. Чепаринов и Йор. Иванов в Ортигуера (Испания)
Антоанета Стефанова в Кюрасао
Мариян Петров в Дания
Генов, Андонов и Георгиева в Планкоет (Франция)
Гм Вл. Димитров и мс В. Йотов в Камбадос (испания)
М. Попчев, О. Тодоров и Д. Мархолев в Кан
Купа Абритус в Разград
Димитров, Янев и Йотов в Испания
Делчев и Джингарова в Дрезден
Борис Чаталбашев в Оберварт (Австрия)
Антоанета Стефанова в Бенаска (Испания)
Българско участие в Андора
Л. Спасов , Е. Янев и М. Василев в Торемадора (Испания)
П. Генов, Е. Янев и М. Василев в Марсилия
Опен Боровец
Гм Делчев, мм Николов и мм Джингарова в Любляна
Крум Георгиев в Париж
Европейско първенство за мъже и жени
ДИП за младежи до 20.г
67-мо ДЪРЖАВНО ИНДИВИДУАЛНО ПЪРВЕНСТВО
ДИП за мъже и жени по блиц, Сандански
ДИП за мъже и жени по ускорен шах, Сандански
Турнир по ускорен шах в Сливница
Българско участие в Испания
Н. Спиридонов и Емил Богданов в Сен Куентин
Открит турнир в Бeлфор (Франция)
Гм Венцислав Инкьов и гм Петър Великов в Париж

Завърши полуфинала за мъже в Банкя
Васил Божков е новият президент на БФШ
Гм Веселин Топалов в Монако /15-27 март/
Крум Георгиев и Петър Великов в Париж
Атанас Колев в Испания
Неочаквано развитие на Общото събрание на БФШ
10-и открит турнир в Линарес
52 - то Държавно Индивидуално Първенство за жени
Гм Веселин Топалов на турнир в Рейкявик
Крум Георгиев в Париж
Финален турнир
Абонамент за списание Шахматна мисъл
РЕГИСТРАЦИЯ НА ШАХМАТНИТЕ КЛУБОВЕ ПРИ БФ ШАХМАТ
15-ти февруари е последен срок за лицензиране
Веселин Топалов в Холандия
Ал. Делчев и Ив. Чепаринов в Севиля
Антоанета Стефанова - втора в Световната ранглиста
Българско участие в Испания
Отлично предтавяне на Петър Генов в Ница
Победа на Тодор Тодоров в Льо Ман
Силвия Алексиева в Париж
Балканиада в Истанбул
Българска група в Салу (Испания)
Мемориал Бахаров / 01 - 05 .12
ДИП по ускорен шах и блиц, мъже и жени
Световно първенство за юноши и девойки
Милен Василев в Риека (Хърватска)
Национално треньорско съвещание
35-та Шахматна Олимпиада
В. Инкьов в Льо Туке (Франция)
Внушителна българска група в Сотрон(Франция)
Петър Великов в Париж
Открит турнир в гр. Мизия
Чепаринов и Радулски в Холандия
Антоанета Стефанова в Индия.
ДОП за мъже и жени, Боровец
Европейско първенство за ветерани
Европейското първенство за юноши и девойки
Съдийски курс в Боровец
Гм Делчев между победителите в Империя
Завърши първенството на
Петима българи в Турция
Голям успех на Антоанета Стефанова
Гм Попчев и мм Ог. Тодоров в Порто Сан Джорджо
Трима българи в Испания
Милко Попчев и Огнян Тодоров в Италия
Мм Ог. Тодоров - втори в Генуа
Димитър Дочев и мс Веселин Драгиев в Кавала
Българско участие в Ница
Антоанета Стефанова в Холандия
Европейско първенство за мъже в Грузия
Вл.Георгиев.Б.Чаталбашев и Е.Янев в Италия
Европейско първенство за жени във Варна
Гран При В Москва с участието на Кирил Георгиев (Македония)
Гм Кирил Георгиев участва в турнир в Сараево (Босна)
ДИП за мъже в Банкя
Венцислав Инкьов и Tервел Cерафимов в Париж.
Антоанета Стефанова в в Пула.
Веселин Топалов в Прага
Oпен в Кутро, Италия
Тодор Тодоров и Емил Богданов в Париж
Силно българско участие в Мец, Франция (13 - 21 април)
Гм Крум Георгиев в Кайро, Египет (7 - 17 април)
Общо събрание на БФШ на 19.04.2002
Внушително българско присъствие в Дос Ерманос (Испания)
Турнир от веригата Гран При в Дубай (3-8 април)
Веселин Топалов в Монте Карло
Първенство за юноши до 18г, ШК Плевен XXI
Кирил Георгиев води в Бад Вьорисхофен
Антоанета Стефанова в Рейкиявик.
Опен турнир в Линарес (Испания)
Aristo Grand Prix в Кемер, Анталия
Гм Веселин Топалов на супертурнир в Кан, Франция
ДИП мъже до 20г., Враца (24.02 - 02.03)
Гм Луков участва в "Cappelle la Grande"
24-ти Открит шампионат за мъже "Георги Трингов"
Мм Евгени Янев в Кан, Франция
Гм Владимир Георгиев и мм Евгени Янев в Италия
Антоанета Стефанова взе участие в турнир от 12-та категория.
Пономарьов - световен шампион
"Мемориал Йордан Григоров"
Силен опен турнир в Скопие
Турнир от 8-ма категория с българско участие.
Българско участие в Испания
Мм Моллов и мс Дойкова в Ница, Франция
Балканско първенство в Солун
Гм Инкьов и гм Луков в Брумат, Франция
Букви
Световно първенство в Москва
Мач Каспаров - Крамник в Москва
Европ. п-во по ускорен шах и блиц в Нови Сад
Българските отбори (мъже и жени) - балкански шампиони!
Вл.Георгиев и Б.Чаталбашев в Генуа (Италия)
Димитър Дочев се класира трети в Халкида(Гърция)
К. Паскалев оглави Организац. комитет
13-то Европейско отборно първенство за мъже и жени
Световно първенство в Москва (25.11. - 15.12.2001)
Гм турнир"Трета събота" в Белград
Международен фестивал в Туке, Франция
Световни шампионати в Испания: 21.10 - 03.11.2001
ДИП - блиц, Пампорово, 09-10.10.2001г.
ДИП по ускорен шах, Пампорово
Европ. първенство за жени ще бъде в България!
Съдийски курс в Пампорово
Европейско п-во за ветерани
Гм Войска в Чезенатико, Италия
Гм Инкьов и гм Попчев в Катаниа, Италия
Гм Чаталбашев победител в Империа, Италия
5-ти открит турнир в Кастаналета, Италия
Внушително българско участие в Кавала, Гърция
Изключително силен опен турнир в Лисабон
Трима наши шахматисти в Порто Сан Джорджо
Световно първенство за младежи до 20г. в Гърция
Гм Делчев с победа в Ница, Франция
Гм Атанас Колев първенец в Испания
Силен открит турнир (4 - 8 август) в Берген, Норвегия
Гм Васил Спасов в Коринт, Гърция
Гм Делчев, гм Луков и мм Джингарова в Йер, Франция
Гм Делчев продължава продължава успешното си лятно турне.
Петър Генов участва в Патра, Гърция
гм Топалов участва в супертурнира в Дортмунд
Начко Пехливанов е новият председател на РССК
Български десант в Андора!
Отлично представяне на гм Колев в Испания
Алекси Йовчев - шампион на Универсиада 2001
Европейско индивидуално първенство за мъже
Мм Петър Генов покри гросмайсторски бал
Супертурнир в Астана, Казахстан
Гм В. Топалов и гм К. Георгиев в Сараево, Босна
Завърши фестивалът във Велико Търново
Европейско първенство за жени, Варшава
Гм Владимир Димитров в Сплит, Хърватска
Български триумф в Кутро, Италия
Мариян Петров - първи в Норвегия
Отлично представяне на наши шахматисти в Хърватска
Гм Васил Спасов в Танта, Египет
Гм Инкьов и гм Великов в Риека, Хърватска
5-то межд. п-во по ускорен шах, Сандански
Гм М. Велчева - шампион на 50-то държ. инд. п-во за жени
Победата на гм Веселин Топалов в Монте Карло
Трима наши гросмайстори участват в турнир в Анталия
Д-р Илиев е новият председател на БФШ
Гм Атанас Колев - победител в Испания